Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tim Scott stapt uit race om Republikeinse presidentsnominatie

Tim Scott stapt uit race om Republikeinse presidentsnominatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Tim Scott trekt zich terug uit de race om de presidentsnominatie van de Republikeinse partij. Dat maakte hij zondag bekend in een interview met nieuwszender Fox News.

Veel kans maakte de 58-jarige senator niet. Zo kreeg de enige zwarte Republikein in de Senaat in de peilingen nooit meer dan twee procent van de Republikeinen achter zich. "Ik denk dat de kiezers, de meest opmerkelijke mensen op aarde, heel duidelijk zijn geweest door tegen mij te zeggen: 'Niet nu Tim'", zei hij tegen Fox News.

Scott zette zich in de markt als een diep conservatieve kandidaat die beter in staat zou zijn geweest om de politieke verdeeldheid in de Verenigde Staten te lijmen dan oud-president Donald Trump, koploper bij de Republikeinen. Toch werd Scott ingehaald door Nikki Haley, net als hijzelf uit de staat South Carolina. Haley, de enige vrouw onder de kandidaten, diende onder Trump als ambassadeur bij de Verenigde Naties.

Afgezien van Trump zijn nog zes Republikeinse kandidaten in de running voor de presidentsverkiezingen die plaatsvinden op 5 november 2024. Huidig president Joe Biden wordt zo goed als zeker de Democratische kandidaat.

Meer uit Buitenland

Denemarken ontbiedt Amerikaanse ambassadeur om Groenland-gezant

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Duitsland telde dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten

BERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.

2 uur geleden
Thailand: bestand met Cambodja werd overhaast voor Trump

BANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.

3 uur geleden
Verdachte aanslag Bondi Beach van ziekenhuis naar gevangenis

SYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.

4 uur geleden
Trump wijst speciale gezant aan voor Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.

4 uur geleden
Japans regioparlement akkoord met herstart grootste kerncentrale

NIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.

4 uur geleden
Russische generaal omgekomen door auto-explosie in Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.

5 uur geleden