Tilburgs poppodium riskeert boete van 10.000 euro bij opengaan
TILBURG (ANP) - Het Tilburgse poppodium 013 riskeert een boete van 10.000 euro als het zaterdag meedoet aan De Nacht staat op. Desondanks gaat de protestactie gewoon door. Ook in Eindhoven zal gehandhaafd worden, zij het met een lager boetebedrag van 4500 euro na een waarschuwing ter plekke, blijkt uit navraag van het ANP.
Aan de Tilburgse club is donderdag een zogeheten last onder dwangsom opgelegd, die geldt als waarschuwing. Als zaterdag geconstateerd wordt dat de deuren geopend zijn, wordt deze last onder dwangsom "verbeurd verklaard".
013 liet eerder deze week weten in korte tijd alle 1400 kaarten te hebben verkocht. De maximale bezetting ligt normaal op 3000. "We pakken die boete gewoon", klinkt het nu vanuit het poppodium.
Waarschuwing
Burgemeester John Jorritsma van Eindhoven heeft wel begrip voor de actie, maar laat zijn boa's bij geconstateerde overtreding eerst waarschuwen. Als dan na een tijdje de horecagelegenheid nog steeds open is, volgt een boete van 4500 euro, laat Jorritsma vrijdag na overleg met de nachthoreca weten. De gemeente Helmond praat nog met de N8club die ook meedoet aan de actie, en wil nog niet vooruitlopen op wat zij gaat doen. "We wachten de ontwikkelingen af", aldus een woordvoerster van de gemeente.
De actie De Nacht staat op werd vorige week aangekondigd door brancheorganisatie Nachtbelang en het Overleg Amsterdamse Clubs (OAC). De initiatiefnemers zeggen het zat te zijn dat bij de plannen van het kabinet om de samenleving te heropenen niet aan het nachtleven wordt gedacht. In het hele land hebben clubs zich bij de actie aangesloten.
In meerdere plaatsen in het land dreigen gemeenten met boetes, waardoor meerdere clubs zich al hebben teruggetrokken. Amsterdam, Groningen, Maastricht, Venlo, Den Haag en Haarlem hebben laten weten te gaan handhaven. Ook Utrecht volgt deze lijn.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
5 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.
9 uur geleden