TikTok, Instagram en Snapchat bekritiseren Australisch verbod
CANBERRA (ANP/AFP) - Socialemediabedrijven voelen weinig voor het Australische verbod voor jongeren op het gebruik van sociale media. TikTok zegt "teleurgesteld" te zijn door de Australische wetgeving die donderdag is goedgekeurd en waarschuwt dat kinderen hierdoor op onveilige plekken van het internet terecht kunnen komen.
Volgens een woordvoerder van TikTok heeft de regering adviezen van experts in de wind geslagen. "Het is goed mogelijk dat het verbod jongeren naar de donkere uithoeken van het internet zal drijven, waar geen communityrichtlijnen, veiligheidstools of bescherming bestaan", aldus de zegsman.
Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram, zegt zich zorgen te maken over het proces rond het Australische besluit. De wetgeving is er volgens Meta "met een sneltreinvaart doorheen gejaagd". Daarbij is niet gekeken naar wat de sector al doet en is ook niet geluisterd naar de stem van jongeren, meent het bedrijf van Mark Zuckerberg.
Snapchat heeft volgens een woordvoerder "ernstige zorgen" geuit over de wetgeving en dat er nog "veel onbeantwoorde vragen" zijn over hoe het verbod in de praktijk gaat werken. Zowel Meta als Snapchat geven aan zich aan de Australische wetgeving te zullen houden.
In de nieuwe wetgeving staat dat jongeren onder de 16 jaar geen gebruik meer mogen maken van sociale media. De bedrijven riskeren een boete als ze nalaten voldoende maatregelen te nemen om de minderjarigen te weren. Er wordt nog een jaar gewerkt aan de implementatie van het verbod voordat het ingaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
58 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
2 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
2 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
5 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
5 uur geleden