Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok schrapt honderden banen, wil werknemers vervangen door AI

TikTok schrapt honderden banen, wil werknemers vervangen door AI

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - TikTok gaat wereldwijd honderden banen schrappen, meldt het socialemediaplatform. De meeste banen verdwijnen op de afdeling waar de inhoud van berichten wordt gemodereerd, hebben ingewijden tegen persbureau Reuters gezegd. Het videoplatform wil hiervoor meer kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken.

Met name in Maleisië zouden banen verdwijnen, volgens de ingewijden meer dan 700. TikTok stelt echter dat minder dan 500 werknemers in het Aziatische land door de banenreductie zijn getroffen. Het moederbedrijf van TikTok, het Chinese ByteDance, heeft volgens de website wereldwijd meer dan 110.000 werknemers in ruim 200 steden.

De banenreductie is volgens het socialemediaplatform onderdeel van een plan om de beoordeling van berichten te verbeteren. Momenteel beoordelen zowel mensen als AI video's en andere berichten op het platform. Volgens een woordvoerder wordt 80 procent van de berichten op TikTok die de richtlijnen van de video-app overtreden al automatisch verwijderd.

Toezicht houden

Een van de bronnen meldde ook dat TikTok volgende maand meer banen wil schrappen omdat het bedrijf een aantal regionale activiteiten wil samenvoegen.

Maleisië heeft socialemediabedrijven als TikTok eerder opgeroepen beter toezicht te houden op de inhoud op hun platforms, nadat het land flink meer schadelijke socialemediaberichten zag. Ook in andere delen van de wereld ligt TikTok onder vuur om schade die zou zijn veroorzaakt door berichten. Zo leed de video-app in augustus een nederlaag in de Verenigde Staten. Een hof van beroep in de Amerikaanse stad Philadelphia oordeelde dat een vrouw de video-app aansprakelijk kan stellen voor de dood van haar dochter in 2021.

Meer uit Financieel

Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

1 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

3 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

4 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

5 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

6 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

6 uur geleden