TikTok, Instagram en Snapchat bekritiseren Australisch verbod
CANBERRA (ANP/AFP) - Socialemediabedrijven voelen weinig voor het Australische verbod voor jongeren op het gebruik van sociale media. TikTok zegt "teleurgesteld" te zijn door de Australische wetgeving die donderdag is goedgekeurd en waarschuwt dat kinderen hierdoor op onveilige plekken van het internet terecht kunnen komen.
Volgens een woordvoerder van TikTok heeft de regering adviezen van experts in de wind geslagen. "Het is goed mogelijk dat het verbod jongeren naar de donkere uithoeken van het internet zal drijven, waar geen communityrichtlijnen, veiligheidstools of bescherming bestaan", aldus de zegsman.
Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram, zegt zich zorgen te maken over het proces rond het Australische besluit. De wetgeving is er volgens Meta "met een sneltreinvaart doorheen gejaagd". Daarbij is niet gekeken naar wat de sector al doet en is ook niet geluisterd naar de stem van jongeren, meent het bedrijf van Mark Zuckerberg.
Snapchat heeft volgens een woordvoerder "ernstige zorgen" geuit over de wetgeving en dat er nog "veel onbeantwoorde vragen" zijn over hoe het verbod in de praktijk gaat werken. Zowel Meta als Snapchat geven aan zich aan de Australische wetgeving te zullen houden.
In de nieuwe wetgeving staat dat jongeren onder de 16 jaar geen gebruik meer mogen maken van sociale media. De bedrijven riskeren een boete als ze nalaten voldoende maatregelen te nemen om de minderjarigen te weren. Er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie van het verbod voordat het ingaat.
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
7 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
7 uur geleden