Tillman pakt na fout tegen Ajax hoofdrol en kan weer lachen
EINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman heeft het slechte gevoel van de wedstrijd tegen Ajax (3-2) snel achter zich gelaten. De Amerikaan speelde met een assist en een doelpunt een hoofdrol tegen Girona (4-0), waardoor PSV weer terug is in de Champions League.
"Zondag was ik echt 'pissed'. Maar ik wist ook dat ik niets meer aan die nederlaag tegen Ajax kon veranderen. Ik focuste mij snel weer op de volgende wedstrijd. Vandaag heb ik mijn kwaliteiten weer kunnen laten zien", zei Tillman, die met balverlies aan de basis stond van de derde tegentreffer tegen Ajax, in het Philips-stadion.
De 22-jarige Tillman sprak na het duel in Amsterdam met trainer Peter Bosz. "Mag ik zeggen wat er is verteld? ", zei hij lachend, met de coach naast zich. "Het was een kort gesprekje, ik moet slimmer zijn op dat soort momenten. Ik neem de volle verantwoordelijkheid voor zaterdag. Voetbal is een teamsport, ik heb veel steun gekregen van mijn medespelers en de technische staf."
Elfde minuut
Tillman zorgde in de elfde minuut met een schot op doel voor het eerste gevaar. Kort daarna stond hij met een verre ingooi aan de basis van de openingstreffer van Ryan Flamingo. Het was niet helemaal duidelijk of hij met zijn voeten op de lijn stond of volledig in het veld. "Zolang de scheidsrechter niet ingrijpt, staat het doelpunt", aldus Tillman, van wie tot dinsdag bij de buitenwacht niet bekend was dat hij zo ver kon ingooien. "Tijdens het trainingskamp van vorig jaar in de winterstop, deden we tijdens de training een partijtje. En ik bleek het verst te kunnen ingooien. Zo is het een beetje ontstaan."
Tillman, die opnieuw aangaf het liefst als aanvallende middenvelder te spelen in plaats van controleur, was niet alleen te spreken over zijn eigen spel, maar ook over het team. "We hebben een goede reactie laten zien na het duel met Ajax. We speelden met de juiste mentaliteit en met een hoge intensiteit. We willen altijd attractief voetbal spelen, vandaag deden we dat. En we creëerden veel kansen en waren koelbloedig voor het doel."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
58 minuten geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
2 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
2 uur geleden