Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tim Hofman moet getuigen in zaak, verdachte blijft vastzitten

Tim Hofman moet getuigen in zaak, verdachte blijft vastzitten

LELYSTAD (ANP) - Tim Hofman moet achter gesloten deuren getuigen in de zaak tegen Chris T., de man die ervan wordt verdacht dat hij hem zou willen vermoorden. De rechter heeft dat verzoek van T.'s advocaat Emma Hoffman woensdagmiddag ingewilligd. De verdachte blijft in voorlopige hechtenis.

Tim Hofmans advocaat Maarten Pijnenburg spreekt van een "onwenselijke en oncomfortabele situatie" dat het verzoek direct is ingewilligd.

De verdachte liep op de avond van 6 september gewapend met onder meer een omgebouwd gaspistool het pand van BNNVARA in Hilversum binnen en zei dat hij Tim Hofman wilde doodschieten. "Godzijdank was hij niet aanwezig, hij is gered door de receptionist", zei de advocaat van de televisiemaker over de desbetreffende avond.

Pijnenburg vroeg de rechter om het strafdossier met daarin de onderzoeksbevindingen te mogen inzien, maar dat verzoek wees de rechter af. Hofman moet "zo onbevangen mogelijk" worden gehoord, aldus de rechter. Het inzien van het dossier zou de herinneringen van de journalist - al dan niet onbewust - kunnen beïnvloeden. De presentator was zelf niet aanwezig tijdens de pro-formazitting, verdachte T. evenmin.

Psychose

De advocate van T. verklaarde tijdens de zitting dat de verdachte die bewuste avond in een psychose verkeerde en de presentator nooit daadwerkelijk wat had willen aandoen. "Hij is daar niet de persoon voor", zei Hoffman woensdagmiddag. Volgens haar kan hij zich half februari laten onderzoeken in het Pieter Baan Centrum, een psychiatrische observatiekliniek. Momenteel zou T. antipsychotica gebruiken.

Hoffman verklaarde verder dat T. zich al vrij snel had overgegeven. "Ik heb een pistool in mijn tas en ik geef jou mijn tas. Bel de Koninklijke Marechaussee maar, ik wacht buiten", zou hij gezegd hebben, waarop hij naar buiten liep en werd gearresteerd. De rechter wil dat tijdens de inhoudelijke behandeling wordt bekeken hoe dit vermeende overgeven zich verhoudt tot de verdenking van het voorbereiden van een moordaanslag.

Vervolg

De zaak gaat op 6 maart verder.

Meer uit Binnenland

Oppositieblok dreigt weer met blokkade om onderwijsbezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - D66, CDA, ChristenUnie, SGP en JA21 dreigen in de Eerste Kamer tegen de begroting te stemmen als de bezuinigingen op onderwijs doorgaan. Dit blok oppositiepartijen trok eind vorig jaar ook al samen op om een deel van de onderwijsbezuinigingen terug te draaien. Deze keer hebben ze een plan om circa 400 miljoen aan bezuinigingen terug te draaien door mensen de keuze te geven om later AOW op te nemen en de boetes voor kartelvorming te verhogen.

34 minuten geleden
Aantal dure kankermedicijnen wordt nog maar deels vergoed

DEN HAAG (ANP) - Een aantal dure medicijnen tegen borst- en eierstokkanker wordt vanaf woensdag niet langer vergoed uit het basispakket van de zorgverzekering. Dat concludeert het Zorginstituut na een herbeoordeling van zogenoemde PARP-remmers. Nieuwe onderzoeksresultaten tonen aan dat deze medicijnen niet voor alle patiënten leiden tot een langer leven.

36 minuten geleden
Politie zoekt twee mannen voor schieten op taxi op A13

ROTTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee mannen die ervan worden verdacht vorige week op een taxi te hebben geschoten op de A13. Dat gebeurde in de nacht van 9 op 10 juni op de snelweg van Rotterdam naar Den Haag, die daarna deels werd afgesloten voor onderzoek. Van de twee verdachten zijn dinsdagavond bewegende beelden getoond in het programma Opsporing Verzocht.

7 uur geleden
Media Oeuvre Award 2025 voor Martijn Krabbé

AMSTERDAM (ANP) - Martijn Krabbé is dit jaar de winnaar van de Media Oeuvre Award. Dat is dinsdag bekendgemaakt in het programma RTL Boulevard. De 57-jarige presentator, die al meer dan dertig jaar tv maakt, is volgens de jury "een van de meest geliefde televisiepersoonlijkheden van Nederland".

9 uur geleden
Spoedpaspoort later geleverd door NAVO-top, waarschuwen gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Mensen die met spoed een nieuw paspoort of rijbewijs hebben aangevraagd, moeten daar de komende week misschien langer op wachten dan gebruikelijk. Door de NAVO-top is het niet zeker dat de documenten op tijd kunnen worden geleverd, waarschuwen gemeenten.

11 uur geleden
Resten middeleeuwse muren Arnhem worden gesloopt na brand

ARNHEM (ANP) - De resten van middeleeuwse muren in de Varkensstraat in Arnhem worden gesloopt. In de Varkensstraat ontstond op 6 maart van dit jaar een stadsbrand, die een deel van het winkelcentrum in Arnhem verwoestte. Vanwege de historische waarde van de muren uit de veertiende eeuw wilde onder meer de gemeente de resterende delen van de muren het liefst behouden, maar dat blijkt te veel vertraging op te leveren. Naar het behoud van twee historische kelders onder het grote gemeentelijke monument aan de Varkensstraat loopt nog een onderzoek.

11 uur geleden
Eerste vaatje haring levert 89.500 euro op voor gezonde jeugd

DEN HAAG (ANP) - De traditionele veiling van het eerste vaatje Hollandse haring heeft dinsdagmiddag 89.500 euro opgeleverd. De opbrengst gaat zoals altijd naar een goed doel, dit keer de organisatie JOGG - Gezonde Jeugd, Gezonde Toekomst, die zich inzet voor gezond eten en bewegen voor basisscholieren.

12 uur geleden