TikTok scherpt regels voor filmpjes van kinderen aan
AMSTERDAM (ANP) - De veelgebruikte app TikTok past de instellingen voor minderjarige gebruikers aan. Die worden strenger, met het oog op hun "privacy en veiligheid", zoals TikTok het verwoordt.
De accounts van 13-, 14- en 15-jarigen worden standaard op 'privé' gezet. Dat betekent dat de filmpjes die zij plaatsen, alleen te zien zijn voor mensen die het kind heeft goedgekeurd. Als deze tieners hun filmpjes ook met anderen willen delen, moeten ze zelf de instellingen veranderen. Bij hun filmpjes kunnen ze ervoor kiezen dat hun vrienden mogen reageren, of dat niemand kan reageren, maar wildvreemden kunnen sowieso geen opmerkingen plaatsen bij de video's van kinderen.
Andere TikTok-gebruikers kunnen verder alleen de filmpjes van mensen van 16 jaar en ouder downloaden. Bij 16- en 17-jarigen wordt die mogelijkheid aanvankelijk uitgeschakeld en moeten ze zelf de instellingen aanpassen als ze het downloaden toch mogelijk willen maken.
Eerder besloot TikTok al dat gebruikers alleen persoonlijke berichten naar mensen van 16 jaar en ouder konden sturen.
Gebruikers van TikTok kunnen korte filmpjes van zichzelf maken en die delen met anderen. TikTok heeft wereldwijd honderden miljoenen gebruikers. Ook in Nederland is de app populair, onder meer onder basisscholieren. Het is de eerste Chinese app die in het Westen populair is geworden.
De Autoriteit Persoonsgegevens, de Nederlandse privacywaakhond, doet onderzoek naar TikTok. De toezichthouder wil weten hoe de app omgaat met de persoonsgegevens van kinderen.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
5 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
21 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken. Het is op Tenerife een uur vroeger dan in Nederland.
2 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
3 uur geleden