Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tim Hofman moet getuigen in zaak, verdachte blijft vastzitten

Tim Hofman moet getuigen in zaak, verdachte blijft vastzitten

LELYSTAD (ANP) - Tim Hofman moet achter gesloten deuren getuigen in de zaak tegen Chris T., de man die ervan wordt verdacht dat hij hem zou willen vermoorden. De rechter heeft dat verzoek van T.'s advocaat Emma Hoffman woensdagmiddag ingewilligd. De verdachte blijft in voorlopige hechtenis.

Tim Hofmans advocaat Maarten Pijnenburg spreekt van een "onwenselijke en oncomfortabele situatie" dat het verzoek direct is ingewilligd.

De verdachte liep op de avond van 6 september gewapend met onder meer een omgebouwd gaspistool het pand van BNNVARA in Hilversum binnen en zei dat hij Tim Hofman wilde doodschieten. "Godzijdank was hij niet aanwezig, hij is gered door de receptionist", zei de advocaat van de televisiemaker over de desbetreffende avond.

Pijnenburg vroeg de rechter om het strafdossier met daarin de onderzoeksbevindingen te mogen inzien, maar dat verzoek wees de rechter af. Hofman moet "zo onbevangen mogelijk" worden gehoord, aldus de rechter. Het inzien van het dossier zou de herinneringen van de journalist - al dan niet onbewust - kunnen beïnvloeden. De presentator was zelf niet aanwezig tijdens de pro-formazitting, verdachte T. evenmin.

Psychose

De advocate van T. verklaarde tijdens de zitting dat de verdachte die bewuste avond in een psychose verkeerde en de presentator nooit daadwerkelijk wat had willen aandoen. "Hij is daar niet de persoon voor", zei Hoffman woensdagmiddag. Volgens haar kan hij zich half februari laten onderzoeken in het Pieter Baan Centrum, een psychiatrische observatiekliniek. Momenteel zou T. antipsychotica gebruiken.

Hoffman verklaarde verder dat T. zich al vrij snel had overgegeven. "Ik heb een pistool in mijn tas en ik geef jou mijn tas. Bel de Koninklijke Marechaussee maar, ik wacht buiten", zou hij gezegd hebben, waarop hij naar buiten liep en werd gearresteerd. De rechter wil dat tijdens de inhoudelijke behandeling wordt bekeken hoe dit vermeende overgeven zich verhoudt tot de verdenking van het voorbereiden van een moordaanslag.

Vervolg

De zaak gaat op 6 maart verder.

Meer uit Binnenland

OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf die een moeder uit Apeldoorn kreeg voor het ruim twintig jaar mishandelen van haar vier dochters. Het OM had tien jaar cel geëist, de rechtbank gaf haar maandag tien maanden cel.

21 minuten geleden
NPO zendt ook zonder Nederlandse deelname songfestival uit

HILVERSUM (ANP) - De NPO zendt in mei het Eurovisie Songfestival uit op NPO 1, ook nu omroep AVROTROS heeft besloten om in 2026 niet deel te nemen aan de editie in Wenen. Dat meldt de NPO vrijdag.

32 minuten geleden
Rotterdammer (78) vast voor seksueel misbruik Filipijnse kinderen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.

1 uur geleden
Greenpeace en Frisse Wind doen aangifte tegen Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.

3 uur geleden
SWOV: aantal verkeersdoden neemt komende jaren flink toe

DEN HAAG (ANP) - Als het huidige beleid wordt voortgezet, stijgt het aantal verkeersslachtoffers de komende decennia sterk. Het verwachte aantal verkeersdoden ligt in 2040 dan tussen de 720 en 760, tegenover 675 in 2024. Dat staat in een rapport van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).

4 uur geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS om songfestival te mijden

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.

16 uur geleden
Vijf verdachten in soevereinenproces blijven in de cel

LEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.

17 uur geleden