Til vervangt bij PSV naar Chelsea vertrokken aanvaller Madueke
EINDHOVEN (ANP) - Guus Til begint, in de thuiswedstrijd tegen Vitesse, voor het eerst sinds drie maanden weer in het basiselftal bij PSV in de Eredivisie. Voor de middenvelder is een plek vrijgekomen na het vertrek eerder deze week van aanvaller Noni Madueke naar Chelsea. Til deed 23 oktober bij FC Groningen (4-2 verlies) voor het laatst vanaf het begin mee in de competitie.
Til krijgt de voorkeur boven Joey Veerman, die twee weken geleden tot zijn onvrede werd gewisseld tegen Sparta. Sindsdien zit Veerman op de reservebank. Vorige week zondag mocht hij tegen Fortuna Sittard (2-2) wel invallen.
Controleurs Érick Gutiérrez en Ibrahim Sangaré zijn, naast de meer aanvallend ingestelde Til, de andere middenvelders bij PSV. Xavi Simons schuift door van het middenveld naar de positie van rechtsbuiten, de plek die Madueke tot zijn transfer innam. Aanvoerder Luuk de Jong is de spits en Anwar El Ghazi voetbalt opnieuw als linksbuiten.
PSV neemt na zestien speelronden de vierde plaats in de Eredivisie in met een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
4 minuten geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
3 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
3 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
4 uur geleden