Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok werkt aan garantie dat gegevens uit EU niet in China komen

TikTok werkt aan garantie dat gegevens uit EU niet in China komen

BRUSSEL (ANP/AFP) - De populaire filmpjesapp TikTok werkt in Europa aan een manier om te kunnen garanderen dat gebruikersgegevens niet zomaar in China belanden. Daarmee reageert het socialemediaplatform op actie van onder meer de Europese Commissie en het Europees Parlement om de app bij zakelijke toestellen van het eigen personeel in de ban te doen.

TikTok is eigendom van het Chinese technologiebedrijf ByteDance en ligt onder vuur sinds het bedrijf toegaf dat bepaalde werknemers toegang hadden tot gegevens van gebruikers in de Verenigde Staten en Europa. Steeds meer regeringen en parlementen verbieden TikTok op de werktelefoons en andere zakelijke toestellen van hun personeel uit angst voor datadiefstal en spionage.

Theo Bertram, vicepresident Europees openbaar beleid bij TikTok, erkent dat er "oprechte zorgen" zijn bij westerse regeringen over China. "Ik denk dat er een hogere verplichting op ons rust om aan te tonen hoe we de gegevens van gebruikers beveiligen."

Drie nieuwe datacenters

Volgens hem zal TikTok in Europa daarom op een zelfde manier te werk te gaan als in de Verenigde Staten. In dat land, waar TikTok overigens ook niet meer is toegestaan op de mobiele telefoons en tablets van veel ambtenaren, is een speciale deal gesloten met Oracle. Dat bedrijf zorgt ervoor dat Amerikaanse gebruikersgegevens in de Verenigde Staten zelf worden opgeslagen op servers en het land niet uitgaan.

"We werken aan drie nieuwe datacenters en we zullen ook met een partner samenwerken", zegt Bertram over de aanpak in Europa, zonder de partner te noemen en meer details te geven. TikTok heeft ongeveer 150 miljoen gebruikers in Europa, waarvan 25 miljoen in het Verenigd Koninkrijk. De app is wereldwijd goed voor meer dan een miljard gebruikers.

Meer uit Financieel

Duitse minister wil meer lithium uit Bolivia halen

LA PAZ (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is op bezoek in Bolivia, om daar onder meer te praten over de winning van lithium. Dat is een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's. Hij praat onder anderen met de nieuwe president Rodrigo Paz, die vorige maand de presidentsverkiezingen van het Zuid-Amerikaanse land won.

25 minuten geleden
Groep FNV'ers wil dat Asscher en Heerts praten met Ledenparlement

UTRECHT (ANP) - Het verzoek om meer macht door de tijdelijke toezichthouders van FNV is bij een groep vakbondsleden in het verkeerde keelgat geschoten. Ze zijn een petitie begonnen, waarin ze toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts oproepen om niet hervormingen door te drukken, maar het gesprek aan te gaan met het Ledenparlement.

1 uur geleden
Hoop bij beleggers op einde shutdown overheid VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag hoger geopend, net als de beurzen elders in Europa. Beleggers hopen op een einde van de shutdown van de Amerikaanse federale overheid die nu al veertig dagen duurt. Het is daarmee de langste shutdown in de Verenigde Staten ooit.

1 uur geleden
Productie Nederlandse industrie groeit sterkst sinds maart 2023

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.

3 uur geleden
Onderzoek: bijna 1 op de 6 werknemers heeft stressvolle baan

DEN HAAG (ANP) - Bijna een op de zes werknemers had vorig jaar een stressvolle baan met hoge taakeisen en weinig vrijheid om het werk te doen zoals ze dat graag zelf willen. Dat melden onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden.

3 uur geleden
Stichting daagt BMW voor de rechter om misleiding met diesels

DEN HAAG (ANP) - BMW wordt in Nederland voor de rechter gedaagd omdat het autoconcern kopers van dieselwagens zou hebben misleid. De afgelopen jaren werd onder andere in Duitsland illegale software aangetroffen in diesels van BMW. Die technologie liet de auto's schoner lijken dan ze in werkelijkheid waren. De Stichting Car Claim en de Consumentenbond eisen nu dat duizenden kopers van BMW's en MINI's in Nederland compensatie ontvangen voor dat gesjoemel.

6 uur geleden
Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

20 uur geleden