TikTok vecht mogelijk verbod in VS aan bij de rechter
LOS ANGELES (ANP) - TikTok gaat een aanklacht indienen bij een Amerikaanse rechtbank tegen de wet die leidt tot een mogelijk verbod van de populaire video-app in de Verenigde Staten, meldt een woordvoerder. De Senaat keurde dinsdag een steunpakket goed voor Oekraïne. De maatregelen tegen TikTok maken deel uit van dat pakket.
In de wet staat onder meer dat ByteDance, de Chinese eigenaar van TikTok, zijn Amerikaanse onderdelen moet verkopen. Als ByteDance dit niet doet, kan TikTok verboden worden in de VS. De wet moet voorkomen dat China de sociale media-app gebruikt voor propaganda en dat het land data van Amerikaanse gebruikers kan misbruiken. TikTok heeft in de VS 170 miljoen gebruikers. President Joe Biden ondertekent naar verwachting woensdag het pakket.
TikTok is het "fundamenteel niet eens" met de wet, meldt de woordvoerder. Volgens hem is onder oud-president Donald Trump eerder geprobeerd om TikTok te verbieden, maar een rechtbank blokkeerde dit. "De enige route die wij zien is om naar de rechter te stappen en het daar aan te vechten", zegt hij.
Volslagen onbewezen
Dat TikTok een kanaal is voor Chinese propaganda is volgens de zegsman "volslagen onbewezen". Gebruikers plaatsen de video's en niet TikTok of overheden, zegt hij. De woordvoerder stelt dat de video-app de gegevens van gebruikers zo veilig mogelijk houdt.
De video-app wil de Amerikaanse onderdelen niet verkopen, meldt de woordvoerder. Dat is volgens hem alleen een mogelijkheid als de stap naar de rechter niet leidt tot het schrappen van het mogelijke verbod. TikTok, met zijn Amerikaanse hoofdkantoor in Los Angeles, dient de aanklacht volgens hem op korte termijn in. Wanneer de rechtszaak wordt behandeld, is volgens hem nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
KARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is opgelopen naar 68, zegt de politie. Onder de doden zouden vooral vishandelaren en inwoners van de dorpen rond het meer op de grens van Zimbabwe en Zambia zijn.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt in principe een akkoord te hebben met Oman over een veilige scheepsdoorvaart van de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwszender Al Jazeera na een uitgegeven verklaring van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Bij de Israëlische luchtaanval in Ansar in Zuid-Libanon, waarbij zeven personen omkwamen, is ook een Hezbollah-commandant gedood. Dat zegt de Israëlische krijgsmacht IDF in een bericht op Telegram.
1 uur geledenSOURBRODT (ANP/BELGA) - Zeventien straten in het Belgische gehucht Sourbrodt worden geëvacueerd vanwege een veenbrand in het natuurgebied de Hoge Venen. Ook in het nabijgelegen Bütgenbach worden volgens de gouverneur van de provincie Luik enkele straten geëvacueerd. De bewoners worden opgevangen in Malmedy.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar houdt Israël verantwoordelijk voor het toegenomen geweld tegen Palestijnen door Joodse kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Het land roept de internationale gemeenschap op "om dringend actie te ondernemen".
3 uur geledenCOMO (ANP) - Italiaanse autoriteiten zijn een grootscheepse zoekactie begonnen om een in het Comomeer overboord geraakte en hoogstwaarschijnlijk overleden zeiler terug te kunnen vinden. Daarvoor komt nu speciaal een onderwaterrobot uit Genua die tot grote diepte kan duiken.
4 uur geledenCATANIA (ANP) - De luchthaven bij Catania op het Italiaanse eiland Sicilië start het vliegverkeer weer op. Het vliegveld ging eerder deze week dicht vanwege een uitbarsting van de nabijgelegen Etna, waarbij as uit de vulkaan het luchtverkeer in gevaar kon brengen.
5 uur geleden