Tijsterman: als het onveilig is, gaat Polman niet mee naar WK
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Monique Tijsterman van de Nederlandse handbalsters neemt Estavana Polman alleen mee naar het WK als dat fysiek verantwoord is. "Als de medische mensen tegen mij zeggen dat het niet verstandig of onveilig is of een te groot risico op een nieuwe blessure, dan selecteer ik haar niet. Gezondheid staat bovenaan’’, zegt de coach.
Tijsterman hoopt deze week de vedette speelminuten te geven tijdens een oefenstage in Noorwegen, de laatste voorbereiding op het WK. Polman is net hersteld van een tweede zware knieblessure, die haar afgelopen jaar het EK en de Olympische Spelen kostte. "Ze is fysiek enorm fit en volop aan het trainen, het gaat bij haar nu om wedstrijdminuten maken. Ik hoop haar die donderdag in de interland tegen Noorwegen al te kunnen geven, maar ik bepaal dat pas in samenspraak met de medische staf en Estavana zelf."
Het moet ook voor Polman goed voelen, zegt Tijsterman. "Ik ken haar goed genoeg en zij zal zelf nooit zeggen dat ze kan spelen als dat niet zo is. Ze zal altijd voor zichzelf opkomen en heeft genoeg meegemaakt met haar eigen lichaam dat ik die beslissing aan haar kan overlaten."
Als Polman mee kan naar het WK, dan zal de ploeg daar beter van worden, meent Tijsterman. "Ik heb met Larissa Nüsser en Inger Smits twee middenopbouwsters met inmiddels wat ervaring, maar als ik Estavana in bepaalde wedstrijden haar minuten kan laten maken, dan hebben we nog meer gevaar op die positie. Bij haar maak je die keuze omdat ze iets extra’s kan toevoegen aan de ploeg.’’
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft voor het eerst in haar carrière een wereldbekerwedstrijd op de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met een persoonlijk record van 1.12,36 sneller dan landgenoten Isabel Grevelt en Marrit Fledderus. Grevelt pakte zilver met een persoonlijk record van 1.13,14, Fledderus het brons met 1.13,33.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
15 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
19 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.
21 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
1 dag geleden