Til ziet kansen van Feyenoord op Europese finale groeien
ROTTERDAM (ANP) - Guus Til kan wel leven met de uitslag van het eerste duel tussen Feyenoord en Olympique Marseille (3-2) in de halve finale van de Conference League. "Maar deze wedstrijd had ook zomaar in 7-5 kunnen eindigen", zei hij. "Natuurlijk had Alireza Jahanbakhsh in de slotfase nog de 4-2 voor ons kunnen maken. Maar ik denk dat we tevreden mogen zijn. Dit is wel een goede uitgangspositie."
Til maakte in een sfeervolle Kuip zijn rentree na bijna drie weken blessureleed. "Deze wedstrijd had ik wel omcirkeld", zei hij. "De sfeer is altijd goed in De Kuip. Maar tijdens Europese wedstrijden is de ambiance hier helemaal geweldig. En nu we zover komen wordt het maar mooier en mooier. De fans waren geweldig."
Feyenoord zette de defensie van Olympique Marseille al vroeg onder druk. De nummer 2 van de Franse competitie had het lastig met die strijdwijze. "Daar had onze trainer wel op gehamerd", zei Til. "Maar wij spelen eigenlijk altijd wel zo. We willen de tegenstander altijd onder druk zetten."
Til werd vlak voor het einde gewisseld. "Het was zo'n zware wedstrijd, ook mentaal", zei hij. "Zij gingen in de slotfase nog voor de 3-3, met die snelle jongens voorin. Het zal nog een hele klus worden volgende week in Marseille. Ook in dat stadion kan het spoken, begrijp ik. Maar ik denk dat we een goede uitgangspositie hebben. Gelet op deze wedstrijd zal het geen 0-0 worden."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
1 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
6 uur geleden