Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tilburg University: eerst met Israël praten over verbreken banden

Tilburg University: eerst met Israël praten over verbreken banden

TILBURG (ANP) - De universiteit van Tilburg schort de banden met universiteiten en onderzoeksinstituten in Israël nog niet op. Wel wil de universiteit met de Israëlische instellingen praten over "waarom (en hoe) we overwegen om onze samenwerkingsrelaties op te schorten". Na die gesprekken kijkt Tilburg of de banden alsnog worden opgeschort.

De universiteit kwam dinsdag met een reactie op een advies dat een speciale commissie begin december had uitgebracht. Vier hoogleraren deden onderzoek naar de banden van de universiteit in Tilburg met Israël. Ze raadden aan niet meer samen te werken met instellingen uit dat land. Ook zouden er geen Tilburgse studenten en medewerkers naar Israël gestuurd moeten worden.

Tilburg University zegt dat het belangrijk is om zich uit te spreken tegen de "aannemelijkheid van grove en systematische schendingen van de mensenrechten door de Israëlische regering". De samenwerkingen van Tilburg spelen waarschijnlijk geen rol bij die schendingen, zegt de universiteit. Maar als dat wel zo is, zal het "moeilijk zijn die relatie voort te zetten"

'Spiraal van geweld'

De universiteit zegt ervan uit te gaan dat Israëlische instellingen bereid zijn om over de samenwerkingen te praten, en dat ze "overtuigend afstand willen nemen" van het beleid van de Israëlische regering. Praten over een opschorting van de samenwerking is volgens Tilburg echter "nadrukkelijk geen boycot".

Tilburg University gaat ook in op de "spiraal van geweld" tussen Israël en Hamas. "Wij veroordelen ten stelligste het vallen van de vele onschuldige slachtoffers en het feit dat er nog steeds gijzelaars worden vastgehouden."

In Tilburg is, net als op andere universiteiten, veel gedemonstreerd tegen de oorlog tussen Israël en Hamas. De demonstranten eisten het verbreken van de banden met Israëlische universiteiten.

Meer uit Binnenland

Code geel: plaatselijk glad in midden, oosten en zuidoosten

DE BILT (ANP) - In het midden, oosten en zuidoosten van het land kan het dinsdagavond, -nacht en woensdagochtend plaatselijk glad zijn, waarschuwt het KNMI. De gladheid ontstaat door bevriezing van natte weggedeelten of door lichte regen op een bevroren ondergrond, mogelijk zeer lokaal.

1 uur geleden
FVD wil bij verkiezingen in maart meedoen in zeker 100 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie wil bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart meedoen in minimaal honderd gemeenten. Op haar website meldt de partij dat de deelname in dit aantal gemeenten vaststaat en dat nog wordt onderzocht of het op meer plekken kan.

1 uur geleden
Tijdens jaarwisseling is de lucht korte tijd mogelijk zeer slecht

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.

8 uur geleden
Vuurwerkvondst Weesp ging om meer dan 1100 kilo

WEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.

9 uur geleden
Frituurvet in riool kost waterschappen miljoenen euro's

DEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.

9 uur geleden
Meer vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.

9 uur geleden
TivoliVredenburg trok recordaantal van 1,5 miljoen bezoekers

UTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.

9 uur geleden