Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok wil tijdelijke blokkade van wet rond dreigende ban VS

TikTok wil tijdelijke blokkade van wet rond dreigende ban VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok en het Chinese moederbedrijf ByteDance hebben een rechtbank in de Verenigde Staten maandag gevraagd de wet die kan leiden tot een ban van de populaire video-app in dat land tijdelijk te blokkeren. De bedrijven hebben hierover een spoedmotie ingediend.

Eerder nam de VS de wet aan die ByteDance tot 19 januari de tijd geeft om zijn Amerikaanse onderdelen te verkopen. Anders dreigt een verbod op TikTok. Het Amerikaanse Hooggerechtshof moet nog wel een oordeel vellen over de wet. ByteDance en TikTok stellen dat wanneer de wet in werking treedt "TikTok, een van de populairste platforms voor vrije meningsuiting in het land, zal afsluiten voor zijn meer dan 170 miljoen maandelijkse gebruikers in de VS, vlak voor een presidentiƫle inauguratie".

Ook beweren TikTok en ByteDance dat aankomend president Donald Trump heeft beloofd een verbod te voorkomen. De wet uitstellen zou de nieuwe regering de tijd geven om een standpunt in te nemen, "wat zowel de dreigende schade als de noodzaak voor een beoordeling door het Hooggerechtshof overbodig zou kunnen maken".

Meer uit Financieel

Verkoopgolf huurwoningen vergroot ongelijkheid starters, zegt NVM

UTRECHT (ANP) - De grootschalige verkoop van voormalige huurwoningen, ook wel uitponden genoemd, vergroot de ongelijkheid onder jongvolwassen starters op de woningmarkt. Dat stelt makelaarsorganisatie NVM na onderzoek.

18 minuten geleden
Prijzen aan de pomp voor het eerst in dagen licht gedaald

EINDHOVEN (ANP) - De sterke opmars van de brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp door de oorlog in het Midden-Oosten is woensdag tot stilstand gekomen, nadat de gemiddelde landelijke adviesprijs voor diesel op dinsdag nog voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter steeg. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is die adviesprijs voor diesel nu een fractie gezakt tot 2,495 euro.

25 minuten geleden
Achmea wil AI breed inzetten en verwacht banenverlies

ZEIST (ANP) - Ook bij verzekeraar Achmea zullen banen verloren gaan door de inzet van kunstmatige intelligentie, zei bestuursvoorzitter Bianca Tetteroo bij de bekendmaking van de jaarcijfers van het bedrijf. Hoeveel banen dit raakt bij de verzekeraar achter merken als FBTO, Interpolis, Centraal Beheer en InShared, kan de topvrouw nog niet zeggen. Eerder meldden grote Nederlandse banken dat bepaalde taken kunnen worden vervangen door AI.

26 minuten geleden
Lagere schadelasten helpen verzekeraar achter Interpolis en FBTO

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea heeft vorig jaar een hogere operationele winst geboekt. Het bedrijf achter merken als Centraal Beheer, Zilveren Kruis, FBTO en Interpolis dankte dat onder andere aan een toename van het aantal klanten. Daarnaast waren de schadelasten lager, omdat er in 2025 weinig grote schades door noodweer waren.

26 minuten geleden
Trump kondigt bouw nieuwe olieraffinaderij in Texas aan

HOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.

1 uur geleden
Bijna kwart Nederlandse bedrijven gebruikt ICT voor duurzaamheid

DEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.

1 uur geleden
WSJ: Energieagentschap stelt grootste olievrijgave ooit voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.

1 uur geleden