Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok krijgt boete om schenden van privacy kinderen

TikTok krijgt boete om schenden van privacy kinderen

DEN HAAG (ANP) - De populaire app TikTok moet een boete van 750.000 euro betalen. De Autoriteit Persoonsgegevens, de privacywaakhond van de overheid, vindt dat de app de privacy van Nederlandse kinderen heeft geschonden.

Gebruikers kregen geen goede uitleg welke gegevens de app van ze verzamelde en wat daarmee gebeurde, aldus de Autoriteit. Zo was er geen privacyverklaring in het Nederlands beschikbaar.

TikTok is het niet eens met de boete en heeft bezwaar aangetekend, maar wil niet zeggen wat er in zijn ogen onjuist is aan het besluit van de toezichthouder. In een reactie zegt het bedrijf achter de app wel: "We hechten veel waarde aan privacy en aan het veilig houden van onze community, met name als het gaat om onze jongere gebruikers."

Ouders

In de afgelopen jaar zijn enkele dingen veranderd op de app om kinderen te beschermen. Zo zijn filmpjes van 13-, 14-, en 15-jarige gebruikers in principe alleen te zien voor mensen die door het kind zijn goedgekeurd. Bovendien kunnen TikTokkers alleen persoonlijke berichten sturen naar andere gebruikers van 16 jaar en ouder.

Ouders hebben via hun eigen telefoon ook controle over de privacy-instellingen van het TikTok-account van een kind. Monique Verdier, vicevoorzitter van de Autoriteit Persoonsgegevens, is daar blij mee. "Toch roepen wij ouders op om ook in gesprek te blijven met hun kinderen over wat ze online doen. Toon belangstelling voor de filmpjes die ze maken en kijken en praat ook over de reacties die ze elkaar geven op TikTok."

Musical.ly

De app heette vroeger musical.ly. Die werd eind 2017 voor 800 miljoen dollar gekocht door het Chinese Beijing Bytedance Technology. De Chinezen voegden musical.ly samen met hun eigen TikTok-app. Wereldwijd heeft TikTok honderden miljoenen gebruikers. In Nederland gebruiken enkele miljoenen mensen de app, onder wie veel kinderen. Ze maken korte filmpjes van zichzelf, bewerken die en delen het resultaat met anderen. Het is de eerste Chinese app die in het Westen populair is geworden.

TikTok is sinds kort in Ierland gevestigd. Daarom is het aan de toezichthouder in dat land om te beslissen of TikTok ook op andere manieren de privacy heeft geschonden. Er zijn namelijk meer klachten over het bedrijf en Europese regels bepalen dat het land van het hoofdkantoor moet handhaven.

Meer uit Binnenland

Meerdere scholen dicht door winterweer

LEEUWARDEN (ANP) - De lessen en activiteiten van de mbo-scholen van Firda gaan maandag niet door. Firda heeft hiertoe besloten vanwege de situatie met het ov en op de weg, zo is te lezen op de website van de scholenorganisatie die locaties heeft in Friesland en Flevoland. Door het winterse weer is er maandag veel hinder op de weg en in het openbaar vervoer.

26 minuten geleden
Code oranje in delen van het land afgeschaald naar code geel

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de waarschuwing voor ijzel en sneeuw in verschillende provincies afgeschaald van code oranje naar code geel. In Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland, Friesland en Groningen is niet langer code oranje van kracht.

29 minuten geleden
Treinuitval rond Amsterdam duurt tot zeker in de middag

AMSTERDAM (ANP) - Tot zeker 14.15 uur maandagmiddag rijden er door het winterse weer geen treinen in de regio Amsterdam, meldt de NS. Die werkt de reisplanner nog bij en dus kan er in de tussentijd onjuiste informatie staan. Schiphol is moeilijk bereikbaar. Er rijden geen treinen en de meeste bussen van Connexxion gaan ook niet meer naar het vliegveld.

30 minuten geleden
Nog een gewonde in ziekenhuis na ongeval Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Er ligt nog één iemand in het ziekenhuis na het ongeval in Nunspeet op 22 december, meldt een woordvoerder van de gemeente. Een 56-jarige vrouw reed in op een groep mensen die stond te wachten op een lichtjesoptocht op de Elburgerweg. Zeven slachtoffers van de aanrijding zijn weer thuis. Een van de in totaal negen slachtoffers overleed op 24 december. Eerder werd al bekendgemaakt dat opzet is uitgesloten. Ook was de bestuurster niet onder invloed van drank of drugs.

35 minuten geleden
Recordaantal passages door deels tolvrije Westerscheldetunnel

TERNEUZEN (ANP) - Door de Westerscheldetunnel is in 2025 een recordaantal van 10,1 miljoen ritten gemaakt. De exploitant registreerde 16 procent meer passages dan in het vorige recordjaar 2024. De verbinding tussen Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen is sinds eind 2024 tolvrij voor auto's en motoren.

39 minuten geleden
Tientallen ongevallen door gladde wegen

UTRECHT (ANP) - De sneeuw en gladheid leiden tot tientallen ongevallen en pechgevallen op de weg. Een overzicht van het verkeerscentrum van Rijkswaterstaat laat zien dat veel weggebruikers in de problemen zijn gekomen. De meldingen variëren van geschaarde of van de weg gegleden vrachtwagens tot auto's die overdwars op de rijbaan belanden.

1 uur geleden
Meer aardbevingen dan vorig jaar, vooral door breuklijnen

DE BILT (ANP) - In Nederland waren vorig jaar 59 aardbevingen. Dat is meer dan de 47 in 2024, meldt het KNMI. De toename komt niet door de gaswinning in en rond Groningen, maar door natuurlijke breuklijnen in Limburg.

1 uur geleden