Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok, Instagram en Snapchat bekritiseren Australisch verbod

TikTok, Instagram en Snapchat bekritiseren Australisch verbod

CANBERRA (ANP/AFP) - Socialemediabedrijven voelen weinig voor het Australische verbod voor jongeren op het gebruik van sociale media. TikTok zegt "teleurgesteld" te zijn door de Australische wetgeving die donderdag is goedgekeurd en waarschuwt dat kinderen hierdoor op onveilige plekken van het internet terecht kunnen komen.

Volgens een woordvoerder van TikTok heeft de regering adviezen van experts in de wind geslagen. "Het is goed mogelijk dat het verbod jongeren naar de donkere uithoeken van het internet zal drijven, waar geen communityrichtlijnen, veiligheidstools of bescherming bestaan", aldus de zegsman.

Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram, zegt zich zorgen te maken over het proces rond het Australische besluit. De wetgeving is er volgens Meta "met een sneltreinvaart doorheen gejaagd". Daarbij is niet gekeken naar wat de sector al doet en is ook niet geluisterd naar de stem van jongeren, meent het bedrijf van Mark Zuckerberg.

Snapchat heeft volgens een woordvoerder "ernstige zorgen" geuit over de wetgeving en dat er nog "veel onbeantwoorde vragen" zijn over hoe het verbod in de praktijk gaat werken. Zowel Meta als Snapchat geven aan zich aan de Australische wetgeving te zullen houden.

In de nieuwe wetgeving staat dat jongeren onder de 16 jaar geen gebruik meer mogen maken van sociale media. De bedrijven riskeren een boete als ze nalaten voldoende maatregelen te nemen om de minderjarigen te weren. Er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie van het verbod voordat het ingaat.

Meer uit Buitenland

VN-mensenrechtenchef waarschuwt voor gevechten in Ethiopië

MEKELE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk waarschuwt voor escalerende gevechten in de Tigray-regio in Ethiopië. Daar woedde tussen 2020 en 2022 een gewelddadige burgeroorlog tussen het regeringsleger en lokale rebellengroepen. Sinds eind januari zijn de gevechten weer geïntensiveerd. "De situatie blijft zeer instabiel en we vrezen dat deze verder zal verslechteren", aldus Türk.

35 minuten geleden
Macron wil met Europese partners dialoog met Poetin hervatten

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron wil Europese partners betrekken bij een hervatting van de dialoog met de Russische president Vladimir Poetin. Macron heeft afgelopen week een gezant, Emmanuel Bonne, naar Moskou gestuurd. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zei toen dat Poetin gereed is voor een gesprek met Macron.

45 minuten geleden
Kubilius: onafhankelijkheid defensiematerieel VS prioriteit EU

STRAATSBURG (ANP) - Onafhankelijkheid van Amerikaans defensiematerieel moet de strategische prioriteit van de EU zijn, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) dinsdag in het Europees Parlement. "We moeten ervoor zorgen dat we onze eigen Europese middelen hebben", zei hij. De Europese defensieproductie moet daartoe met spoed worden versterkt. "Onze defensie-industrie moet nu deze historische uitdaging aangaan. De productielijnen moeten worden versneld. Men moet produceren, produceren, produceren."

1 uur geleden
Ruim 4500 IS-gevangenen van Syrië naar Irak gebracht

BAGDAD (ANP/AFP) - Ruim 4500 vermeende jihadisten zijn de afgelopen tijd van Syrië overgebracht naar Irak. Dat gebeurde in het kader van de Amerikaanse operatie om gevangenen te verplaatsen, meldt een Iraakse functionaris aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Raadsels rond zes doden in bergen ten noorden van Sofia

SOFIA (ANP/RTR) - Afgelopen week zijn zes doden aangetroffen in bergen ten noorden van de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Het onderzoek heeft nog niet duidelijk kunnen maken wat er precies gebeurd is en rond de macabere vondsten doen inmiddels veel verhalen de ronde.

2 uur geleden
Iran waarschuwt VS voor Israëlische druk bij nucleaire gesprekken

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran waarschuwt voor "destructieve" invloed op de onderhandelingen met de Verenigde Staten over het Iraanse nucleaire programma, meldt woordvoerder Esmaeil Baqaei. De VS moeten "onafhankelijk van buitenlandse druk" handelen, is de boodschap. "Met name van Israëlische druk, die de belangen van de regio en zelfs van de VS negeert."

2 uur geleden
Kremlin: nog geen datum voor nieuw vredesoverleg

MOSKOU (ANP/RTR) - Er is nog geen datum gekozen voor de volgende ronde van het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne. Dat meldde het Kremlin, dat daarbij aangaf dat nieuwe onderhandelingen waarschijnlijk spoedig plaatsvinden.

2 uur geleden