Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tilburgs poppodium riskeert boete van 10.000 euro bij opengaan

Tilburgs poppodium riskeert boete van 10.000 euro bij opengaan

TILBURG (ANP) - Het Tilburgse poppodium 013 riskeert een boete van 10.000 euro als het zaterdag meedoet aan De Nacht staat op. Desondanks gaat de protestactie gewoon door. Ook in Eindhoven zal gehandhaafd worden, zij het met een lager boetebedrag van 4500 euro na een waarschuwing ter plekke, blijkt uit navraag van het ANP.

Aan de Tilburgse club is donderdag een zogeheten last onder dwangsom opgelegd, die geldt als waarschuwing. Als zaterdag geconstateerd wordt dat de deuren geopend zijn, wordt deze last onder dwangsom "verbeurd verklaard".

013 liet eerder deze week weten in korte tijd alle 1400 kaarten te hebben verkocht. De maximale bezetting ligt normaal op 3000. "We pakken die boete gewoon", klinkt het nu vanuit het poppodium.

Waarschuwing

Burgemeester John Jorritsma van Eindhoven heeft wel begrip voor de actie, maar laat zijn boa's bij geconstateerde overtreding eerst waarschuwen. Als dan na een tijdje de horecagelegenheid nog steeds open is, volgt een boete van 4500 euro, laat Jorritsma vrijdag na overleg met de nachthoreca weten. De gemeente Helmond praat nog met de N8club die ook meedoet aan de actie, en wil nog niet vooruitlopen op wat zij gaat doen. "We wachten de ontwikkelingen af", aldus een woordvoerster van de gemeente.

De actie De Nacht staat op werd vorige week aangekondigd door brancheorganisatie Nachtbelang en het Overleg Amsterdamse Clubs (OAC). De initiatiefnemers zeggen het zat te zijn dat bij de plannen van het kabinet om de samenleving te heropenen niet aan het nachtleven wordt gedacht. In het hele land hebben clubs zich bij de actie aangesloten.

In meerdere plaatsen in het land dreigen gemeenten met boetes, waardoor meerdere clubs zich al hebben teruggetrokken. Amsterdam, Groningen, Maastricht, Venlo, Den Haag en Haarlem hebben laten weten te gaan handhaven. Ook Utrecht volgt deze lijn.

Meer uit Binnenland

Gemeenten: meer geld nodig voor uitvoeren inburgeringswet

DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.

57 minuten geleden
Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

4 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

5 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

5 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

5 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

9 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

10 uur geleden