Timber valt geblesseerd uit bij Premier League-debuut voor Arsenal
LONDEN (ANP) - Verdediger Jurriën Timber is bij zijn Premier League-debuut voor Arsenal geblesseerd uitgevallen. De van Ajax overgekomen international begon als linksback aan het thuisduel met Nottingham Forest, maar moest zich meteen na de rust laten vervangen nadat het in zijn rechterkuit was geschoten. De Japanner Takehiro Tomiyasu was zijn vervanger.
Timber werd vlak voor rust ook al lange tijd medisch behandeld nadat hij zelf een harde overtreding had gemaakt. Daar kreeg hij geel voor. Na de rust kwam de Nederlander wel weer terug op het veld, maar bij een nieuwe actie ging het weer mis. Arsenal stond toen met 2-0 voor door doelpunten van Eddie Nketiah en Bukayo Saka.
Arsenal betaalde deze zomer 40 miljoen euro voor de 22-jarige Timber. Vorige week in de gewonnen strijd om het Community Shield tegen Manchester City maakte de Utrechter zijn officiële debuut voor de nummer 2 van afgelopen seizoen. Door blessures kreeg Timber tot nu toe vooral de kans als linksachter.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
27 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
16 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
18 uur geleden