Tillman pakt na fout tegen Ajax hoofdrol en kan weer lachen
EINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman heeft het slechte gevoel van de wedstrijd tegen Ajax (3-2) snel achter zich gelaten. De Amerikaan speelde met een assist en een doelpunt een hoofdrol tegen Girona (4-0), waardoor PSV weer terug is in de Champions League.
"Zondag was ik echt 'pissed'. Maar ik wist ook dat ik niets meer aan die nederlaag tegen Ajax kon veranderen. Ik focuste mij snel weer op de volgende wedstrijd. Vandaag heb ik mijn kwaliteiten weer kunnen laten zien", zei Tillman, die met balverlies aan de basis stond van de derde tegentreffer tegen Ajax, in het Philips-stadion.
De 22-jarige Tillman sprak na het duel in Amsterdam met trainer Peter Bosz. "Mag ik zeggen wat er is verteld? ", zei hij lachend, met de coach naast zich. "Het was een kort gesprekje, ik moet slimmer zijn op dat soort momenten. Ik neem de volle verantwoordelijkheid voor zaterdag. Voetbal is een teamsport, ik heb veel steun gekregen van mijn medespelers en de technische staf."
Elfde minuut
Tillman zorgde in de elfde minuut met een schot op doel voor het eerste gevaar. Kort daarna stond hij met een verre ingooi aan de basis van de openingstreffer van Ryan Flamingo. Het was niet helemaal duidelijk of hij met zijn voeten op de lijn stond of volledig in het veld. "Zolang de scheidsrechter niet ingrijpt, staat het doelpunt", aldus Tillman, van wie tot dinsdag bij de buitenwacht niet bekend was dat hij zo ver kon ingooien. "Tijdens het trainingskamp van vorig jaar in de winterstop, deden we tijdens de training een partijtje. En ik bleek het verst te kunnen ingooien. Zo is het een beetje ontstaan."
Tillman, die opnieuw aangaf het liefst als aanvallende middenvelder te spelen in plaats van controleur, was niet alleen te spreken over zijn eigen spel, maar ook over het team. "We hebben een goede reactie laten zien na het duel met Ajax. We speelden met de juiste mentaliteit en met een hoge intensiteit. We willen altijd attractief voetbal spelen, vandaag deden we dat. En we creëerden veel kansen en waren koelbloedig voor het doel."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
17 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
57 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
3 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
16 uur geleden