Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok-eigenaar ByteDance boekt forse winstgroei

TikTok-eigenaar ByteDance boekt forse winstgroei

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ByteDance, eigenaar van de populaire video-app TikTok, zag de winst vorig jaar met 60 procent stijgen. Ook de omzet van het bedrijf, dat in veel landen onder vuur ligt omdat het te weinig zou doen om nepnieuws en haatzaaiende berichten op zijn platformen tegen te gaan, nam flink toe. ByteDance wist daarmee voor het eerst harder te groeien dan zijn eveneens Chinese aartsrivaal Tencent, eigenaar van de populaire app WeChat.

De winst vóór aftrek van rentekosten, belastingen, afschrijving en afboekingen van ByteDance kwam in 2023 uit op meer dan 40 miljard dollar (zo'n 37 miljard euro), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. In 2022 werd een winst geboekt van ongeveer 25 miljard dollar. De omzet groeide tot bijna 120 miljard dollar, van 80 miljard dollar een jaar eerder.

De binnen het bedrijf verspreide resultaten laten zien dat de snelgroeiende techonderneming sterk blijft profiteren van advertentie-inkomsten en de uitbreiding van de functies van zijn apps. Op de Chinese markt breidt ByteDance de app Douyin, de Chinese tegenhanger van TikTok, steeds verder uit tot een allesomvattende dienst. Gebruikers kunnen hiermee allerlei zaken regelen zoals betalingen en bestellingen. Het bedrijf concurreert hiermee met WeChat van Tencent, webwinkelconcern Alibaba en maaltijdbezorger Meituan.

Verbod

Veel westerse landen, waaronder de Verenigde Staten, maken zich echter zorgen dat Chinese autoriteiten TikTok misbruiken om data van gebruikers te krijgen. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden besloot in maart dat ByteDance TikTok binnen ongeveer een half jaar moet verkopen, anders wordt de populaire app in de VS verboden. De wet is nog niet definitief, de Senaat moet zich er nog over buigen. President Joe Biden liet eerder weten de wet te ondertekenen als die wordt aangenomen.

In meerdere landen mogen ambtenaren TikTok niet op hun werktelefoon hebben. Ook bij instellingen van de Europese Unie is er een verbod op TikTok op zakelijke telefoons. In Nederland bestaat een dergelijk verbod niet, hoewel het kabinet vorig jaar rijksambtenaren opriep TikTok van hun werktelefoon te verwijderen.

Meer uit Financieel

Prijs aan pomp meerdere centen omhoog door geweld Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn donderdag met meerdere centen per liter omhooggegaan. De grote oliemaatschappijen verhoogden hun tarieven nadat de olieprijzen woensdag flink waren gestegen door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. President Donald Trump heeft daarbij gezegd dat de voorlopige vredesdeal tussen de VS en Iran voorbij is.

29 minuten geleden
Recordaantal woningen te koop gezet, prijs naar hoogste niveau

UTRECHT (ANP) - Een recordaantal bestaande woningen is afgelopen kwartaal te koop gezet. Dat meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Dat komt door een gebruikelijke seizoenspiek in het voorjaar en de aanhoudende verkoopgolf van huurwoningen, stelt de makelaarsvereniging. De prijsstijging van woningen is verder afgevlakt, maar de gemiddelde prijs van een bestaande koopwoning is in het tweede kwartaal wel naar recordhoogte gestegen en zit weer boven de grens van een half miljoen euro.

1 uur geleden
AEX-index veert op onder aanvoering chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde donderdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen toonden overwegend herstel na de koersverliezen die volgden op de nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse militaire doelen. Iran reageerde daarop met aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde daarnaast dat de voorlopige vredesdeal met Iran wat hem betreft voorbij is.

1 uur geleden
Overheid ving in coronatijd grootste klappen kleine bedrijven op

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft aan het begin van de coronaperiode het grootste deel van de financiële problemen opgevangen voor kleine bedrijven die zwaar getroffen werden. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) na een analyse van de balansen van kleine ondernemingen in 2020.

2 uur geleden
Miljoenenboete voor ABN AMRO om gebrekkige antiwitwascontroles

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft een boete van 8,5 miljoen euro gekregen van De Nederlandsche Bank (DNB) om gebrekkige antiwitwascontroles. Volgens de toezichthouder was sprake van structurele tekortkomingen in de uitvoering van de controles bij klanten die in een hoge risicocategorie vallen. Dit heeft ABN AMRO naar buiten gebracht in een persverklaring.

2 uur geleden
Nederlanders mogelijk betrokken bij Odido-hack, meldt politie

DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft aanwijzingen voor betrokkenheid van Nederlanders bij de grote cyberaanval op Odido van eerder dit jaar. In een telefoongesprek kort voor de hack met de klantenservice deed een Nederlandssprekende man zich voor als IT-medewerker van het telecombedrijf. Daarna werd Odido door phishing misleid en konden de gegevens van ruim 6 miljoen klanten worden gestolen.

3 uur geleden
Minder auto's gestolen in eerste helft 2026

APELDOORN (ANP) - In de eerste helft van 2026 zijn in Nederland 3476 personenvoertuigen gestolen. Dat is 9 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder, meldt Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV). Door de daling van het aantal diefstallen daalde ook de schadelast voor verzekeraars.

3 uur geleden