TikTok schrapt honderden banen, wil werknemers vervangen door AI
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - TikTok gaat wereldwijd honderden banen schrappen, meldt het socialemediaplatform. De meeste banen verdwijnen op de afdeling waar de inhoud van berichten wordt gemodereerd, hebben ingewijden tegen persbureau Reuters gezegd. Het videoplatform wil hiervoor meer kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken.
Met name in Maleisiƫ zouden banen verdwijnen, volgens de ingewijden meer dan 700. TikTok stelt echter dat minder dan 500 werknemers in het Aziatische land door de banenreductie zijn getroffen. Het moederbedrijf van TikTok, het Chinese ByteDance, heeft volgens de website wereldwijd meer dan 110.000 werknemers in ruim 200 steden.
De banenreductie is volgens het socialemediaplatform onderdeel van een plan om de beoordeling van berichten te verbeteren. Momenteel beoordelen zowel mensen als AI video's en andere berichten op het platform. Volgens een woordvoerder wordt 80 procent van de berichten op TikTok die de richtlijnen van de video-app overtreden al automatisch verwijderd.
Toezicht houden
Een van de bronnen meldde ook dat TikTok volgende maand meer banen wil schrappen omdat het bedrijf een aantal regionale activiteiten wil samenvoegen.
Maleisiƫ heeft socialemediabedrijven als TikTok eerder opgeroepen beter toezicht te houden op de inhoud op hun platforms, nadat het land flink meer schadelijke socialemediaberichten zag. Ook in andere delen van de wereld ligt TikTok onder vuur om schade die zou zijn veroorzaakt door berichten. Zo leed de video-app in augustus een nederlaag in de Verenigde Staten. Een hof van beroep in de Amerikaanse stad Philadelphia oordeelde dat een vrouw de video-app aansprakelijk kan stellen voor de dood van haar dochter in 2021.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
4 uur geleden