Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tilburg University: eerst met Israël praten over verbreken banden

Tilburg University: eerst met Israël praten over verbreken banden

TILBURG (ANP) - De universiteit van Tilburg schort de banden met universiteiten en onderzoeksinstituten in Israël nog niet op. Wel wil de universiteit met de Israëlische instellingen praten over "waarom (en hoe) we overwegen om onze samenwerkingsrelaties op te schorten". Na die gesprekken kijkt Tilburg of de banden alsnog worden opgeschort.

De universiteit kwam dinsdag met een reactie op een advies dat een speciale commissie begin december had uitgebracht. Vier hoogleraren deden onderzoek naar de banden van de universiteit in Tilburg met Israël. Ze raadden aan niet meer samen te werken met instellingen uit dat land. Ook zouden er geen Tilburgse studenten en medewerkers naar Israël gestuurd moeten worden.

Tilburg University zegt dat het belangrijk is om zich uit te spreken tegen de "aannemelijkheid van grove en systematische schendingen van de mensenrechten door de Israëlische regering". De samenwerkingen van Tilburg spelen waarschijnlijk geen rol bij die schendingen, zegt de universiteit. Maar als dat wel zo is, zal het "moeilijk zijn die relatie voort te zetten"

'Spiraal van geweld'

De universiteit zegt ervan uit te gaan dat Israëlische instellingen bereid zijn om over de samenwerkingen te praten, en dat ze "overtuigend afstand willen nemen" van het beleid van de Israëlische regering. Praten over een opschorting van de samenwerking is volgens Tilburg echter "nadrukkelijk geen boycot".

Tilburg University gaat ook in op de "spiraal van geweld" tussen Israël en Hamas. "Wij veroordelen ten stelligste het vallen van de vele onschuldige slachtoffers en het feit dat er nog steeds gijzelaars worden vastgehouden."

In Tilburg is, net als op andere universiteiten, veel gedemonstreerd tegen de oorlog tussen Israël en Hamas. De demonstranten eisten het verbreken van de banden met Israëlische universiteiten.

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

3 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

4 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

5 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

5 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

6 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

6 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

7 uur geleden