TikTok-gebruikers VS zeggen censuur te zien na herstel platform
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse gebruikers van TikTok zeggen tekenen van censuur te zien op het socialemediaplatform sinds het in de Verenigde Staten weer in de lucht is. Zo melden sommige gebruikers dat ze minder livestreams zien en dat de zoekresultaten zijn beperkt. Ook zien Amerikanen meer waarschuwingen over desinformatie en verzoeken aan gebruikers om hun bronnen te controleren. TikTok stelt echter dit weekend geen aanpassingen te hebben gedaan.
Sommige gebruikers stellen dat TikTok, dat eigendom is van het Chinese bedrijf ByteDance, opmerkingen heeft verwijderd waarin zinnen als "Free Palestine" en "Free Luigi" stonden. Met Luigi wordt Luigi Mangione bedoeld, die ervan wordt verdacht de topman van UnitedHealthCare te hebben doodgeschoten. Dit soort opmerkingen zouden voorheen wel zijn toegestaan op het socialemediaplatform.
Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vorige week vrijdag een wet in stand waardoor TikTok niet meer mocht worden gedownload van appwinkels, tenzij ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse onderdelen van TikTok. De wet was in april aangenomen vanwege zorgen van het Amerikaanse ministerie van Justitie dat TikTok onder Chinees eigendom een bedreiging vormde voor de nationale veiligheid. De app verzamelt veel persoonlijke gegevens van gebruikers.
Dreigend verbod
TikTok ging door het dreigende verbod vorige week zaterdag "op zwart", maar een dag daarna was de website voor sommige Amerikaanse gebruikers alweer in de lucht. De nieuwe president Donald Trump kondigde aan TikTok nog een aantal maanden langer de tijd te geven om aan een oplossing te werken. Dinsdag verklaarde Trump open te staan voor een overname van TikTok door miljardair Elon Musk, mocht de X-eigenaar en belangrijke adviseur van Trump dat willen.
Komiek Pat Loller, die op TikTok 1,3 miljoen volgers heeft, vertelde dat een satirische video die hij had gemaakt over het handgebaar van Musk tijdens de inauguratie van Trump dat door sommige mensen werd gezien als een nazigroet, eerst werd gemarkeerd als desinformatie. Daarna zou hij zijn beperkt in het delen van de video.
"Ons beleid en onze algoritmes zijn in het weekend niet veranderd", meldt TikTok tegenover persbureau Reuters. "We werken hard om onze activiteiten in de VS weer normaal te laten verlopen en verwachten enige tijdelijke instabiliteit terwijl we onze diensten herstellen. Dit kan invloed hebben op TikTok-functies of de toegang van gebruikers tot de app."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.
2 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP) - Het Duitse chemieconcern BASF verhoogt de prijzen voor ingrediënten voor schoonmaakproducten. Het gaat om "aanzienlijke" prijsverhogingen tot 30 procent als reactie op gestegen kosten voor belangrijke grondstoffen, vervoer en verpakkingen nu de oorlog in het Midden-Oosten de toevoer verstoort. De stap laat zien dat de Iranoorlog niet alleen tot hogere prijzen voor benzine, diesel of gas kan leiden, maar ook voor andere producten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een ruim een eeuw oude scheepvaartwet opgeschort om de kosten van het transport van olie, gas en andere goederen in de Verenigde Staten te verlagen. Daarmee probeert hij stijgende energieprijzen in het land, veroorzaakt door zijn oorlog tegen Iran, te drukken.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen geopend. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omhoog door een dreiging van Iran voor nieuwe vergeldingsaanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten na een aanval op een groot Iraans gasveld door Israël.
5 uur geledenMAASMECHELEN (ANP/BELGA) - De politie van het Belgische Lanaken-Maasmechelen gaat in Maasmechelen ingrijpen vanwege verkeershinder. Die wordt volgens de politie veroorzaakt door tanktoerisme.
6 uur geleden