Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok en YouTube moeten bescherming kinderen toelichten

TikTok en YouTube moeten bescherming kinderen toelichten

BRUSSEL (ANP) - TikTok en YouTube, heel populair onder kinderen, moeten de Europese Commissie uitleggen wat zij doen om jonge gebruikers te beschermen. De commissie heeft een onderzoek ingesteld.

De twee videoplatforms vallen sinds augustus onder nieuwe, strenge Europese regels. Ze moeten onder meer waken over de psychische en lichamelijke gezondheid van hun gebruikers.

Het Chinese TikTok en de Amerikaanse Google-dochter YouTube moeten de informatie die de commissie vraagt binnen drie weken verstrekken, zegt het dagelijks bestuur van de EU. Als de twee internetbedrijven dat nalaten, kan de commissie uiteindelijk een dwangsom opleggen.

TikTok kreeg al eerder vragen van de commissie over de bestrijding van nepnieuws, terroristisch en gewelddadig materiaal en haatberichten. Ook andere grote internetplatforms als X en Facebook kregen zulke opdrachten.

Meer uit Financieel

Miljardairs en grote bedrijven financieren balzaal Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een lijst gepubliceerd van donateurs die hebben bijgedragen aan de nieuwe balzaal van president Donald Trump. Het gaat om rijke particulieren als hedgefundmanager Stephen Schwarzman en oliebaron Harold Hamm. Ook bedrijven uit onder meer de tech- en defensiesector, zoals Amazon, Google, Lockheed Martin, Microsoft en Palantir, dragen bij.

4 uur geleden
Nieuwe records op Wall Street door meevallende inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geëindigd en bereikten nieuwe recordslotstanden. Beleggers reageerden opgelucht op inflatiecijfers over september, die lager uitvielen dan verwacht. Door de meevallende cijfers nam de hoop op een renteverlaging door de Federal Reserve verder toe.

4 uur geleden
Ontario pauzeert reclame voor hervatting handelsgesprekken met VS

TORONTO (ANP) - De Canadese provincie Ontario zet de reclame met de Amerikaanse oud-president Ronald Reagan tijdelijk stop, zodat de handelsgesprekken tussen Canada en de Verenigde Staten weer kunnen doorgaan. Dit meldt de premier van Ontario, Doug Ford, op het socialemediaplatform X.

5 uur geleden
Nexperia-moeder vreest financiële impact om geschil met Nederland

JIAXING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft gewaarschuwd dat het conflict met de Nederlandse overheid bij de chipfabrikant invloed kan hebben op de financiële resultaten van het bedrijf. Dit meldde het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

5 uur geleden
Winst Porsche gekelderd om koerswijziging elektrische auto's

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De winst van het Duitse automerk Porsche is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gekelderd. Dat komt vooral door de koerswijziging van het merk voor de productie van elektrische auto's, maar ook door Amerikaanse importheffingen en een afnemende vraag in China.

6 uur geleden
Verkoop warmtepompen veel minder hard gegroeid, meldt branche

NAARDEN (ANP) - De verkoop van warmtepompen is vorig kwartaal veel minder hard gegroeid dan in de eerste helft van dit jaar. De Vereniging Warmtepompen meldt dat fabrikanten en importeurs in juli, augustus en september bijna 28.000 warmtepompen voor woningen hebben verkocht, 6 procent meer dan een jaar eerder. Daarmee is de groei veel lager dan de toename van 35 procent in de eerste jaarhelft.

7 uur geleden
NVWA waarschuwt producenten plantaardig vlees om gebruik 'gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft producenten van vleesvervangers een waarschuwing gegeven om het gebruik van het woord 'gehakt' op de verpakkingen. Dit bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder na berichtgeving door EenVandaag.

7 uur geleden