TikTok verwijdert campagneaccounts presidentskandidaat Roemenië
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - TikTok heeft een netwerk van accounts verwijderd die in het geheim campagne voerde voor de Roemeense rechts-radicale kandidaat Calin Georgescu. Dit meldt het socialemediaplatform. Georgescu kreeg op 24 november onverwacht de meeste stemmen tijdens de eerste ronde van de presidentsverkiezingen in dat land.
De uitslagen waren zo onverwacht dat de stembiljetten werden herteld. TikTok zegt twee kleine clusters van accounts te hebben gevonden die steun aanwakkerden voor twee kandidaten. Het socialemediaplatform heeft de accounts vrijdag verwijderd, zeiden bestuurders van TikTok dinsdag tegen Europese parlementsleden in Brussel. Naast Georgescu gaat het om accounts rond de onafhankelijke kandidaat en voormalig NAVO-vicevoorzitter Mircea Geoana.
De bestuurders verklaarden dat de mensen achter de verwijderde accounts hun connecties met de kandidaten niet hadden gemeld. Dat gaat volgens hen in tegen de regels rond politieke reclame op het platform.
Roemenië vroeg de Europese Commissie te onderzoeken of TikTok zich wel aan Europese wetgeving voor sociale media heeft gehouden. Het lijkt er namelijk op dat Georgescu vooral via TikTok veel kiezers heeft kunnen bereiken. Het platform heeft eerder gezegd niets verkeerd te hebben gedaan.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
6 uur geledenNEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
8 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
11 uur geleden