
Timber moet zich aan voorste kruisband laten opereren
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber komt voorlopig niet in actie voor zijn nieuwe club Arsenal en het Nederlands elftal. De verdediger heeft zaterdag een blessure aan de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen. De club uit Londen meldt dat Timber wordt geopereerd en daarna moet revalideren.
Arsenal vertelt niet hoelang Timber is uitgeschakeld. Maar de verwachting is dat hij maanden moet revalideren. Timber raakte zaterdag geblesseerd tijdens de eerste competitiewedstrijd van Arsenal tegen Nottingham Forest. Hij verliet deze zomer Ajax voor een bedrag van 40 miljoen euro.
Timber mist zo goed als zeker de komende interlands van het Nederlands elftal tegen Griekenland (7 september) en Ierland (10 september) in de EK-kwalificatie. Oranje vervolgt het kwalificatietoernooi voor de Europese eindronde van volgend jaar in Duitsland met wedstrijden tegen Frankrijk (13 oktober), Griekenland (16 oktober), Ierland (18 november) en Gibraltar (21 november).
"Helaas is mijn blessure ernstiger dan verwacht", richt Timber zich via Instragam tot de supporters van Arsenal. "Ik wilde jullie terugbetalen op het veld, na het warme welkom dat ik van jullie heb gekregen. Maar dat zal de komende periode niet mogelijk zijn. Ik ben gezegend met veel geweldige mensen om mij heen. Samen gaan we er alles aan doen om zo snel en sterk mogelijk terug te komen."
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Gastland Zwitserland heeft zijn tweede groepswedstrijd op het EK voetbal voor vrouwen gewonnen van IJsland en blijft daarmee kans houden op een plek in de kwartfinales. De interland in Bern eindigde in 2-0 voor de thuisploeg.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Merel van Dongen heeft op Instagram het einde van haar professionele voetbalcarrière aangekondigd. De 63-voudig international speelt op 16 juli nog om de Mexicaanse supercup met haar huidige Mexicaanse club Monterrey, maar dan zegt ze het voetbal vaarwel.
4 uur geledenSION (ANP) - De Noorse voetbalsters hebben op het EK in Zwitserland hun tweede zege geboekt. Dankzij een laat doelpunt van Caroline Graham Hansen werd Finland met 2-1 verslagen.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Lieke Martens twijfelt of ze haar voetballoopbaan voortzet. Ze liet bij de NOS weten dat ze nog niet heeft getekend bij een club. "Ik ben nog aan het kijken wat ik wil. De prioriteiten zijn wel veranderd", zei de 32-jarige aanvalster, die begin juni haar 160e en laatste interland speelde.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Zoals gevreesd moet Bayern München het lange tijd stellen zonder sterspeler Jamal Musiala. De 22-jarige middenvelder heeft in het duel met Paris Saint-Germain in de kwartfinales van het WK voor clubs een breuk in zijn kuitbeen opgelopen. Dat bevestigde de Zuid-Duitse club zondag op de website.
10 uur geledenTHUN (ANP) - Verdedigster Veerle Buurman lijkt niet serieus geblesseerd ondanks haar wisselbeurt in de slotfase van het eerste EK-duel in Zwitserland met Wales (3-0). "Dat was uit voorzorg, ik had een klein beetje last. Ik kan er nu nog niks over zeggen, er wordt nog naar gekeken", zei het 19-jarige talent na het duel in Luzern. Buurman meldde zich een dag later met de andere basisspeelsters op het trainingsveld in Thun.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Arsenal heeft zich versterkt met de Spaanse international Martin Zubimendi. De 26-jarige middenvelder komt over van Real Sociedad en tekende een contract voor "meerdere seizoenen" in Londen, zo maakte de club uit de Premier League zondag bekend.
13 uur geleden