TikTok lanceert webshop binnen app in de VS
BEIJING (ANP) - TikTok opent een webshop binnen de eigen app voor gebruikers in de Verenigde Staten. Die TikTok Shop maakt het voor Amerikanen makkelijker om producten te kopen die influencers in hun video's promoten.
Makers van video's of livestreams op TikTok kunnen bepaalde producten in een video of livestream voorzien van een tag in de beschrijving. Gebruikers komen zo in de webwinkel van TikTok terecht en kunnen dat product meteen aanschaffen. Komende weken wordt de functie uitgebreid.
Veel bedrijven zoals kledingmerken zetten TikTok al in om te adverteren of influencers hun producten te laten aanprijzen. De webshop geeft merken een nieuwe mogelijkheid om reclame te maken op TikTok. Afgelopen jaren is het aantal gebruikers flink gegroeid en inmiddels heeft de app meer dan 1 miljard actieve gebruikers. De app is vooral populair onder jongeren.
Naast het gebruik van TikTok groeit ook het verzet tegen de app. In Europa vrezen sommige mensen en organisaties dat de eigenaar van TikTok, het Chinese ByteDance, gebruikers bespioneert voor de overheid van het Aziatische land. Steeds meer Nederlandse bedrijven en overheidsinstanties, zoals de Belastingdienst en de politie, weren daarom de app op telefoons van ambtenaren. Een ander kritiekpunt is dat de app te verslavend is voor jongeren. Om die reden vergrendelt TikTok de app tegenwoordig voor minderjarige gebruikers die op een dag langer dan zestig minuten op de app zitten.
Meer uit Financieel
KUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - Maleisië heeft een poging verijdeld om geavanceerde chips voor kunstmatige intelligentie (AI) via de belangrijkste luchthaven van het land te smokkelen, meldden douanefunctionarissen. Deze maand werden AI-chips ter waarde van 49,5 miljoen ringgit, omgerekend bijna 11 miljoen euro, in beslag genomen.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever zag de omzet in het afgelopen kwartaal stevig groeien en presteerde naar eigen zeggen beter dan de concurrentie. De groei kwam echter vooral uit opkomende markten zoals Azië, in Europa daalde de omzet juist.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Glasvezel van KPN is sinds afgelopen kwartaal beschikbaar voor 6 miljoen huishoudens in Nederland, maakt de telecomprovider bekend. Samen met Glaspoort heeft KPN de dekking voor een betere internetverbinding uitgebreid. Bij bijna 5 miljoen huishoudens is de glasvezelverbinding ook doorgetrokken tot in de meterkast.
41 minuten geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Sterke resultaten van het grote Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix zetten de Aziatische beurzen woensdag flink hoger. De op een na grootste geheugenchipmaker ter wereld zag de winst uit bedrijfsactiviteiten afgelopen kwartaal ruim verzevenvoudigen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen heeft in het afgelopen kwartaal een fors hogere omzet behaald dan een jaar eerder door een sterke stijging van het aantal betalingen via zijn diensten. In augustus verhoogde het fintechbedrijf nog zijn omzetverwachting voor heel dit jaar na een sterke groei in de eerste jaarhelft.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft de bierverkopen in al zijn markten het afgelopen kwartaal zien toenemen. In Europa profiteerde de bierbrouwer van het gunstige zomerweer. De totale omzet van het concern, waaronder ook merken als Birra Moretti en Desperados vallen, klom met bijna 10 procent tot 9,6 miljard euro.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
11 uur geleden