TikTok, Instagram en Snapchat bekritiseren Australisch verbod
CANBERRA (ANP/AFP) - Socialemediabedrijven voelen weinig voor het Australische verbod voor jongeren op het gebruik van sociale media. TikTok zegt "teleurgesteld" te zijn door de Australische wetgeving die donderdag is goedgekeurd en waarschuwt dat kinderen hierdoor op onveilige plekken van het internet terecht kunnen komen.
Volgens een woordvoerder van TikTok heeft de regering adviezen van experts in de wind geslagen. "Het is goed mogelijk dat het verbod jongeren naar de donkere uithoeken van het internet zal drijven, waar geen communityrichtlijnen, veiligheidstools of bescherming bestaan", aldus de zegsman.
Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram, zegt zich zorgen te maken over het proces rond het Australische besluit. De wetgeving is er volgens Meta "met een sneltreinvaart doorheen gejaagd". Daarbij is niet gekeken naar wat de sector al doet en is ook niet geluisterd naar de stem van jongeren, meent het bedrijf van Mark Zuckerberg.
Snapchat heeft volgens een woordvoerder "ernstige zorgen" geuit over de wetgeving en dat er nog "veel onbeantwoorde vragen" zijn over hoe het verbod in de praktijk gaat werken. Zowel Meta als Snapchat geven aan zich aan de Australische wetgeving te zullen houden.
In de nieuwe wetgeving staat dat jongeren onder de 16 jaar geen gebruik meer mogen maken van sociale media. De bedrijven riskeren een boete als ze nalaten voldoende maatregelen te nemen om de minderjarigen te weren. Er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie van het verbod voordat het ingaat.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
12 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
13 uur geleden