
TikTok krijgt boete om schenden van privacy kinderen
DEN HAAG (ANP) - De populaire app TikTok moet een boete van 750.000 euro betalen. De Autoriteit Persoonsgegevens, de privacywaakhond van de overheid, vindt dat de app de privacy van Nederlandse kinderen heeft geschonden.
Gebruikers kregen geen goede uitleg welke gegevens de app van ze verzamelde en wat daarmee gebeurde, aldus de Autoriteit. Zo was er geen privacyverklaring in het Nederlands beschikbaar.
TikTok is het niet eens met de boete en heeft bezwaar aangetekend, maar wil niet zeggen wat er in zijn ogen onjuist is aan het besluit van de toezichthouder. In een reactie zegt het bedrijf achter de app wel: "We hechten veel waarde aan privacy en aan het veilig houden van onze community, met name als het gaat om onze jongere gebruikers."
Ouders
In de afgelopen jaar zijn enkele dingen veranderd op de app om kinderen te beschermen. Zo zijn filmpjes van 13-, 14-, en 15-jarige gebruikers in principe alleen te zien voor mensen die door het kind zijn goedgekeurd. Bovendien kunnen TikTokkers alleen persoonlijke berichten sturen naar andere gebruikers van 16 jaar en ouder.
Ouders hebben via hun eigen telefoon ook controle over de privacy-instellingen van het TikTok-account van een kind. Monique Verdier, vicevoorzitter van de Autoriteit Persoonsgegevens, is daar blij mee. "Toch roepen wij ouders op om ook in gesprek te blijven met hun kinderen over wat ze online doen. Toon belangstelling voor de filmpjes die ze maken en kijken en praat ook over de reacties die ze elkaar geven op TikTok."
Musical.ly
De app heette vroeger musical.ly. Die werd eind 2017 voor 800 miljoen dollar gekocht door het Chinese Beijing Bytedance Technology. De Chinezen voegden musical.ly samen met hun eigen TikTok-app. Wereldwijd heeft TikTok honderden miljoenen gebruikers. In Nederland gebruiken enkele miljoenen mensen de app, onder wie veel kinderen. Ze maken korte filmpjes van zichzelf, bewerken die en delen het resultaat met anderen. Het is de eerste Chinese app die in het Westen populair is geworden.
TikTok is sinds kort in Ierland gevestigd. Daarom is het aan de toezichthouder in dat land om te beslissen of TikTok ook op andere manieren de privacy heeft geschonden. Er zijn namelijk meer klachten over het bedrijf en Europese regels bepalen dat het land van het hoofdkantoor moet handhaven.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - De cannabis die in colasnoepjes van Haribo is gevonden, is daar niet tijdens de productie in terechtgekomen. Dat laat de snoepfabrikant weten na onderzoek naar de herkomst van de besmetting.
1 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De douane heeft woensdag in de haven van Vlissingen 1102 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten verstopt in een lading fruit, meldt het Openbaar Ministerie, dat de waarde ervan schat op zo'n 27,5 miljoen euro.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie krijgt opnieuw meer tijd van de Arbeidsinspectie om de problemen met het communicatiesysteem te verhelpen. Het systeem C2000 werkt niet goed en de politie moest van de inspectie eigenlijk voor 7 juni zorgen dat de problemen die dat oplevert waren verholpen, anders moest een dwangsom worden betaald.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kan blootstelling aan de uitstoot van vliegtuigen de kans vergroten dat iemand kanker krijgt? Een grote groep organisaties vraagt de Tweede Kamer om daar onafhankelijk onderzoek naar te laten doen. De initiatiefnemers willen "dat de gezondheid van duizenden werknemers op en rond Schiphol serieus genomen wordt".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste drukte op de wegen is voorbij, melden de ANWB en Rijkswaterstaat. Op het hoogtepunt vrijdagmiddag stond er ruim 1000 kilometer file op de A- en N-wegen. Volgens Rijkswaterstaat was het op de snelwegen met 670 kilometer op het drukste moment de op twee na drukste spits van het jaar.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse Palestina Coalitie en ruim dertig andere organisaties en burgers hebben in een brief aan burgemeester Carola Schouten hun ongenoegen geuit over de gang van zaken bij een pro-Palestijns protest in de stad woensdag. Ze willen dat Schouten erkent dat de politie "disproportioneel geweld" heeft gebruikt en dat sprake was van "onrechtmatige arrestaties".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een fout van de Justitiële Informatiedienst (Justid) hebben mogelijk honderden mensen in de taxibranche en de kinderopvang gewerkt die eigenlijk geen VOG (Verklaring Omtrent het Gedrag) hadden moeten krijgen. Hier zitten ook enkele zedendelinquenten bij, schrijft demissionair staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming, NSC) vrijdag in een Kamerbrief.
8 uur geleden