Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TikTok dreigt naar de rechter te stappen om decreet Trump

TikTok dreigt naar de rechter te stappen om decreet Trump

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De populaire filmpjes-app TikTok dreigt naar de Amerikaanse rechter te stappen vanwege het presidentieel decreet van Donald Trump, schrijft het bedrijf in een blogpost op de website.

Trump heeft hiermee transacties met het Chinese moederbedrijf ByteDance verboden. TikTok zegt "geschokt" te zijn. "Het decreet is zonder enig eerlijk proces uitgevaardigd", stelt het bedrijf.

Al meer dan een jaar probeert de filmpjes-app met de Amerikaanse overheid een oplossing te vinden, schrijft het bedrijf. Trump vreest dat ByteDance via de app informatie over Amerikaanse burgers doorspeelt aan de Chinese overheid. Zelf heeft het bedrijf dat ontkend.

Volledige overname

TikTok is zelfs bereid tot een volledige overname van de Amerikaanse tak door een Amerikaans bedrijf. TikTok onderzoekt nu alle mogelijkheden om te voorkomen dat de rechtsstaat omzeild wordt en zowel TikTok als de gebruikers een eerlijke behandeling krijgen.

Trump ondertekende vannacht een presidentieel decreet dat transacties met ByteDance over 45 dagen verbiedt. De president accepteerde maandag de mogelijkheid dat een Amerikaanse groep het platform, waarmee gebruikers korte video's kunnen delen, zou kopen. Maar dat moet voor 15 september gebeuren. Microsoft is in onderhandeling met ByteDance over een overname.

Meer uit Financieel

Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

4 minuten geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

5 minuten geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

1 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Pensioenfonds daagt bestuurders failliet BCC voor de rechter

AMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.

2 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak in afwachting rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.

4 uur geleden
India grijpt weer in bij IndiGo na grote vluchtuitval

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.

6 uur geleden