Timber leidt Arsenal naar tweede zege in Premier League
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal naar een zege in de tweede wedstrijd van het seizoen geleid. De club uit Londen won met 5-0 van Leeds United. Arsenal gaat daardoor aan de leiding in de Premier League met 6 punten. Tottenham Hotspur, dat eerder op de dag 2-0 won bij Manchester City, heeft evenveel punten, maar het doelsaldo van Arsenal is iets beter.
Timber opende de score in het Emirates Stadium met een kopbal in de 34e minuut. Vlak voor rust stelde hij Bukayo Saka in staat de 2-0 hoog in de korte hoek binnen te schieten. In de tweede helft zorgde Viktor Gyökeres voor de derde Londense treffer. Nadat de bal bleef hangen bij een corner, tikte Timber de 4-0 binnen. Gyökeres bepaalde de eindstand in de extra tijd met een benutte strafschop.
Arsenal-trainer Mikel Arteta zag aanvoerder Martin Ødegaard in de eerste helft geblesseerd uitvallen. De club maakte voorafgaand aan de wedstrijd bekend dat Eberechi Eze voor naar verluidt 70 miljoen euro is overgenomen van Crystal Palace. De 27-jarige Engelse international heeft een langdurig contract ondertekend.
Bij Leeds United begonnen Joël Piroe en Pascal Struijk in de basis. Piroe werd in de tweede helft gewisseld voor Lukas Nmecha.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
13 uur geleden