Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok lanceert webshop binnen app in de VS

TikTok lanceert webshop binnen app in de VS

BEIJING (ANP) - TikTok opent een webshop binnen de eigen app voor gebruikers in de Verenigde Staten. Die TikTok Shop maakt het voor Amerikanen makkelijker om producten te kopen die influencers in hun video's promoten.

Makers van video's of livestreams op TikTok kunnen bepaalde producten in een video of livestream voorzien van een tag in de beschrijving. Gebruikers komen zo in de webwinkel van TikTok terecht en kunnen dat product meteen aanschaffen. Komende weken wordt de functie uitgebreid.

Veel bedrijven zoals kledingmerken zetten TikTok al in om te adverteren of influencers hun producten te laten aanprijzen. De webshop geeft merken een nieuwe mogelijkheid om reclame te maken op TikTok. Afgelopen jaren is het aantal gebruikers flink gegroeid en inmiddels heeft de app meer dan 1 miljard actieve gebruikers. De app is vooral populair onder jongeren.

Naast het gebruik van TikTok groeit ook het verzet tegen de app. In Europa vrezen sommige mensen en organisaties dat de eigenaar van TikTok, het Chinese ByteDance, gebruikers bespioneert voor de overheid van het Aziatische land. Steeds meer Nederlandse bedrijven en overheidsinstanties, zoals de Belastingdienst en de politie, weren daarom de app op telefoons van ambtenaren. Een ander kritiekpunt is dat de app te verslavend is voor jongeren. Om die reden vergrendelt TikTok de app tegenwoordig voor minderjarige gebruikers die op een dag langer dan zestig minuten op de app zitten.

Meer uit Financieel

Voorzitter MKB-Nederland hoopt op sociaal akkoord in najaar

DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Marijke Vuik van ondernemersvereniging MKB-Nederland denkt dat een akkoord over sociale zekerheid met het kabinet en de vakbonden nog dit jaar mogelijk is. Vuik denkt aan een overeenkomst op hoofdlijnen, waarvoor dan nog enige tijd nodig is om die uit te werken. "Op een abstract niveau zijn we het heel erg met elkaar eens. We vinden allemaal dat de instroom van mensen die arbeidsongeschikt worden verklaard omlaag moet en de uitstroom omhoog", zei de in juli aangetreden voorzitter in het radioprogramma Sven op 1.

14 minuten geleden
Autofabrikant BMW wil 20 procent van managementbanen schrappen

MÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.

21 minuten geleden
Beurzen New York hoger na meevallend Amerikaans inflatiecijfer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag hoger van start, geholpen door een meevallend Amerikaans inflatiecijfer. De zogeheten kerninflatie, exclusief voedsel en energie, kwam in augustus uit op 3 procent. Economen hadden gerekend op een stijging van het prijspeil van 3,3 procent.

32 minuten geleden
Mercedes biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan

STUTTGART (ANP/DPA) - Mercedes-Benz voert in Duitsland opnieuw een vrijwillige vertrekregeling in voor werknemers om de kosten te drukken. In sommige gevallen krijgen ook managers individuele aanbiedingen om te vertrekken, werd woensdag bekend.

1 uur geleden
Inflatie Duitsland stijgt naar 3,3 procent door dure brandstof

WIESBADEN (ANP/DPA) - De inflatie in Duitsland is in september gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van voorlopige cijfers. In augustus lag de inflatie in de grootste economie van Europa nog op 2,9 procent.

1 uur geleden
Bloomberg: Apple komt 13 oktober met nieuwe smart-home-apparatuur

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple komt op 13 oktober met zijn langverwachte nieuwe smart-home-apparatuur. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het is de eerste test voor topman John Ternus.

2 uur geleden
Toezichthouders onderzoeken gamebedrijven om in-game-aankopen

DEN HAAG (ANP) - De Europese consumententoezichthouders willen gaan optreden tegen de gamebedrijven achter onder meer Candy Crush Saga, Minecraft en Clash of Clans. De gezamenlijke actie, waarbij ook de Autoriteit Consument & Markt betrokken is, richt zich op de manier waarop de bedrijven gebruikers verleiden om extra aankopen te doen in het spel, zogeheten in-game-aankopen. Gesprekken met de ondernemingen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd en daarom starten de toezichthouders negen formele onderzoeken om de aanpassingen af te dwingen of een boete op te leggen.

2 uur geleden