TikTok vecht mogelijk verbod in VS aan bij de rechter
LOS ANGELES (ANP) - TikTok gaat een aanklacht indienen bij een Amerikaanse rechtbank tegen de wet die leidt tot een mogelijk verbod van de populaire video-app in de Verenigde Staten, meldt een woordvoerder. De Senaat keurde dinsdag een steunpakket goed voor Oekraïne. De maatregelen tegen TikTok maken deel uit van dat pakket.
In de wet staat onder meer dat ByteDance, de Chinese eigenaar van TikTok, zijn Amerikaanse onderdelen moet verkopen. Als ByteDance dit niet doet, kan TikTok verboden worden in de VS. De wet moet voorkomen dat China de sociale media-app gebruikt voor propaganda en dat het land data van Amerikaanse gebruikers kan misbruiken. TikTok heeft in de VS 170 miljoen gebruikers. President Joe Biden ondertekent naar verwachting woensdag het pakket.
TikTok is het "fundamenteel niet eens" met de wet, meldt de woordvoerder. Volgens hem is onder oud-president Donald Trump eerder geprobeerd om TikTok te verbieden, maar een rechtbank blokkeerde dit. "De enige route die wij zien is om naar de rechter te stappen en het daar aan te vechten", zegt hij.
Volslagen onbewezen
Dat TikTok een kanaal is voor Chinese propaganda is volgens de zegsman "volslagen onbewezen". Gebruikers plaatsen de video's en niet TikTok of overheden, zegt hij. De woordvoerder stelt dat de video-app de gegevens van gebruikers zo veilig mogelijk houdt.
De video-app wil de Amerikaanse onderdelen niet verkopen, meldt de woordvoerder. Dat is volgens hem alleen een mogelijkheid als de stap naar de rechter niet leidt tot het schrappen van het mogelijke verbod. TikTok, met zijn Amerikaanse hoofdkantoor in Los Angeles, dient de aanklacht volgens hem op korte termijn in. Wanneer de rechtszaak wordt behandeld, is volgens hem nog niet bekend.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota heeft besloten dat de inzet van agenten van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis aan banden wordt gelegd, schrijven The New York Times en The Washington Post. ICE-agenten mogen geen vreedzame demonstranten meer arresteren, geen pepperspray meer inzetten tegen demonstranten en geen automobilisten arresteren die auto's van ICE-agenten volgen.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen om boven Mexico en Midden-Amerika "voorzichtig" te zijn vanwege "militaire activiteiten". De waarschuwing geldt ook boven landen als Colombia, Panama en Ecuador en is tot halverwege maart van kracht.
22 minuten geledenWASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.
3 uur geledenWASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.
3 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
7 uur geleden