TikTok zet miljard apart voor boetes, lijdt groter verlies in EU
LONDEN (ANP) - TikTok heeft voor zijn Europese activiteiten ruim 1 miljard dollar opzijgezet voor mogelijke boetes of kosten voor rechtszaken in de Europese Unie, Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk. De app voor video's treft die voorziening omdat er meerdere "juridische procedures" lopen, zoals onderzoeken van toezichthouders. De ingreep vergroot het verlies van TikTok in Europa, staat in het jaarverslag van dit bedrijfsonderdeel waarover Het Financieele Dagblad eerder berichtte.
De Europese tak van TikTok benadrukt dat de uitkomst van alle procedures ongewis is, wat betekent dat het platform mogelijk meer of minder kwijt is aan alle juridische perikelen. Uit het jaarverslag, dat TikTok deze week publiceerde, wordt niet direct duidelijk welke onderzoeken of procedures TikTok op de hoge kosten dreigen te jagen. Wel is bekend dat veel landen zich zorgen maken om de privacy van gebruikers van de video-app. In het verleden kreeg het dochterbedrijf van het Chinese ByteDance in de Europese Unie een boete van honderden miljoenen euro's voor de lakse bescherming van de privacy van minderjarigen.
Het operationele verlies van TikTok in Europa liep in 2023 op tot bijna 1,4 miljard dollar (1,3 miljard euro). Een jaar eerder was dit resultaat 512,1 miljoen dollar negatief. Dit terwijl de omzet juist hard steeg doordat steeds meer mensen de app gebruiken en TikTok adverteerders meer betaalde diensten kon aanbieden. De totale opbrengsten kwamen uit op 4,6 miljard dollar, bijna driekwart meer dan in 2022.
Het jaarverslag, dat in het Britse handelsregister staat, gaat over het onderdeel van TikTok dat actief is in de Europese Economische Ruimte, het Verenigd Koninkrijk en Zwitserland.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
11 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Door de aanvallen op Iran is er in Dubai een KLM-toestel gestrand. Dat vliegtuig was al in Dubai en zou zaterdag terugvliegen naar Nederland. Dat kan nu echter niet. De passagiers hebben van KLM een hotelovernachting aangeboden gekregen, laat een woordvoerster weten na berichtgeving door NH Nieuws.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM mijdt zaterdag "uit voorzorg" de luchtruimen van Iran, Irak, Israël en diverse landen rond de Perzische Golf in verband met de aanvallen op Iran. Daardoor vallen de vluchten naar Tel Aviv, Dubai, Riyad en Dammam uit. Door de onzekere situatie is het niet duidelijk wat het betekent voor de vluchten van zondag, laat de luchtvaartmaatschappij zaterdagmiddag weten.
3 uur geleden