Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tilburg University: eerst met Israël praten over verbreken banden

Tilburg University: eerst met Israël praten over verbreken banden

TILBURG (ANP) - De universiteit van Tilburg schort de banden met universiteiten en onderzoeksinstituten in Israël nog niet op. Wel wil de universiteit met de Israëlische instellingen praten over "waarom (en hoe) we overwegen om onze samenwerkingsrelaties op te schorten". Na die gesprekken kijkt Tilburg of de banden alsnog worden opgeschort.

De universiteit kwam dinsdag met een reactie op een advies dat een speciale commissie begin december had uitgebracht. Vier hoogleraren deden onderzoek naar de banden van de universiteit in Tilburg met Israël. Ze raadden aan niet meer samen te werken met instellingen uit dat land. Ook zouden er geen Tilburgse studenten en medewerkers naar Israël gestuurd moeten worden.

Tilburg University zegt dat het belangrijk is om zich uit te spreken tegen de "aannemelijkheid van grove en systematische schendingen van de mensenrechten door de Israëlische regering". De samenwerkingen van Tilburg spelen waarschijnlijk geen rol bij die schendingen, zegt de universiteit. Maar als dat wel zo is, zal het "moeilijk zijn die relatie voort te zetten"

'Spiraal van geweld'

De universiteit zegt ervan uit te gaan dat Israëlische instellingen bereid zijn om over de samenwerkingen te praten, en dat ze "overtuigend afstand willen nemen" van het beleid van de Israëlische regering. Praten over een opschorting van de samenwerking is volgens Tilburg echter "nadrukkelijk geen boycot".

Tilburg University gaat ook in op de "spiraal van geweld" tussen Israël en Hamas. "Wij veroordelen ten stelligste het vallen van de vele onschuldige slachtoffers en het feit dat er nog steeds gijzelaars worden vastgehouden."

In Tilburg is, net als op andere universiteiten, veel gedemonstreerd tegen de oorlog tussen Israël en Hamas. De demonstranten eisten het verbreken van de banden met Israëlische universiteiten.

Meer uit Binnenland

Ook in 2025 tientallen fatale stalbranden, verzekeraars bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Alle aandacht voor branden in stallen heeft vooralsnog niet veel vooruitgang opgeleverd. Volgens cijfers van het Verbond van Verzekeraars kwamen vorig jaar ruim 60.000 dieren om door stalbranden. Een jaar eerder lag het aantal slachtoffers met circa 60.000 in dezelfde orde van grootte.

26 minuten geleden
Bewoners aardbevingsgebied Groningen blijven kritisch op herstel

GRONINGEN (ANP) - Bewoners van het aardbevingsgebied in Groningen zijn nog steeds erg kritisch op de langdurige operatie om hun huizen te herstellen of versterken. Door de complexiteit en onzekerheid van het jarenlange proces ervaren mensen stress en frustratie, waardoor ze onder meer fysieke en mentale gezondheidsklachten hebben. Ook het vertrouwen in de overheid neemt niet echt toe.

1 uur geleden
Dode bij steekpartij Hoofddorp

HOOFDDORP (ANP) - Bij een steekpartij in Hoofddorp is woensdagavond een dode gevallen, meldt de politie in een bericht op X. Volgens de politie hebben hulpdiensten nog geprobeerd het slachtoffer te redden, "maar dit mocht helaas niet meer baten".

7 uur geleden
Kabinet kijkt naar stapsgewijze toetreding nieuwe EU-lidstaten

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Koning: Trump duidelijk gemaakt dat we het oneens zijn

MIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."

10 uur geleden
Belastingdienst vindt mogelijk relevante data enquête toeslagen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.

13 uur geleden
AP: 66 meldingen datalek na ChipSoft-hack, ook van bedrijf zelf

DEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.

13 uur geleden