Timber moet zich aan voorste kruisband laten opereren
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber komt voorlopig niet in actie voor zijn nieuwe club Arsenal en het Nederlands elftal. De verdediger heeft zaterdag een blessure aan de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen. De club uit Londen meldt dat Timber wordt geopereerd en daarna moet revalideren.
Arsenal vertelt niet hoelang Timber is uitgeschakeld. Maar de verwachting is dat hij maanden moet revalideren. Timber raakte zaterdag geblesseerd tijdens de eerste competitiewedstrijd van Arsenal tegen Nottingham Forest. Hij verliet deze zomer Ajax voor een bedrag van 40 miljoen euro.
Timber mist zo goed als zeker de komende interlands van het Nederlands elftal tegen Griekenland (7 september) en Ierland (10 september) in de EK-kwalificatie. Oranje vervolgt het kwalificatietoernooi voor de Europese eindronde van volgend jaar in Duitsland met wedstrijden tegen Frankrijk (13 oktober), Griekenland (16 oktober), Ierland (18 november) en Gibraltar (21 november).
"Helaas is mijn blessure ernstiger dan verwacht", richt Timber zich via Instragam tot de supporters van Arsenal. "Ik wilde jullie terugbetalen op het veld, na het warme welkom dat ik van jullie heb gekregen. Maar dat zal de komende periode niet mogelijk zijn. Ik ben gezegend met veel geweldige mensen om mij heen. Samen gaan we er alles aan doen om zo snel en sterk mogelijk terug te komen."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
6 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
10 uur geleden