Tilburg University: eerst met Israël praten over verbreken banden
TILBURG (ANP) - De universiteit van Tilburg schort de banden met universiteiten en onderzoeksinstituten in Israël nog niet op. Wel wil de universiteit met de Israëlische instellingen praten over "waarom (en hoe) we overwegen om onze samenwerkingsrelaties op te schorten". Na die gesprekken kijkt Tilburg of de banden alsnog worden opgeschort.
De universiteit kwam dinsdag met een reactie op een advies dat een speciale commissie begin december had uitgebracht. Vier hoogleraren deden onderzoek naar de banden van de universiteit in Tilburg met Israël. Ze raadden aan niet meer samen te werken met instellingen uit dat land. Ook zouden er geen Tilburgse studenten en medewerkers naar Israël gestuurd moeten worden.
Tilburg University zegt dat het belangrijk is om zich uit te spreken tegen de "aannemelijkheid van grove en systematische schendingen van de mensenrechten door de Israëlische regering". De samenwerkingen van Tilburg spelen waarschijnlijk geen rol bij die schendingen, zegt de universiteit. Maar als dat wel zo is, zal het "moeilijk zijn die relatie voort te zetten"
'Spiraal van geweld'
De universiteit zegt ervan uit te gaan dat Israëlische instellingen bereid zijn om over de samenwerkingen te praten, en dat ze "overtuigend afstand willen nemen" van het beleid van de Israëlische regering. Praten over een opschorting van de samenwerking is volgens Tilburg echter "nadrukkelijk geen boycot".
Tilburg University gaat ook in op de "spiraal van geweld" tussen Israël en Hamas. "Wij veroordelen ten stelligste het vallen van de vele onschuldige slachtoffers en het feit dat er nog steeds gijzelaars worden vastgehouden."
In Tilburg is, net als op andere universiteiten, veel gedemonstreerd tegen de oorlog tussen Israël en Hamas. De demonstranten eisten het verbreken van de banden met Israëlische universiteiten.
Meer uit Binnenland
KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wat Nederlandse militairen hebben gedaan in Afghanistan, na 9/11, "verdient erkenning, geen ontkenning. Geen bagatellisering. Geen herschrijving van de werkelijkheid achteraf". Dat schrijft Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim op Facebook als reactie op uitspraken van Donald Trump. De Amerikaanse president zei eerder deze week dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
22 uur geleden