Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijsterman wil na WK aanblijven als bondscoach handbalsters

Tijsterman wil na WK aanblijven als bondscoach handbalsters

NAARDEN (ANP) - Monique Tijsterman wil na het WK handbal voor vrouwen in december graag aanblijven als bondscoach van de Nederlandse handbalsters. "Het is altijd mijn ambitie geweest ooit bondscoach van de vrouwen te worden, dus als het de komende periode goed gaat en de bond doet mij een aanbod, sta ik daar absoluut open voor", aldus de 52-jarige Tijsterman, die vooralsnog tot en met het WK in Spanje fungeert als interim-bondscoach. Ze begint woensdag aan haar eerste klus, als de handbalsters in Almere de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Belarus speelt.

Het handbalverbond NHV kwam bij Tijsterman uit als tijdelijke opvolger van Emmanuel Mayonnade. De Fransman besloot na de Olympische Spelen in Tokio, waar hij met Nederland werd uitgeschakeld in de kwartfinales, zijn contract niet te verlengen. Directeur Sjors Röttger koos bewust voor de voormalig jeugdcoach én hoofd van de HandbalAcademie als tussenpaus. "Monique heeft een schat aan ervaring als trainer, stond mede aan de basis van ons succesvolle opleidingssysteem en kent bijna alle speelsters. Ik heb er veel vertrouwen in dat ze deze klus goed gaat klaren", aldus Röttger.

Het is niet gezegd dat Tijsterman als vanzelf na de WK in functie blijft, zegt Röttger. "We zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach en zij is op dit moment een potentiële kandidate. Zij zal op een positieve manier worden afgerekend op haar prestaties. Maar ik heb heel wat aanmeldingen binnen van trainers die graag de nieuwe bondscoach van Nederland willen worden en die gooi ik nog niet weg."

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

6 minuten geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

3 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

3 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

3 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

4 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

5 uur geleden