TikTok 'sterk oneens' met aanklachten in VS over schaden kinderen
WASHINGTON (ANP) - TikTok is het "sterk oneens" met de aanklachten van openbare aanklagers uit ruim tien Amerikaanse staten. Die zeggen dat de video-app gebruikers misleidt over veiligheidsfuncties voor kinderen. Ook vinden ze dat het socialemediaplatform bepaalde functies heeft die schadelijk zijn voor minderjarigen. Maar volgens TikTok zijn veel van de aanklachten "misleidend en onjuist".
"We bieden stevige waarborgen, verwijderen proactief vermoedelijk minderjarige gebruikers en hebben vrijwillig veiligheidsfuncties geïntroduceerd zoals standaard schermtijdlimieten, gezinskoppeling en standaard privacy-instellingen voor minderjarigen onder de 16 jaar", reageert een woordvoerder van TikTok op de aanklachten die dinsdag in het nieuws waren.
TikTok heeft naar eigen zeggen geprobeerd om al meer dan twee jaar samen te werken met de procureurs-generaal. "Het is enorm teleurstellend dat zij deze stap hebben genomen in plaats van met ons samen te werken aan constructieve oplossingen voor uitdagingen die de hele sector aangaan."
Privacy
De klachten zijn ingediend bij rechtbanken in dertien staten en Washington DC. Door automatisch filmpjes te blijven afspelen en eindeloos scrollen mogelijk te maken, zou TikTok verslavend werken. Ook 'likes' en zogenoemde schoonheidsfilters die gebruikers hun gezicht tonen met virtuele cosmetische ingrepen zouden schadelijk zijn. Aanklagers beschuldigen TikTok er bovendien van persoonlijke gegevens van kinderen onder de 13 jaar te verwerken, terwijl dit volgens een federale wet verboden is.
Het is niet de enige rechtszaak in de Verenigde Staten tegen TikTok, een dochterbedrijf van het Chinese ByteDance. Marktwaakhond FTC klaagde het techbedrijf afgelopen zomer aan om vermeende inbreuken op de privacy van kinderen. Die volgde op een schikking uit 2019 tussen de toezichthouder en TikTok rond de privacy van minderjarigen.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
2 uur geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
3 uur geledenDOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.
3 uur geleden