TikTok zegt dat het de service in de VS herstelt
WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok is bezig met het herstellen van de service in de Verenigde Staten, meldt het bedrijf. Het Chinese socialemediaplatform voegde eraan toe dat het samen met de aankomende Republikeinse president Donald Trump aan een langetermijnoplossing zal werken om de populaire app in de VS te houden.
Trump had eerder zondag gezegd dat hij de toegang tot de app in de VS zal herstellen zodra hij maandag weer aan de macht komt. Hij kondigde onder meer aan een bevel uit te vaardigen dat een wettelijk verbod op de app negentig dagen moet uitstellen. De wet was aangenomen omdat in de VS gevreesd wordt dat Chinese functionarissen de gegevens van Amerikanen misbruiken.
De verklaring van TikTok kwam nadat sommige Amerikaanse gebruikers zondag hadden gemeld dat ze weer toegang hadden tot de website van de Chinese service. Op dat moment was de veel meer gebruikte TikTok-app overigens nog niet beschikbaar.
"In overleg met onze serviceproviders is TikTok bezig met het herstellen van de service", zei TikTok in de verklaring, waarin het Trump bedankte voor "het bieden van duidelijkheid en de verzekering aan onze serviceproviders dat ze geen boetes zullen krijgen voor het aanbieden van TikTok aan meer dan 170 miljoen Amerikanen".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag gemengd begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van grote Amerikaanse banken. JP Morgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, zag de winst afgelopen kwartaal stijgen dankzij sterke resultaten van de zakelijke divisie en de handel in aandelen en obligaties. De omzet viel echter tegen. Het aandeel won desondanks 2,5 procent.
49 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat een deel van de schriftelijke klantenservice verplaatsen naar de Filipijnse hoofdstad Manilla. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van De Telegraaf. Klanten die in het Nederlands vragen stellen, krijgen wel nog steeds in het Nederlands antwoord, benadrukt de woordvoerster.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ziet momenteel geen reden om aan te nemen dat de verschillende cyberincidenten binnen de Europese levensmiddelensector verband houden met elkaar. Dat meldt de instantie, zonder specifiek in te gaan op de cyberaanvallen op levensmiddelenbedrijven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlandse organisaties, waaronder ABN AMRO, Achmea, ASN, Deloitte, KPN en Rabobank ontwikkelt een nieuwe identificatiedienst. De digitale identiteitswallet met de naam MyCheck wordt daarmee een alternatief voor itsme, de opvolger van iDIN. De nieuwe app moet in het tweede kwartaal van 2027 actief zijn.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft op dit moment geen aanwijzingen dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij een cyberveiligheidsincident. Vanwege dat IT-incident haalde het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall&Gall meerdere systemen offline. Het bedrijf zegt op dit moment bepaalde systemen weer op te starten. Het onderzoek naar het incident loopt nog, meldt Ahold Delhaize.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Een groep van honderden wetenschappers eist dat er onafhankelijk toezicht komt op de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-modellen. Technologie die de cyberveiligheid in het gevaar kan brengen zou tijdens tests volledig van het internet moeten worden afgeschermd, betogen de ondertekenaars van een open brief. Onder hen zijn ook Geoffrey Hinton en Yoshua Bengio, die bekendstaan als 'peetvaders' van AI.
2 uur geleden