Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tillman pakt na fout tegen Ajax hoofdrol en kan weer lachen

Tillman pakt na fout tegen Ajax hoofdrol en kan weer lachen

EINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman heeft het slechte gevoel van de wedstrijd tegen Ajax (3-2) snel achter zich gelaten. De Amerikaan speelde met een assist en een doelpunt een hoofdrol tegen Girona (4-0), waardoor PSV weer terug is in de Champions League.

"Zondag was ik echt 'pissed'. Maar ik wist ook dat ik niets meer aan die nederlaag tegen Ajax kon veranderen. Ik focuste mij snel weer op de volgende wedstrijd. Vandaag heb ik mijn kwaliteiten weer kunnen laten zien", zei Tillman, die met balverlies aan de basis stond van de derde tegentreffer tegen Ajax, in het Philips-stadion.

De 22-jarige Tillman sprak na het duel in Amsterdam met trainer Peter Bosz. "Mag ik zeggen wat er is verteld? ", zei hij lachend, met de coach naast zich. "Het was een kort gesprekje, ik moet slimmer zijn op dat soort momenten. Ik neem de volle verantwoordelijkheid voor zaterdag. Voetbal is een teamsport, ik heb veel steun gekregen van mijn medespelers en de technische staf."

Elfde minuut

Tillman zorgde in de elfde minuut met een schot op doel voor het eerste gevaar. Kort daarna stond hij met een verre ingooi aan de basis van de openingstreffer van Ryan Flamingo. Het was niet helemaal duidelijk of hij met zijn voeten op de lijn stond of volledig in het veld. "Zolang de scheidsrechter niet ingrijpt, staat het doelpunt", aldus Tillman, van wie tot dinsdag bij de buitenwacht niet bekend was dat hij zo ver kon ingooien. "Tijdens het trainingskamp van vorig jaar in de winterstop, deden we tijdens de training een partijtje. En ik bleek het verst te kunnen ingooien. Zo is het een beetje ontstaan."

Tillman, die opnieuw aangaf het liefst als aanvallende middenvelder te spelen in plaats van controleur, was niet alleen te spreken over zijn eigen spel, maar ook over het team. "We hebben een goede reactie laten zien na het duel met Ajax. We speelden met de juiste mentaliteit en met een hoge intensiteit. We willen altijd attractief voetbal spelen, vandaag deden we dat. En we creëerden veel kansen en waren koelbloedig voor het doel."

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

2 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

4 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

4 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

6 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

9 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

9 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

10 uur geleden