TikTok-eigenaar ByteDance boekt forse winstgroei
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ByteDance, eigenaar van de populaire video-app TikTok, zag de winst vorig jaar met 60 procent stijgen. Ook de omzet van het bedrijf, dat in veel landen onder vuur ligt omdat het te weinig zou doen om nepnieuws en haatzaaiende berichten op zijn platformen tegen te gaan, nam flink toe. ByteDance wist daarmee voor het eerst harder te groeien dan zijn eveneens Chinese aartsrivaal Tencent, eigenaar van de populaire app WeChat.
De winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen van ByteDance kwam in 2023 uit op meer dan 40 miljard dollar (zo'n 37 miljard euro), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. In 2022 werd een winst geboekt van ongeveer 25 miljard dollar. De omzet groeide tot bijna 120 miljard dollar, van 80 miljard dollar een jaar eerder.
De binnen het bedrijf verspreide resultaten laten zien dat de snelgroeiende techonderneming sterk blijft profiteren van advertentie-inkomsten en de uitbreiding van de functies van zijn apps. Op de Chinese markt breidt ByteDance de app Douyin, de Chinese tegenhanger van TikTok, steeds verder uit tot een allesomvattende dienst. Gebruikers kunnen hiermee allerlei zaken regelen zoals betalingen en bestellingen. Het bedrijf concurreert hiermee met WeChat van Tencent, webwinkelconcern Alibaba en maaltijdbezorger Meituan.
Verbod
Veel westerse landen, waaronder de Verenigde Staten, maken zich echter zorgen dat Chinese autoriteiten TikTok misbruiken om data van gebruikers te krijgen. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden besloot in maart dat ByteDance TikTok binnen ongeveer een half jaar moet verkopen, anders wordt de populaire app in de VS verboden. De wet is nog niet definitief, de Senaat moet zich er nog over buigen. President Joe Biden liet eerder weten de wet te ondertekenen als die wordt aangenomen.
In meerdere landen mogen ambtenaren TikTok niet op hun werktelefoon hebben. Ook bij instellingen van de Europese Unie is er een verbod op TikTok op zakelijke telefoons. In Nederland bestaat een dergelijk verbod niet, hoewel het kabinet vorig jaar rijksambtenaren opriep TikTok van hun werktelefoon te verwijderen.
Meer uit Financieel
HOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse fitnessketen Basic-Fit heeft 26 sportscholen in Duitsland en Oostenrijk gekocht voor in totaal 26 miljoen euro in contanten. Het bedrijf zet daarmee de uitbreiding van het aantal vestigingen voort.
21 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland betaalt de hoogste rente op staatsobligaties met een looptijd van tien jaar sinds 2009. Dat komt doordat investeerders een hogere vergoeding, oftewel rente, eisen vanwege de hardnekkige inflatie en toegenomen politieke onzekerheid in het land.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is niet vanzelfsprekend dat de economische groei in Nederland van de afgelopen jaren blijft doorzetten, waarschuwen economen van ING in een nieuw rapport. De arbeid, ruimte, infrastructuur en investeringen die nodig zijn om het groeimodel verder uit te bouwen, staan volgens hen onder druk.
55 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Iranoorlog stuwt de wereldwijde vraag naar steenkool. Dat signaleert het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw rapport.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil een verbod op de Ray-Ban-camerabril van Meta. De bril kan te makkelijk mensen stiekem filmen en is daarmee een "gevaar voor de privacy", stelt de bond. Een dergelijk verbod zou er in Europees verband moeten komen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juli met 9 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is de grootste productiegroei in vier jaar. In juni zwakte de productiegroei nog af tot 5 procent, na een groei van 7 procent in mei.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in het eerste halfjaar voor 13 miljard euro naar de Verenigde Staten geëxporteerd. Dat is een kwart minder dan in dezelfde periode van 2025, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Lidstaten van de Europese Unie hebben al een tijdlang te maken met Amerikaanse importheffingen die onder president Donald Trump zijn ingevoerd.
2 uur geleden