Tijsterman: als het onveilig is, gaat Polman niet mee naar WK
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Monique Tijsterman van de Nederlandse handbalsters neemt Estavana Polman alleen mee naar het WK als dat fysiek verantwoord is. "Als de medische mensen tegen mij zeggen dat het niet verstandig of onveilig is of een te groot risico op een nieuwe blessure, dan selecteer ik haar niet. Gezondheid staat bovenaan’’, zegt de coach.
Tijsterman hoopt deze week de vedette speelminuten te geven tijdens een oefenstage in Noorwegen, de laatste voorbereiding op het WK. Polman is net hersteld van een tweede zware knieblessure, die haar afgelopen jaar het EK en de Olympische Spelen kostte. "Ze is fysiek enorm fit en volop aan het trainen, het gaat bij haar nu om wedstrijdminuten maken. Ik hoop haar die donderdag in de interland tegen Noorwegen al te kunnen geven, maar ik bepaal dat pas in samenspraak met de medische staf en Estavana zelf."
Het moet ook voor Polman goed voelen, zegt Tijsterman. "Ik ken haar goed genoeg en zij zal zelf nooit zeggen dat ze kan spelen als dat niet zo is. Ze zal altijd voor zichzelf opkomen en heeft genoeg meegemaakt met haar eigen lichaam dat ik die beslissing aan haar kan overlaten."
Als Polman mee kan naar het WK, dan zal de ploeg daar beter van worden, meent Tijsterman. "Ik heb met Larissa Nüsser en Inger Smits twee middenopbouwsters met inmiddels wat ervaring, maar als ik Estavana in bepaalde wedstrijden haar minuten kan laten maken, dan hebben we nog meer gevaar op die positie. Bij haar maak je die keuze omdat ze iets extra’s kan toevoegen aan de ploeg.’’
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
7 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
7 uur geleden