Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok, Instagram en Snapchat bekritiseren Australisch verbod

TikTok, Instagram en Snapchat bekritiseren Australisch verbod

CANBERRA (ANP/AFP) - Socialemediabedrijven voelen weinig voor het Australische verbod voor jongeren op het gebruik van sociale media. TikTok zegt "teleurgesteld" te zijn door de Australische wetgeving die donderdag is goedgekeurd en waarschuwt dat kinderen hierdoor op onveilige plekken van het internet terecht kunnen komen.

Volgens een woordvoerder van TikTok heeft de regering adviezen van experts in de wind geslagen. "Het is goed mogelijk dat het verbod jongeren naar de donkere uithoeken van het internet zal drijven, waar geen communityrichtlijnen, veiligheidstools of bescherming bestaan", aldus de zegsman.

Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram, zegt zich zorgen te maken over het proces rond het Australische besluit. De wetgeving is er volgens Meta "met een sneltreinvaart doorheen gejaagd". Daarbij is niet gekeken naar wat de sector al doet en is ook niet geluisterd naar de stem van jongeren, meent het bedrijf van Mark Zuckerberg.

Snapchat heeft volgens een woordvoerder "ernstige zorgen" geuit over de wetgeving en dat er nog "veel onbeantwoorde vragen" zijn over hoe het verbod in de praktijk gaat werken. Zowel Meta als Snapchat geven aan zich aan de Australische wetgeving te zullen houden.

In de nieuwe wetgeving staat dat jongeren onder de 16 jaar geen gebruik meer mogen maken van sociale media. De bedrijven riskeren een boete als ze nalaten voldoende maatregelen te nemen om de minderjarigen te weren. Er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie van het verbod voordat het ingaat.

Meer uit Buitenland

Cyprus: migratiepact zal niet zonder problemen van start gaan

LUXEMBURG (ANP) - De meeste EU-lidstaten zijn klaar voor de inwerkingtreding van het asiel- en migratiepact, zei de Cypriotische minister Nicholas Ioannides (Migratie) donderdag in Luxemburg. "Maar we verwachten niet dat er geen problemen zullen zijn", zei hij voor het begin van de vergadering met migratieministers in Luxemburg.

4 minuten geleden
Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

10 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

12 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

14 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

14 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

16 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

17 uur geleden