Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok-gebruikers VS zeggen censuur te zien na herstel platform

TikTok-gebruikers VS zeggen censuur te zien na herstel platform

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse gebruikers van TikTok zeggen tekenen van censuur te zien op het socialemediaplatform sinds het in de Verenigde Staten weer in de lucht is. Zo melden sommige gebruikers dat ze minder livestreams zien en dat de zoekresultaten zijn beperkt. Ook zien Amerikanen meer waarschuwingen over desinformatie en verzoeken aan gebruikers om hun bronnen te controleren. TikTok stelt echter dit weekend geen aanpassingen te hebben gedaan.

Sommige gebruikers stellen dat TikTok, dat eigendom is van het Chinese bedrijf ByteDance, opmerkingen heeft verwijderd waarin zinnen als "Free Palestine" en "Free Luigi" stonden. Met Luigi wordt Luigi Mangione bedoeld, die ervan wordt verdacht de topman van UnitedHealthCare te hebben doodgeschoten. Dit soort opmerkingen zouden voorheen wel zijn toegestaan op het socialemediaplatform.

Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vorige week vrijdag een wet in stand waardoor TikTok niet meer mocht worden gedownload van appwinkels, tenzij ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse onderdelen van TikTok. De wet was in april aangenomen vanwege zorgen van het Amerikaanse ministerie van Justitie dat TikTok onder Chinees eigendom een bedreiging vormde voor de nationale veiligheid. De app verzamelt veel persoonlijke gegevens van gebruikers.

Dreigend verbod

TikTok ging door het dreigende verbod vorige week zaterdag "op zwart", maar een dag daarna was de website voor sommige Amerikaanse gebruikers alweer in de lucht. De nieuwe president Donald Trump kondigde aan TikTok nog een aantal maanden langer de tijd te geven om aan een oplossing te werken. Dinsdag verklaarde Trump open te staan voor een overname van TikTok door miljardair Elon Musk, mocht de X-eigenaar en belangrijke adviseur van Trump dat willen.

Komiek Pat Loller, die op TikTok 1,3 miljoen volgers heeft, vertelde dat een satirische video die hij had gemaakt over het handgebaar van Musk tijdens de inauguratie van Trump dat door sommige mensen werd gezien als een nazigroet, eerst werd gemarkeerd als desinformatie. Daarna zou hij zijn beperkt in het delen van de video.

"Ons beleid en onze algoritmes zijn in het weekend niet veranderd", meldt TikTok tegenover persbureau Reuters. "We werken hard om onze activiteiten in de VS weer normaal te laten verlopen en verwachten enige tijdelijke instabiliteit terwijl we onze diensten herstellen. Dit kan invloed hebben op TikTok-functies of de toegang van gebruikers tot de app."

Meer uit Financieel

Reisplatform Trip.com krijgt Chinese miljoenenboete

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.

27 minuten geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

6 uur geleden
Paramount en Warner Bros. pauzeren miljardenovername tot juni

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery hebben afgesproken hun miljardenovername niet voor juni volgend jaar af te ronden. Of er moet eerder al een uitspraak komen in de rechtszaak die twaalf Amerikaanse staten hebben aangespannen om de overname te voorkomen. De staten vrezen dat de concurrentie wegvalt als Paramount zijn branchegenoot overneemt.

11 uur geleden
Tesla verliest opnieuw op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag opnieuw tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's kelderde donderdag met 14,5 procent na kwartaalresultaten. Het bedrijf van Elon Musk boekte minder winst door onder meer prijsverlagingen. Tesla verloor vrijdag ruim 2 procent.

11 uur geleden
Oud-Volkswagen-medewerkers aangeklaagd voor handel met voorkennis

CALIFORNIË (ANP/BLOOMBERG) - Twee voormalige medewerkers van Volkswagen zijn aangeklaagd op verdenking van handel met voorkennis. De twee ingenieurs kochten aandelen in de Amerikaanse autofabrikant Rivian voordat bekend werd dat het een samenwerking met Volkswagen aanging ter waarde van 5 miljard dollar.

12 uur geleden
Bloomberg: chipbedrijf Qualcomm van plan prijzen te verhogen

SAN DIEGO (ANP/BLOOMBERG) - Qualcomm is van plan de prijzen met meer dan 10 procent te verhogen. Het chipbedrijf heeft zijn klanten daar vrijdag van op de hoogte gebracht via een brief, die is ingezien door persbureau Bloomberg. Het bedrijf stelt dat het niet langer lukt om de gestegen kosten van leveranciers zelf op te vangen.

13 uur geleden
Trump dreigt met importheffingen voor EU na boete voor Google

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt met nieuwe importheffingen voor de Europese Unie te komen vanwege de miljoenenboete voor Google. Volgens Trump maakt de EU zich met deze en eerdere boetes schuldig aan het "beroven van Amerikaanse bedrijven en daarmee ook van de Amerikaanse belastingbetaler".

13 uur geleden