TikTok zegt dat het de service in de VS herstelt
WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok is bezig met het herstellen van de service in de Verenigde Staten, meldt het bedrijf. Het Chinese socialemediaplatform voegde eraan toe dat het samen met de aankomende Republikeinse president Donald Trump aan een langetermijnoplossing zal werken om de populaire app in de VS te houden.
Trump had eerder zondag gezegd dat hij de toegang tot de app in de VS zal herstellen zodra hij maandag weer aan de macht komt. Hij kondigde onder meer aan een bevel uit te vaardigen dat een wettelijk verbod op de app negentig dagen moet uitstellen. De wet was aangenomen omdat in de VS gevreesd wordt dat Chinese functionarissen de gegevens van Amerikanen misbruiken.
De verklaring van TikTok kwam nadat sommige Amerikaanse gebruikers zondag hadden gemeld dat ze weer toegang hadden tot de website van de Chinese service. Op dat moment was de veel meer gebruikte TikTok-app overigens nog niet beschikbaar.
"In overleg met onze serviceproviders is TikTok bezig met het herstellen van de service", zei TikTok in de verklaring, waarin het Trump bedankte voor "het bieden van duidelijkheid en de verzekering aan onze serviceproviders dat ze geen boetes zullen krijgen voor het aanbieden van TikTok aan meer dan 170 miljoen Amerikanen".
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.
4 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.
5 uur geleden