Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Til voorkomt blamage Feyenoord in Conference League

Til voorkomt blamage Feyenoord in Conference League

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is in de nieuwe Conference League aan een blamage ontsnapt. De Rotterdammers wisten in de tweede voorronde tegen FC Drita, de nummer 2 uit de voetbalcompetitie van Kosovo, het verschil pas laat te maken: 3-2. Guus Til maakte alle drie de doelpunten waarvan de laatste in de 90e minuut.

Halverwege de wedstrijd keek Feyenoord, dat heel veel kansen weggaf, nog tegen een achterstand aan (1-2). Het eerste duel tussen de twee clubs was vorige week in 0-0 geëindigd.

In de derde voorronde stuit Feyenoord op de Zwitserse club FC Luzern. De wedstrijden zijn op donderdag 5 en 12 augustus. Vitesse doet vanaf de derde voorronde ook mee aan de Conference League.

Ranglijst

Feyenoord leek een makkelijke avond tegemoet te gaan tegen de nummer 297 van de ranglijst van de UEFA. Feyenoord neemt daarop zelf de 68e positie in. Na een voorzet van Til werkte Orkun Kökcü de bal in de 2e minuut tegen de lat. Drita kwam direct met een antwoord. Aanvoerder Leroy Fer schatte een lange bal totaal verkeerd in en gaf Astrit Fazliu de kans te schieten. De bal ging net voorlangs. Daarmee had Drita al vaker op het doel geschoten dan tijdens de ontmoeting van vorige week, toen Feyenoord zelf ook niet heel veel wist te creëren.

Bij de tweede kans voor Feyenoord, in de 7e minuut, was het wel raak. Na een voorzet van Jens Toornstra kopte Bryan Linssen de bal naar Til, die met zijn hoofd kon scoren: 1-0. Linssen stond opgesteld in de spits. Alireza Jahanbakhsh maakte als rechtsbuiten zijn debuut in een officiële wedstrijd. Spits Naoufal Bannis, vorige week nog basisspeler, was nu reserve.

Defensief zwak

Feyenoord bleek niet gewaarschuwd door de vroege kans van Drita. De ploeg van trainer Arne Slot oogde in defensief opzicht erg zwak, vooral Fer was ongelukkig. Marko Simonovski maakte in de 12e minuut van dichtbij gelijk. In de 16e minuut nam de ploeg uit Kosovo zelfs de leiding toen Fer een lange bal niet wist te onderscheppen. Fazliu tikt de bal langs de uitgelopen doelman Justin Bijlow in het lege doel: 1-2.

Drita bleef in het vervolg van de eerste helft vrij eenvoudig overeind en kwam er zelf af en toe gevaarlijk uit.

Ook na rust speelde Feyenoord zonder idee en was het niveau ver onder de maat. Het was aan Til te danken dat het Europese avontuur van de Rotterdammers niet al eind juli eindigt. Halverwege de tweede helft kopte de oud-speler van AZ de 2-2 binnen en in de 90e minuut zorgde Til ook voor de bevrijdende 3-2. Tussendoor kreeg Drita nog een paar flinke kansen.

Meer uit Voetbal

Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

5 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

5 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

6 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

7 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

9 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

13 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

14 uur geleden