TikTok wil tijdelijke blokkade van wet rond dreigende ban VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok en het Chinese moederbedrijf ByteDance hebben een rechtbank in de Verenigde Staten maandag gevraagd de wet die kan leiden tot een ban van de populaire video-app in dat land tijdelijk te blokkeren. De bedrijven hebben hierover een spoedmotie ingediend.
Eerder nam de VS de wet aan die ByteDance tot 19 januari de tijd geeft om zijn Amerikaanse onderdelen te verkopen. Anders dreigt een verbod op TikTok. Het Amerikaanse Hooggerechtshof moet nog wel een oordeel vellen over de wet. ByteDance en TikTok stellen dat wanneer de wet in werking treedt "TikTok, een van de populairste platforms voor vrije meningsuiting in het land, zal afsluiten voor zijn meer dan 170 miljoen maandelijkse gebruikers in de VS, vlak voor een presidentiële inauguratie".
Ook beweren TikTok en ByteDance dat aankomend president Donald Trump heeft beloofd een verbod te voorkomen. De wet uitstellen zou de nieuwe regering de tijd geven om een standpunt in te nemen, "wat zowel de dreigende schade als de noodzaak voor een beoordeling door het Hooggerechtshof overbodig zou kunnen maken".
Meer uit Financieel
ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
2 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.
4 uur geleden