Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok lijdt in VS nederlaag met gevolgen voor andere socials

TikTok lijdt in VS nederlaag met gevolgen voor andere socials

PHILADELPHIA (ANP/BLOOMBERG) - TikTok heeft in een Amerikaanse rechtszaak een nederlaag geleden die grote gevolgen kan hebben voor claims tegen andere socialemediabedrijven in de Verenigde Staten. Een hof van beroep in de Amerikaanse stad Philadelphia oordeelde dat een vrouw de video-app aansprakelijk kan stellen voor de dood van haar dochter in 2021. Het meisje overleed op 10-jarige leeftijd toen ze meedeed aan de "blackout-challenge", die de ronde deed in filmpjes op TikTok.

In die filmpjes geven mensen tips over hoe ze zichzelf met alledaagse voorwerpen kunnen laten stikken tot het punt dat ze flauwvallen, wat een adrenalinekick zou geven. In het najaar van 2021 overleed Nylah Anderson doordat ze zichzelf had gewurgd met een handtas na het kijken van dit soort filmpjes. Haar moeder vindt dat TikTok schuldig is aan het overlijden, omdat het platform via algoritmes aanbevelingen deed voor filmpjes over de blackout-challenge.

TikTok verdedigde zich door te wijzen naar een bepaling uit 1996 in een federale mediawet. Die zegt dat onlineplatforms niet verantwoordelijk gehouden mogen worden voor berichten of beelden die derden op hun sites plaatsen. In eerste instantie ging een rechtbank mee in dat verweer, maar in hoger beroep oordeelden rechters dat TikTok wel veel te verwijten valt. Het dochterbedrijf van ByteDance verspreidde de verstikkingsfilmpjes namelijk "welbewust en doelgericht", vinden de rechters. Daarom kan de rechtszaak rond de dood van Anderson doorgaan.

Nooit de bedoeling

Andere socialemediabedrijven wijzen volgens het vonnis ook te makkelijk iedere verantwoordelijkheid van de hand. De bepaling waar TikTok op wijst "behoedt concerns voor vrijwel iedere claim die te maken heeft met door derden gepubliceerde content, ongeacht de oorzaak of het handelen van de provider", schrijven de drie rechters. Zij stellen dat het Amerikaanse Congres nooit de bedoeling had om "een wetteloos niemandsland te creƫren".

TikTok wil nog niet zeggen of het bedrijf in beroep gaat tegen de uitspraak. Eerder zei de video-app "al het materiaal dat te maken heeft met de blackout-challenge te verwijderen van de app" en de veiligheid van gebruikers te bewaken.

Meer uit Financieel

KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

1 uur geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

2 uur geleden
Rode cijfers op Wall Street na kwartaalcijfers grote banken

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

7 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

9 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

9 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

9 uur geleden