TikTok zet miljard apart voor boetes, lijdt groter verlies in EU
LONDEN (ANP) - TikTok heeft voor zijn Europese activiteiten ruim 1 miljard dollar opzijgezet voor mogelijke boetes of kosten voor rechtszaken in de Europese Unie, Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk. De app voor video's treft die voorziening omdat er meerdere "juridische procedures" lopen, zoals onderzoeken van toezichthouders. De ingreep vergroot het verlies van TikTok in Europa, staat in het jaarverslag van dit bedrijfsonderdeel waarover Het Financieele Dagblad eerder berichtte.
De Europese tak van TikTok benadrukt dat de uitkomst van alle procedures ongewis is, wat betekent dat het platform mogelijk meer of minder kwijt is aan alle juridische perikelen. Uit het jaarverslag, dat TikTok deze week publiceerde, wordt niet direct duidelijk welke onderzoeken of procedures TikTok op de hoge kosten dreigen te jagen. Wel is bekend dat veel landen zich zorgen maken om de privacy van gebruikers van de video-app. In het verleden kreeg het dochterbedrijf van het Chinese ByteDance in de Europese Unie een boete van honderden miljoenen euro's voor de lakse bescherming van de privacy van minderjarigen.
Het operationele verlies van TikTok in Europa liep in 2023 op tot bijna 1,4 miljard dollar (1,3 miljard euro). Een jaar eerder was dit resultaat 512,1 miljoen dollar negatief. Dit terwijl de omzet juist hard steeg doordat steeds meer mensen de app gebruiken en TikTok adverteerders meer betaalde diensten kon aanbieden. De totale opbrengsten kwamen uit op 4,6 miljard dollar, bijna driekwart meer dan in 2022.
Het jaarverslag, dat in het Britse handelsregister staat, gaat over het onderdeel van TikTok dat actief is in de Europese Economische Ruimte, het Verenigd Koninkrijk en Zwitserland.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dinsdag verder gedaald, waardoor de grootste digitale munt afstevent op de slechtste maand sinds 2022. In dat jaar vielen enkele cryptobedrijven om.
41 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft twintig Japanse bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd uit "nationale veiligheidszorgen". Het gaat om bedrijven die materieel maken dat zowel civiele als militaire doeleinden kan hebben, waaronder dochterondernemingen van Mitsubishi Heavy Industries en de Japanse ruimtevaartorganisatie. Twintig andere bedrijven, onder meer autofabrikant Subaru, zijn op een watchlist gezet en moeten strengere controles ondergaan wanneer zij naar China exporteren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag licht op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een streep zette door veel van zijn importheffingen. De Amerikaanse president waarschuwde dat elk land dat "spelletjes wil spelen" met de uitspraak van het hof "te maken zal krijgen met een veel hoger tarief".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in de Europese Unie is vorige maand afgenomen. In januari werden 799.625 nieuwe auto's verkocht, 3,9 procent minder vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. Hiermee heeft de markt voor het tweede jaar op rij een moeilijke start gemaakt, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick heeft vorig jaar minder koffie en thee verkocht, maar door prijsverhogingen wel een hogere omzet geboekt. De eigenaar van de merken, JDE Peet's, meldt dit bij de presentatie van resultaten van een jaar vol conflicten met winkeliers over de koffieprijzen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe tijdelijke Amerikaanse importheffingen van 10 procent op buitenlandse goederen zijn dinsdag van kracht geworden. Die heffingen kondigde de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aan als antwoord op de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof, dat veel van de vorig jaar ingevoerde heffingen onwettig verklaarde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal kledingmerken claimt ten onrechte dat producten verantwoord en met respect voor mensenrechten zijn geproduceerd. Dat stellen de Consumentenbond, Schone Kleren Campagne (SKC) en Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO). De organisaties willen dat deze praktijk, ook bekend als 'social washing', streng wordt aangepakt.
4 uur geleden