Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok verwijdert campagneaccounts presidentskandidaat Roemenië

TikTok verwijdert campagneaccounts presidentskandidaat Roemenië

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - TikTok heeft een netwerk van accounts verwijderd die in het geheim campagne voerde voor de Roemeense rechts-radicale kandidaat Calin Georgescu. Dit meldt het socialemediaplatform. Georgescu kreeg op 24 november onverwacht de meeste stemmen tijdens de eerste ronde van de presidentsverkiezingen in dat land.

De uitslagen waren zo onverwacht dat de stembiljetten werden herteld. TikTok zegt twee kleine clusters van accounts te hebben gevonden die steun aanwakkerden voor twee kandidaten. Het socialemediaplatform heeft de accounts vrijdag verwijderd, zeiden bestuurders van TikTok dinsdag tegen Europese parlementsleden in Brussel. Naast Georgescu gaat het om accounts rond de onafhankelijke kandidaat en voormalig NAVO-vicevoorzitter Mircea Geoana.

De bestuurders verklaarden dat de mensen achter de verwijderde accounts hun connecties met de kandidaten niet hadden gemeld. Dat gaat volgens hen in tegen de regels rond politieke reclame op het platform.

Roemenië vroeg de Europese Commissie te onderzoeken of TikTok zich wel aan Europese wetgeving voor sociale media heeft gehouden. Het lijkt er namelijk op dat Georgescu vooral via TikTok veel kiezers heeft kunnen bereiken. Het platform heeft eerder gezegd niets verkeerd te hebben gedaan.

Meer uit Financieel

Mediabedrijf BuzzFeed in financiële problemen

NEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.

9 minuten geleden
Rabobank: Iranoorlog remt groei in alle Nederlandse sectoren

UTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.

28 minuten geleden
Chinese vicepremier zaterdag naar Parijs voor handelsoverleg VS

PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese vicepremier He Lifeng vertrekt zaterdag naar Parijs voor economische besprekingen met de Verenigde Staten. Dat heeft China vrijdag bevestigd. De besprekingen in de Franse hoofdstad worden gezien als een opmaat voor de geplande topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping, die later deze maand in China moet plaatsvinden.

32 minuten geleden
Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

9 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

11 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

11 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

12 uur geleden