Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tillman pakt na fout tegen Ajax hoofdrol en kan weer lachen

Tillman pakt na fout tegen Ajax hoofdrol en kan weer lachen

EINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman heeft het slechte gevoel van de wedstrijd tegen Ajax (3-2) snel achter zich gelaten. De Amerikaan speelde met een assist en een doelpunt een hoofdrol tegen Girona (4-0), waardoor PSV weer terug is in de Champions League.

"Zondag was ik echt 'pissed'. Maar ik wist ook dat ik niets meer aan die nederlaag tegen Ajax kon veranderen. Ik focuste mij snel weer op de volgende wedstrijd. Vandaag heb ik mijn kwaliteiten weer kunnen laten zien", zei Tillman, die met balverlies aan de basis stond van de derde tegentreffer tegen Ajax, in het Philips-stadion.

De 22-jarige Tillman sprak na het duel in Amsterdam met trainer Peter Bosz. "Mag ik zeggen wat er is verteld? ", zei hij lachend, met de coach naast zich. "Het was een kort gesprekje, ik moet slimmer zijn op dat soort momenten. Ik neem de volle verantwoordelijkheid voor zaterdag. Voetbal is een teamsport, ik heb veel steun gekregen van mijn medespelers en de technische staf."

Elfde minuut

Tillman zorgde in de elfde minuut met een schot op doel voor het eerste gevaar. Kort daarna stond hij met een verre ingooi aan de basis van de openingstreffer van Ryan Flamingo. Het was niet helemaal duidelijk of hij met zijn voeten op de lijn stond of volledig in het veld. "Zolang de scheidsrechter niet ingrijpt, staat het doelpunt", aldus Tillman, van wie tot dinsdag bij de buitenwacht niet bekend was dat hij zo ver kon ingooien. "Tijdens het trainingskamp van vorig jaar in de winterstop, deden we tijdens de training een partijtje. En ik bleek het verst te kunnen ingooien. Zo is het een beetje ontstaan."

Tillman, die opnieuw aangaf het liefst als aanvallende middenvelder te spelen in plaats van controleur, was niet alleen te spreken over zijn eigen spel, maar ook over het team. "We hebben een goede reactie laten zien na het duel met Ajax. We speelden met de juiste mentaliteit en met een hoge intensiteit. We willen altijd attractief voetbal spelen, vandaag deden we dat. En we creëerden veel kansen en waren koelbloedig voor het doel."

Meer uit Voetbal

Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

2 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

3 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

11 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

11 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

12 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

13 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

15 uur geleden