TikTok zet miljard apart voor boetes, lijdt groter verlies in EU
LONDEN (ANP) - TikTok heeft voor zijn Europese activiteiten ruim 1 miljard dollar opzijgezet voor mogelijke boetes of kosten voor rechtszaken in de Europese Unie, Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk. De app voor video's treft die voorziening omdat er meerdere "juridische procedures" lopen, zoals onderzoeken van toezichthouders. De ingreep vergroot het verlies van TikTok in Europa, staat in het jaarverslag van dit bedrijfsonderdeel waarover Het Financieele Dagblad eerder berichtte.
De Europese tak van TikTok benadrukt dat de uitkomst van alle procedures ongewis is, wat betekent dat het platform mogelijk meer of minder kwijt is aan alle juridische perikelen. Uit het jaarverslag, dat TikTok deze week publiceerde, wordt niet direct duidelijk welke onderzoeken of procedures TikTok op de hoge kosten dreigen te jagen. Wel is bekend dat veel landen zich zorgen maken om de privacy van gebruikers van de video-app. In het verleden kreeg het dochterbedrijf van het Chinese ByteDance in de Europese Unie een boete van honderden miljoenen euro's voor de lakse bescherming van de privacy van minderjarigen.
Het operationele verlies van TikTok in Europa liep in 2023 op tot bijna 1,4 miljard dollar (1,3 miljard euro). Een jaar eerder was dit resultaat 512,1 miljoen dollar negatief. Dit terwijl de omzet juist hard steeg doordat steeds meer mensen de app gebruiken en TikTok adverteerders meer betaalde diensten kon aanbieden. De totale opbrengsten kwamen uit op 4,6 miljard dollar, bijna driekwart meer dan in 2022.
Het jaarverslag, dat in het Britse handelsregister staat, gaat over het onderdeel van TikTok dat actief is in de Europese Economische Ruimte, het Verenigd Koninkrijk en Zwitserland.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
15 uur geleden