Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok zet miljard apart voor boetes, lijdt groter verlies in EU

TikTok zet miljard apart voor boetes, lijdt groter verlies in EU

LONDEN (ANP) - TikTok heeft voor zijn Europese activiteiten ruim 1 miljard dollar opzijgezet voor mogelijke boetes of kosten voor rechtszaken in de Europese Unie, Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk. De app voor video's treft die voorziening omdat er meerdere "juridische procedures" lopen, zoals onderzoeken van toezichthouders. De ingreep vergroot het verlies van TikTok in Europa, staat in het jaarverslag van dit bedrijfsonderdeel waarover Het Financieele Dagblad eerder berichtte.

De Europese tak van TikTok benadrukt dat de uitkomst van alle procedures ongewis is, wat betekent dat het platform mogelijk meer of minder kwijt is aan alle juridische perikelen. Uit het jaarverslag, dat TikTok deze week publiceerde, wordt niet direct duidelijk welke onderzoeken of procedures TikTok op de hoge kosten dreigen te jagen. Wel is bekend dat veel landen zich zorgen maken om de privacy van gebruikers van de video-app. In het verleden kreeg het dochterbedrijf van het Chinese ByteDance in de Europese Unie een boete van honderden miljoenen euro's voor de lakse bescherming van de privacy van minderjarigen.

Het operationele verlies van TikTok in Europa liep in 2023 op tot bijna 1,4 miljard dollar (1,3 miljard euro). Een jaar eerder was dit resultaat 512,1 miljoen dollar negatief. Dit terwijl de omzet juist hard steeg doordat steeds meer mensen de app gebruiken en TikTok adverteerders meer betaalde diensten kon aanbieden. De totale opbrengsten kwamen uit op 4,6 miljard dollar, bijna driekwart meer dan in 2022.

Het jaarverslag, dat in het Britse handelsregister staat, gaat over het onderdeel van TikTok dat actief is in de Europese Economische Ruimte, het Verenigd Koninkrijk en Zwitserland.

Meer uit Financieel

UWV: banengroei valt tijdelijk stil bij hoge energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.

2 uur geleden
Na Anthropic dient ook OpenAI aanvraag in voor beursnotering VS

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.

3 uur geleden
Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

6 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

7 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

9 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

10 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

10 uur geleden