Til ziet kansen van Feyenoord op Europese finale groeien
ROTTERDAM (ANP) - Guus Til kan wel leven met de uitslag van het eerste duel tussen Feyenoord en Olympique Marseille (3-2) in de halve finale van de Conference League. "Maar deze wedstrijd had ook zomaar in 7-5 kunnen eindigen", zei hij. "Natuurlijk had Alireza Jahanbakhsh in de slotfase nog de 4-2 voor ons kunnen maken. Maar ik denk dat we tevreden mogen zijn. Dit is wel een goede uitgangspositie."
Til maakte in een sfeervolle Kuip zijn rentree na bijna drie weken blessureleed. "Deze wedstrijd had ik wel omcirkeld", zei hij. "De sfeer is altijd goed in De Kuip. Maar tijdens Europese wedstrijden is de ambiance hier helemaal geweldig. En nu we zover komen wordt het maar mooier en mooier. De fans waren geweldig."
Feyenoord zette de defensie van Olympique Marseille al vroeg onder druk. De nummer 2 van de Franse competitie had het lastig met die strijdwijze. "Daar had onze trainer wel op gehamerd", zei Til. "Maar wij spelen eigenlijk altijd wel zo. We willen de tegenstander altijd onder druk zetten."
Til werd vlak voor het einde gewisseld. "Het was zo'n zware wedstrijd, ook mentaal", zei hij. "Zij gingen in de slotfase nog voor de 3-3, met die snelle jongens voorin. Het zal nog een hele klus worden volgende week in Marseille. Ook in dat stadion kan het spoken, begrijp ik. Maar ik denk dat we een goede uitgangspositie hebben. Gelet op deze wedstrijd zal het geen 0-0 worden."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
14 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
14 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
16 uur geleden