Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijsterman: als het onveilig is, gaat Polman niet mee naar WK

Tijsterman: als het onveilig is, gaat Polman niet mee naar WK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Monique Tijsterman van de Nederlandse handbalsters neemt Estavana Polman alleen mee naar het WK als dat fysiek verantwoord is. "Als de medische mensen tegen mij zeggen dat het niet verstandig of onveilig is of een te groot risico op een nieuwe blessure, dan selecteer ik haar niet. Gezondheid staat bovenaan’’, zegt de coach.

Tijsterman hoopt deze week de vedette speelminuten te geven tijdens een oefenstage in Noorwegen, de laatste voorbereiding op het WK. Polman is net hersteld van een tweede zware knieblessure, die haar afgelopen jaar het EK en de Olympische Spelen kostte. "Ze is fysiek enorm fit en volop aan het trainen, het gaat bij haar nu om wedstrijdminuten maken. Ik hoop haar die donderdag in de interland tegen Noorwegen al te kunnen geven, maar ik bepaal dat pas in samenspraak met de medische staf en Estavana zelf."

Het moet ook voor Polman goed voelen, zegt Tijsterman. "Ik ken haar goed genoeg en zij zal zelf nooit zeggen dat ze kan spelen als dat niet zo is. Ze zal altijd voor zichzelf opkomen en heeft genoeg meegemaakt met haar eigen lichaam dat ik die beslissing aan haar kan overlaten."

Als Polman mee kan naar het WK, dan zal de ploeg daar beter van worden, meent Tijsterman. "Ik heb met Larissa Nüsser en Inger Smits twee middenopbouwsters met inmiddels wat ervaring, maar als ik Estavana in bepaalde wedstrijden haar minuten kan laten maken, dan hebben we nog meer gevaar op die positie. Bij haar maak je die keuze omdat ze iets extra’s kan toevoegen aan de ploeg.’’

Meer uit Sport

Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

11 minuten geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

1 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

2 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

2 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

4 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

6 uur geleden
Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

16 uur geleden