TikTok niet langer beschikbaar voor Amerikanen
CULVER CITY (ANP/RTR) - Video-app TikTok is zaterdagavond uit de lucht gehaald in de Verenigde Staten. Het moederbedrijf achter de app, ByteDance, had al aangekondigd dat de app zondag "op zwart" zou gaan.
Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vrijdag een wet in stand waardoor appstores de video-app zondag hadden moeten verwijderen, tenzij het Chinese ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse bedrijfsonderdelen. De wet was in april aangenomen, vanwege zorgen van het Amerikaanse ministerie van Justitie dat TikTok onder Chinees eigendom een bedreiging vormde voor de nationale veiligheid. De app verzamelt veel persoonlijke gegevens van gebruikers.
TikTok liet na het besluit van het Hooggerechtshof vrijdag weten het heft in eigen handen te nemen en de app zondag buiten gebruik te stellen. Dat gebeurde uiteindelijk al iets eerder, een kleine anderhalf uur voordat het aan de oostkust van de VS middernacht zou zijn. ByteDance verwijderde ook de apps CapCut en Lemon8 uit Amerikaanse appstores.
Trump
In een bericht aan gebruikers die de app openden, liet TikTok weten dat het blij is dat de aankomende president Donald Trump heeft aangegeven dat hij aan een oplossing wil werken zodra hij is ingezworen. Hij overweegt ByteDance een uitstel van negentig dagen te verlenen, zei hij zaterdag in een interview met nieuwszender NBC.
Opmerkelijk genoeg was het Trump zelf die tijdens zijn eerste presidentschap aanstuurde op een verbod op TikTok. Hij vaardigde daarvoor in augustus 2020 een decreet uit. Intussen heeft hij meer dan 14 miljoen volgers op TikTok en was de app een belangrijk onderdeel van zijn herverkiezingscampagne, vooral om jongere kiezers te bereiken. TikTok heeft 170 miljoen Amerikaanse gebruikers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
14 uur geleden