TikTok-eigenaar ByteDance boekt forse winstgroei
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ByteDance, eigenaar van de populaire video-app TikTok, zag de winst vorig jaar met 60 procent stijgen. Ook de omzet van het bedrijf, dat in veel landen onder vuur ligt omdat het te weinig zou doen om nepnieuws en haatzaaiende berichten op zijn platformen tegen te gaan, nam flink toe. ByteDance wist daarmee voor het eerst harder te groeien dan zijn eveneens Chinese aartsrivaal Tencent, eigenaar van de populaire app WeChat.
De winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen van ByteDance kwam in 2023 uit op meer dan 40 miljard dollar (zo'n 37 miljard euro), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. In 2022 werd een winst geboekt van ongeveer 25 miljard dollar. De omzet groeide tot bijna 120 miljard dollar, van 80 miljard dollar een jaar eerder.
De binnen het bedrijf verspreide resultaten laten zien dat de snelgroeiende techonderneming sterk blijft profiteren van advertentie-inkomsten en de uitbreiding van de functies van zijn apps. Op de Chinese markt breidt ByteDance de app Douyin, de Chinese tegenhanger van TikTok, steeds verder uit tot een allesomvattende dienst. Gebruikers kunnen hiermee allerlei zaken regelen zoals betalingen en bestellingen. Het bedrijf concurreert hiermee met WeChat van Tencent, webwinkelconcern Alibaba en maaltijdbezorger Meituan.
Verbod
Veel westerse landen, waaronder de Verenigde Staten, maken zich echter zorgen dat Chinese autoriteiten TikTok misbruiken om data van gebruikers te krijgen. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden besloot in maart dat ByteDance TikTok binnen ongeveer een half jaar moet verkopen, anders wordt de populaire app in de VS verboden. De wet is nog niet definitief, de Senaat moet zich er nog over buigen. President Joe Biden liet eerder weten de wet te ondertekenen als die wordt aangenomen.
In meerdere landen mogen ambtenaren TikTok niet op hun werktelefoon hebben. Ook bij instellingen van de Europese Unie is er een verbod op TikTok op zakelijke telefoons. In Nederland bestaat een dergelijk verbod niet, hoewel het kabinet vorig jaar rijksambtenaren opriep TikTok van hun werktelefoon te verwijderen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
9 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
13 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden