Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok schrapt honderden banen, wil werknemers vervangen door AI

TikTok schrapt honderden banen, wil werknemers vervangen door AI

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - TikTok gaat wereldwijd honderden banen schrappen, meldt het socialemediaplatform. De meeste banen verdwijnen op de afdeling waar de inhoud van berichten wordt gemodereerd, hebben ingewijden tegen persbureau Reuters gezegd. Het videoplatform wil hiervoor meer kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken.

Met name in Maleisië zouden banen verdwijnen, volgens de ingewijden meer dan 700. TikTok stelt echter dat minder dan 500 werknemers in het Aziatische land door de banenreductie zijn getroffen. Het moederbedrijf van TikTok, het Chinese ByteDance, heeft volgens de website wereldwijd meer dan 110.000 werknemers in ruim 200 steden.

De banenreductie is volgens het socialemediaplatform onderdeel van een plan om de beoordeling van berichten te verbeteren. Momenteel beoordelen zowel mensen als AI video's en andere berichten op het platform. Volgens een woordvoerder wordt 80 procent van de berichten op TikTok die de richtlijnen van de video-app overtreden al automatisch verwijderd.

Toezicht houden

Een van de bronnen meldde ook dat TikTok volgende maand meer banen wil schrappen omdat het bedrijf een aantal regionale activiteiten wil samenvoegen.

Maleisië heeft socialemediabedrijven als TikTok eerder opgeroepen beter toezicht te houden op de inhoud op hun platforms, nadat het land flink meer schadelijke socialemediaberichten zag. Ook in andere delen van de wereld ligt TikTok onder vuur om schade die zou zijn veroorzaakt door berichten. Zo leed de video-app in augustus een nederlaag in de Verenigde Staten. Een hof van beroep in de Amerikaanse stad Philadelphia oordeelde dat een vrouw de video-app aansprakelijk kan stellen voor de dood van haar dochter in 2021.

Meer uit Financieel

Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

17 minuten geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

9 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

10 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

11 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

13 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

13 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

15 uur geleden