TikTok lanceert webshop binnen app in de VS
BEIJING (ANP) - TikTok opent een webshop binnen de eigen app voor gebruikers in de Verenigde Staten. Die TikTok Shop maakt het voor Amerikanen makkelijker om producten te kopen die influencers in hun video's promoten.
Makers van video's of livestreams op TikTok kunnen bepaalde producten in een video of livestream voorzien van een tag in de beschrijving. Gebruikers komen zo in de webwinkel van TikTok terecht en kunnen dat product meteen aanschaffen. Komende weken wordt de functie uitgebreid.
Veel bedrijven zoals kledingmerken zetten TikTok al in om te adverteren of influencers hun producten te laten aanprijzen. De webshop geeft merken een nieuwe mogelijkheid om reclame te maken op TikTok. Afgelopen jaren is het aantal gebruikers flink gegroeid en inmiddels heeft de app meer dan 1 miljard actieve gebruikers. De app is vooral populair onder jongeren.
Naast het gebruik van TikTok groeit ook het verzet tegen de app. In Europa vrezen sommige mensen en organisaties dat de eigenaar van TikTok, het Chinese ByteDance, gebruikers bespioneert voor de overheid van het Aziatische land. Steeds meer Nederlandse bedrijven en overheidsinstanties, zoals de Belastingdienst en de politie, weren daarom de app op telefoons van ambtenaren. Een ander kritiekpunt is dat de app te verslavend is voor jongeren. Om die reden vergrendelt TikTok de app tegenwoordig voor minderjarige gebruikers die op een dag langer dan zestig minuten op de app zitten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.
1 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.
1 uur geledenREYKJAVIK (ANP/AFP) - De directeur van het laatste actieve walvisjachtbedrijf van IJsland daagt de regering voor de rechter als die een verbod op de walvisjacht invoert. De IJslandse regering wil in februari 2027 een wetsvoorstel indienen waarmee de walvisjacht in het land mogelijk wordt verboden.
1 uur geledenSPANGDAHLEM (ANP/DPA) - Een militair vliegtuig is neergestort op een luchtmachtbasis van de Verenigde Staten in het westen van Duitsland. Een persoon raakte daarbij gewond, melden de lokale autoriteiten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke herstelrally in AI-aandelen een dag eerder. Positieve berichten over de nieuwe persoonlijke AI-assistent van Facebook-eigenaar Meta zorgden maandag voor hernieuwd optimisme over AI bij beleggers op Wall Street.
3 uur geleden