Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok zegt dat het de service in de VS herstelt

TikTok zegt dat het de service in de VS herstelt

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok is bezig met het herstellen van de service in de Verenigde Staten, meldt het bedrijf. Het Chinese socialemediaplatform voegde eraan toe dat het samen met de aankomende Republikeinse president Donald Trump aan een langetermijnoplossing zal werken om de populaire app in de VS te houden.

Trump had eerder zondag gezegd dat hij de toegang tot de app in de VS zal herstellen zodra hij maandag weer aan de macht komt. Hij kondigde onder meer aan een bevel uit te vaardigen dat een wettelijk verbod op de app negentig dagen moet uitstellen. De wet was aangenomen omdat in de VS gevreesd wordt dat Chinese functionarissen de gegevens van Amerikanen misbruiken.

De verklaring van TikTok kwam nadat sommige Amerikaanse gebruikers zondag hadden gemeld dat ze weer toegang hadden tot de website van de Chinese service. Op dat moment was de veel meer gebruikte TikTok-app overigens nog niet beschikbaar.

"In overleg met onze serviceproviders is TikTok bezig met het herstellen van de service", zei TikTok in de verklaring, waarin het Trump bedankte voor "het bieden van duidelijkheid en de verzekering aan onze serviceproviders dat ze geen boetes zullen krijgen voor het aanbieden van TikTok aan meer dan 170 miljoen Amerikanen".

Meer uit Financieel

Porsche niet van plan auto's in VS te produceren

STUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.

1 uur geleden
Wall Street verder omhoog na reeks kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.

1 uur geleden
Boeing lijdt groot verlies bij commerciële vliegtuigdivisie

ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.

2 uur geleden
Vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar VS

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.

2 uur geleden
Meer omzet en winst voor Coca-Cola na groei suikervrije dranken

ATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.

2 uur geleden
Bloemisten vrezen voor groot banenverlies door btw-verhoging

DEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.

2 uur geleden
Frans consumentenvertrouwen op laagste stand sinds 2013 na rellen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.

4 uur geleden