TikTok 'sterk oneens' met aanklachten in VS over schaden kinderen
WASHINGTON (ANP) - TikTok is het "sterk oneens" met de aanklachten van openbare aanklagers uit ruim tien Amerikaanse staten. Die zeggen dat de video-app gebruikers misleidt over veiligheidsfuncties voor kinderen. Ook vinden ze dat het socialemediaplatform bepaalde functies heeft die schadelijk zijn voor minderjarigen. Maar volgens TikTok zijn veel van de aanklachten "misleidend en onjuist".
"We bieden stevige waarborgen, verwijderen proactief vermoedelijk minderjarige gebruikers en hebben vrijwillig veiligheidsfuncties geïntroduceerd zoals standaard schermtijdlimieten, gezinskoppeling en standaard privacy-instellingen voor minderjarigen onder de 16 jaar", reageert een woordvoerder van TikTok op de aanklachten die dinsdag in het nieuws waren.
TikTok heeft naar eigen zeggen geprobeerd om al meer dan twee jaar samen te werken met de procureurs-generaal. "Het is enorm teleurstellend dat zij deze stap hebben genomen in plaats van met ons samen te werken aan constructieve oplossingen voor uitdagingen die de hele sector aangaan."
Privacy
De klachten zijn ingediend bij rechtbanken in dertien staten en Washington DC. Door automatisch filmpjes te blijven afspelen en eindeloos scrollen mogelijk te maken, zou TikTok verslavend werken. Ook 'likes' en zogenoemde schoonheidsfilters die gebruikers hun gezicht tonen met virtuele cosmetische ingrepen zouden schadelijk zijn. Aanklagers beschuldigen TikTok er bovendien van persoonlijke gegevens van kinderen onder de 13 jaar te verwerken, terwijl dit volgens een federale wet verboden is.
Het is niet de enige rechtszaak in de Verenigde Staten tegen TikTok, een dochterbedrijf van het Chinese ByteDance. Marktwaakhond FTC klaagde het techbedrijf afgelopen zomer aan om vermeende inbreuken op de privacy van kinderen. Die volgde op een schikking uit 2019 tussen de toezichthouder en TikTok rond de privacy van minderjarigen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
10 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
18 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
1 dag geleden