Tijsterman wil na WK aanblijven als bondscoach handbalsters
NAARDEN (ANP) - Monique Tijsterman wil na het WK handbal voor vrouwen in december graag aanblijven als bondscoach van de Nederlandse handbalsters. "Het is altijd mijn ambitie geweest ooit bondscoach van de vrouwen te worden, dus als het de komende periode goed gaat en de bond doet mij een aanbod, sta ik daar absoluut open voor", aldus de 52-jarige Tijsterman, die vooralsnog tot en met het WK in Spanje fungeert als interim-bondscoach. Ze begint woensdag aan haar eerste klus, als de handbalsters in Almere de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Belarus speelt.
Het handbalverbond NHV kwam bij Tijsterman uit als tijdelijke opvolger van Emmanuel Mayonnade. De Fransman besloot na de Olympische Spelen in Tokio, waar hij met Nederland werd uitgeschakeld in de kwartfinales, zijn contract niet te verlengen. Directeur Sjors Röttger koos bewust voor de voormalig jeugdcoach én hoofd van de HandbalAcademie als tussenpaus. "Monique heeft een schat aan ervaring als trainer, stond mede aan de basis van ons succesvolle opleidingssysteem en kent bijna alle speelsters. Ik heb er veel vertrouwen in dat ze deze klus goed gaat klaren", aldus Röttger.
Het is niet gezegd dat Tijsterman als vanzelf na de WK in functie blijft, zegt Röttger. "We zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach en zij is op dit moment een potentiële kandidate. Zij zal op een positieve manier worden afgerekend op haar prestaties. Maar ik heb heel wat aanmeldingen binnen van trainers die graag de nieuwe bondscoach van Nederland willen worden en die gooi ik nog niet weg."
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
7 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
7 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
9 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
9 uur geleden