TikTok vecht verbod van Trump aan bij rechter
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - TikTok en haar moedermaatschappij ByteDance proberen via de rechter het verbod dat door de regering-Trump is uitgevaardigd van tafel te krijgen. Ze hebben een klacht ingediend tegen het decreet van Trump waarmee Amerikaanse bedrijven wordt verboden zaken met hen te doen.
De president zou buiten zijn boekje zijn gegaan toen hij de app wilde verbieden. Hij deed dat volgens het Chinese bedrijf vanwege politieke redenen in plaats van om een "ongebruikelijke en buitengewone bedreiging" voor de VS te stoppen, zoals de wet voorschrijft. TikTok stelt dat het verbod ook in strijd is met de Amerikaanse grondwet, specifiek met het recht op vrije meningsuiting van het bedrijf.
De acties van Trump zouden "een online gemeenschap vernietigen waar miljoenen Amerikanen samenkomen om zich te uiten", aldus de klacht. Het bedrijf beweert ook dat het Amerikaanse ministerie van Handel "bewijs negeerde" waaruit blijkt dat TikTok zich inzet voor de privacy en veiligheid van zijn Amerikaanse gebruikers.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.
16 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
45 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.
1 uur geleden