TikTok niet langer beschikbaar voor Amerikanen
CULVER CITY (ANP/RTR) - Video-app TikTok is zaterdagavond uit de lucht gehaald in de Verenigde Staten. Het moederbedrijf achter de app, ByteDance, had al aangekondigd dat de app zondag "op zwart" zou gaan.
Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vrijdag een wet in stand waardoor appstores de video-app zondag hadden moeten verwijderen, tenzij het Chinese ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse bedrijfsonderdelen. De wet was in april aangenomen, vanwege zorgen van het Amerikaanse ministerie van Justitie dat TikTok onder Chinees eigendom een bedreiging vormde voor de nationale veiligheid. De app verzamelt veel persoonlijke gegevens van gebruikers.
TikTok liet na het besluit van het Hooggerechtshof vrijdag weten het heft in eigen handen te nemen en de app zondag buiten gebruik te stellen. Dat gebeurde uiteindelijk al iets eerder, een kleine anderhalf uur voordat het aan de oostkust van de VS middernacht zou zijn. ByteDance verwijderde ook de apps CapCut en Lemon8 uit Amerikaanse appstores.
Trump
In een bericht aan gebruikers die de app openden, liet TikTok weten dat het blij is dat de aankomende president Donald Trump heeft aangegeven dat hij aan een oplossing wil werken zodra hij is ingezworen. Hij overweegt ByteDance een uitstel van negentig dagen te verlenen, zei hij zaterdag in een interview met nieuwszender NBC.
Opmerkelijk genoeg was het Trump zelf die tijdens zijn eerste presidentschap aanstuurde op een verbod op TikTok. Hij vaardigde daarvoor in augustus 2020 een decreet uit. Intussen heeft hij meer dan 14 miljoen volgers op TikTok en was de app een belangrijk onderdeel van zijn herverkiezingscampagne, vooral om jongere kiezers te bereiken. TikTok heeft 170 miljoen Amerikaanse gebruikers.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
12 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
16 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden