Tillman pakt na fout tegen Ajax hoofdrol en kan weer lachen
EINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman heeft het slechte gevoel van de wedstrijd tegen Ajax (3-2) snel achter zich gelaten. De Amerikaan speelde met een assist en een doelpunt een hoofdrol tegen Girona (4-0), waardoor PSV weer terug is in de Champions League.
"Zondag was ik echt 'pissed'. Maar ik wist ook dat ik niets meer aan die nederlaag tegen Ajax kon veranderen. Ik focuste mij snel weer op de volgende wedstrijd. Vandaag heb ik mijn kwaliteiten weer kunnen laten zien", zei Tillman, die met balverlies aan de basis stond van de derde tegentreffer tegen Ajax, in het Philips-stadion.
De 22-jarige Tillman sprak na het duel in Amsterdam met trainer Peter Bosz. "Mag ik zeggen wat er is verteld? ", zei hij lachend, met de coach naast zich. "Het was een kort gesprekje, ik moet slimmer zijn op dat soort momenten. Ik neem de volle verantwoordelijkheid voor zaterdag. Voetbal is een teamsport, ik heb veel steun gekregen van mijn medespelers en de technische staf."
Elfde minuut
Tillman zorgde in de elfde minuut met een schot op doel voor het eerste gevaar. Kort daarna stond hij met een verre ingooi aan de basis van de openingstreffer van Ryan Flamingo. Het was niet helemaal duidelijk of hij met zijn voeten op de lijn stond of volledig in het veld. "Zolang de scheidsrechter niet ingrijpt, staat het doelpunt", aldus Tillman, van wie tot dinsdag bij de buitenwacht niet bekend was dat hij zo ver kon ingooien. "Tijdens het trainingskamp van vorig jaar in de winterstop, deden we tijdens de training een partijtje. En ik bleek het verst te kunnen ingooien. Zo is het een beetje ontstaan."
Tillman, die opnieuw aangaf het liefst als aanvallende middenvelder te spelen in plaats van controleur, was niet alleen te spreken over zijn eigen spel, maar ook over het team. "We hebben een goede reactie laten zien na het duel met Ajax. We speelden met de juiste mentaliteit en met een hoge intensiteit. We willen altijd attractief voetbal spelen, vandaag deden we dat. En we creëerden veel kansen en waren koelbloedig voor het doel."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
21 uur geleden