Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok krijgt boete om schenden van privacy kinderen

TikTok krijgt boete om schenden van privacy kinderen

DEN HAAG (ANP) - De populaire app TikTok moet een boete van 750.000 euro betalen. De Autoriteit Persoonsgegevens, de privacywaakhond van de overheid, vindt dat de app de privacy van Nederlandse kinderen heeft geschonden.

Gebruikers kregen geen goede uitleg welke gegevens de app van ze verzamelde en wat daarmee gebeurde, aldus de Autoriteit. Zo was er geen privacyverklaring in het Nederlands beschikbaar.

TikTok is het niet eens met de boete en heeft bezwaar aangetekend, maar wil niet zeggen wat er in zijn ogen onjuist is aan het besluit van de toezichthouder. In een reactie zegt het bedrijf achter de app wel: "We hechten veel waarde aan privacy en aan het veilig houden van onze community, met name als het gaat om onze jongere gebruikers."

Ouders

In de afgelopen jaar zijn enkele dingen veranderd op de app om kinderen te beschermen. Zo zijn filmpjes van 13-, 14-, en 15-jarige gebruikers in principe alleen te zien voor mensen die door het kind zijn goedgekeurd. Bovendien kunnen TikTokkers alleen persoonlijke berichten sturen naar andere gebruikers van 16 jaar en ouder.

Ouders hebben via hun eigen telefoon ook controle over de privacy-instellingen van het TikTok-account van een kind. Monique Verdier, vicevoorzitter van de Autoriteit Persoonsgegevens, is daar blij mee. "Toch roepen wij ouders op om ook in gesprek te blijven met hun kinderen over wat ze online doen. Toon belangstelling voor de filmpjes die ze maken en kijken en praat ook over de reacties die ze elkaar geven op TikTok."

Musical.ly

De app heette vroeger musical.ly. Die werd eind 2017 voor 800 miljoen dollar gekocht door het Chinese Beijing Bytedance Technology. De Chinezen voegden musical.ly samen met hun eigen TikTok-app. Wereldwijd heeft TikTok honderden miljoenen gebruikers. In Nederland gebruiken enkele miljoenen mensen de app, onder wie veel kinderen. Ze maken korte filmpjes van zichzelf, bewerken die en delen het resultaat met anderen. Het is de eerste Chinese app die in het Westen populair is geworden.

TikTok is sinds kort in Ierland gevestigd. Daarom is het aan de toezichthouder in dat land om te beslissen of TikTok ook op andere manieren de privacy heeft geschonden. Er zijn namelijk meer klachten over het bedrijf en Europese regels bepalen dat het land van het hoofdkantoor moet handhaven.

Meer uit Binnenland

Veel politie in Ter Apel bij demonstraties asielzoekerscentrum

TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond. Bij het aanmeldcentrum staat een handvol demonstranten met Nederlandse vlaggen, zag een ANP-fotograaf.

18 minuten geleden
Hondius na aankomst op Tenerife door naar Nederland

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

19 minuten geleden
Festival in Amsterdam op laatste moment geannuleerd

AMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.

1 uur geleden
Nederlandse toerist (21) met mazelen opgenomen in Panama

PANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Tenerife treft voorbereidingen voor ontvangst Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.

2 uur geleden
Veel rook bij brand in Westelijk Havengebied Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.

7 uur geleden
Opvarenden Hondius in Nederland zes weken in thuisquarantaine

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.

16 uur geleden