Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok-gebruikers VS zeggen censuur te zien na herstel platform

TikTok-gebruikers VS zeggen censuur te zien na herstel platform

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse gebruikers van TikTok zeggen tekenen van censuur te zien op het socialemediaplatform sinds het in de Verenigde Staten weer in de lucht is. Zo melden sommige gebruikers dat ze minder livestreams zien en dat de zoekresultaten zijn beperkt. Ook zien Amerikanen meer waarschuwingen over desinformatie en verzoeken aan gebruikers om hun bronnen te controleren. TikTok stelt echter dit weekend geen aanpassingen te hebben gedaan.

Sommige gebruikers stellen dat TikTok, dat eigendom is van het Chinese bedrijf ByteDance, opmerkingen heeft verwijderd waarin zinnen als "Free Palestine" en "Free Luigi" stonden. Met Luigi wordt Luigi Mangione bedoeld, die ervan wordt verdacht de topman van UnitedHealthCare te hebben doodgeschoten. Dit soort opmerkingen zouden voorheen wel zijn toegestaan op het socialemediaplatform.

Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vorige week vrijdag een wet in stand waardoor TikTok niet meer mocht worden gedownload van appwinkels, tenzij ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse onderdelen van TikTok. De wet was in april aangenomen vanwege zorgen van het Amerikaanse ministerie van Justitie dat TikTok onder Chinees eigendom een bedreiging vormde voor de nationale veiligheid. De app verzamelt veel persoonlijke gegevens van gebruikers.

Dreigend verbod

TikTok ging door het dreigende verbod vorige week zaterdag "op zwart", maar een dag daarna was de website voor sommige Amerikaanse gebruikers alweer in de lucht. De nieuwe president Donald Trump kondigde aan TikTok nog een aantal maanden langer de tijd te geven om aan een oplossing te werken. Dinsdag verklaarde Trump open te staan voor een overname van TikTok door miljardair Elon Musk, mocht de X-eigenaar en belangrijke adviseur van Trump dat willen.

Komiek Pat Loller, die op TikTok 1,3 miljoen volgers heeft, vertelde dat een satirische video die hij had gemaakt over het handgebaar van Musk tijdens de inauguratie van Trump dat door sommige mensen werd gezien als een nazigroet, eerst werd gemarkeerd als desinformatie. Daarna zou hij zijn beperkt in het delen van de video.

"Ons beleid en onze algoritmes zijn in het weekend niet veranderd", meldt TikTok tegenover persbureau Reuters. "We werken hard om onze activiteiten in de VS weer normaal te laten verlopen en verwachten enige tijdelijke instabiliteit terwijl we onze diensten herstellen. Dit kan invloed hebben op TikTok-functies of de toegang van gebruikers tot de app."

Meer uit Financieel

Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

1 uur geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

1 uur geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

3 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

3 uur geleden
Schiphol erkent fouten in geluidsberekening na klacht

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.

4 uur geleden
Werkgeversclubs noemen vertragen Mercosur-deal onverstandig

DEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.

4 uur geleden
Delen VS-handelsdeal officieel in ijskast gezet door EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.

5 uur geleden