Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok wil datacenter van half miljard dollar in Ierland

TikTok wil datacenter van half miljard dollar in Ierland

LONDEN (ANP) - Socialemediaplatform TikTok wil een half miljard dollar (ongeveer 421 miljoen euro) uittrekken om een datacenter in Ierland openen, meldt de Britse omroep BBC. Het datacenter moet gaan dienen voor de opslag van data van Europese gebruikers van de populaire video-app. Tot nu toe zijn die opgeslagen in de Verenigde Staten en Singapore.

De aankondiging komt nu de Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd de app in de VS te verbieden. Vanwege het Chinese moederbedrijf is de app volgens hem een bedreiging voor de nationale veiligheid. Hoewel moederbedrijf Bytedance alle aantijgingen van de hand wijst, is het in onderhandeling om zijn activiteiten in de VS, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland te verkopen aan Microsoft.

De plannen voor een Europees datacenter zijn er al "een hele tijd", zegt een directeur van TikTok die verantwoordelijk is voor de Europese activiteiten en het een "aanzienlijke investering" noemt. "Het is een symbool voor onze langetermijnverbintenis met Europa en ik denk dat het een belangrijke boodschap is aan onze gebruikers in deze tijd", zegt hij tegen de BBC.

De hoofdverantwoordelijke voor databescherming bij TikTok zit al langere tijd in de Ierse hoofdstad Dublin. Volgens TikTok zal het datacenter voor honderden banen zorgen als het tussen anderhalf en twee jaar in bedrijf wordt genomen.

De directeur erkent tegenover de BBC dat ook aan de Britse veiligheidsdiensten is verzocht om TikTok onder de loep te nemen. Hij zegt dat TikTok zal instemmen met inspectie van de broncodes en algoritmen van de app. "Wij hebben niets te verbergen."

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

14 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

18 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

20 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

21 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

22 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

1 dag geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

1 dag geleden