TikTok schrapt honderden banen, wil werknemers vervangen door AI
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - TikTok gaat wereldwijd honderden banen schrappen, meldt het socialemediaplatform. De meeste banen verdwijnen op de afdeling waar de inhoud van berichten wordt gemodereerd, hebben ingewijden tegen persbureau Reuters gezegd. Het videoplatform wil hiervoor meer kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken.
Met name in Maleisië zouden banen verdwijnen, volgens de ingewijden meer dan 700. TikTok stelt echter dat minder dan 500 werknemers in het Aziatische land door de banenreductie zijn getroffen. Het moederbedrijf van TikTok, het Chinese ByteDance, heeft volgens de website wereldwijd meer dan 110.000 werknemers in ruim 200 steden.
De banenreductie is volgens het socialemediaplatform onderdeel van een plan om de beoordeling van berichten te verbeteren. Momenteel beoordelen zowel mensen als AI video's en andere berichten op het platform. Volgens een woordvoerder wordt 80 procent van de berichten op TikTok die de richtlijnen van de video-app overtreden al automatisch verwijderd.
Toezicht houden
Een van de bronnen meldde ook dat TikTok volgende maand meer banen wil schrappen omdat het bedrijf een aantal regionale activiteiten wil samenvoegen.
Maleisië heeft socialemediabedrijven als TikTok eerder opgeroepen beter toezicht te houden op de inhoud op hun platforms, nadat het land flink meer schadelijke socialemediaberichten zag. Ook in andere delen van de wereld ligt TikTok onder vuur om schade die zou zijn veroorzaakt door berichten. Zo leed de video-app in augustus een nederlaag in de Verenigde Staten. Een hof van beroep in de Amerikaanse stad Philadelphia oordeelde dat een vrouw de video-app aansprakelijk kan stellen voor de dood van haar dochter in 2021.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
7 uur geleden