
TikTok krijgt 75 dagen uitstel van Trump
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een bevel uitgevaardigd waardoor TikTok 75 dagen langer operationeel kan blijven in de Verenigde Staten. Trump zei vanuit de Oval Office dat hij het recht heeft om "TikTok te verkopen of te sluiten". Wat hij gaat doen, is nog onduidelijk. "We zullen dat nog bepalen", liet hij weten. Hij zei wel dat hij "een zwak" heeft voor TikTok.
TikTok is eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance. Het socialemediaplatform ging zondag even "op zwart" voor de 170 miljoen Amerikaanse gebruikers, nadat een wet van kracht was geworden die de app verbood. De wet was aangenomen omdat in de VS wordt gevreesd dat China de gegevens van Amerikanen misbruikt.
Trump zei eerder al dat hij een oplossing voor TikTok wil. Afgelopen weekend kondigde hij nog aan het platform 90 dagen uitstel te geven.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Huishoudens kunnen de druk op het lokale stroomnet flink verminderen als ze hun zonnepanelen afschakelen op de zonnigste momenten. Dat stellen netbeheerder Stedin en energieleverancier Eneco na een proef met enkele tientallen huishoudens in het Zeeuwse Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Duiveland. Deelnemers met zonnepanelen op het dak konden deze tegen betaling afschakelen, zodat het stroomnet niet overvol raakte. Dat leverde een tot 57 procent lagere belasting van het elektriciteitsnet op.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - De maker van de bekende gamereeks Football Manager heeft de editie voor 2025 geschrapt. De lancering van de game was al twee keer verschoven en het spel moest in maart verschijnen. Maar de kwaliteit van het spel is volgens gamestudio Sports Interactive, onderdeel van Sega, niet goed genoeg om het dit jaar uit te brengen. Sports Interactive wil zich daarom richten op de editie van volgend jaar.
57 minuten geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse industrie heeft het jaar 2024 teleurstellend afgesloten. De industriële productie van de grootste economie van Europa nam in december met 2,4 procent af ten opzichte van de voorgaande maand. Dat is de grootste daling in vijf maanden. De daling was volgens het Duitse statistiekbureau Destatis vooral te wijten aan een lagere productie van auto's en machines. Op jaarbasis daalde de productie met 3,1 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf werd door Kepler Cheuvreux op de verkooplijst gezet en verloor 1 procent. De algehele stemming op de beurzen was afwachtend. Beleggers kijken vooral uit naar het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.
2 uur geledenPHOENIX (ANP/BLOOMBERG) - Nikola, een fabrikant van elektrische en waterstoftrucks, overweegt in de Verenigde Staten uitstel van betaling aan te vragen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. De financiële problemen van het bedrijf zouden onder meer te maken hebben met een terugroepactie in 2023 als gevolg van motorbranden. Ook de verkopen vielen tegen.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse webwinkel- en technologieconcern Amazon waarschuwt dat het mogelijk te maken krijgt met beperkte capaciteit in zijn clouddivisie, ondanks plannen om dit jaar zo'n 100 miljard dollar te investeren. Het grootste deel van dat geld gaat naar datacenters, zelfontworpen chips en andere apparatuur voor diensten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Een groep van ruim honderd institutionele beleggers heeft een schadevergoeding van meer dan 800 miljoen euro geclaimd bij Philips. Het medisch-technologische bedrijf zou jarenlang gezondheidsrisico's van zijn slaapapneuapparaten hebben verzwegen. Toen de problemen in 2021 bekend werden, is het aandeel flink gedaald en maakten aandeelhouders grote verliezen. De groep heeft Philips deze week een brief gestuurd over de claim.
3 uur geleden