Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijsterman: als het onveilig is, gaat Polman niet mee naar WK

Tijsterman: als het onveilig is, gaat Polman niet mee naar WK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Monique Tijsterman van de Nederlandse handbalsters neemt Estavana Polman alleen mee naar het WK als dat fysiek verantwoord is. "Als de medische mensen tegen mij zeggen dat het niet verstandig of onveilig is of een te groot risico op een nieuwe blessure, dan selecteer ik haar niet. Gezondheid staat bovenaan’’, zegt de coach.

Tijsterman hoopt deze week de vedette speelminuten te geven tijdens een oefenstage in Noorwegen, de laatste voorbereiding op het WK. Polman is net hersteld van een tweede zware knieblessure, die haar afgelopen jaar het EK en de Olympische Spelen kostte. "Ze is fysiek enorm fit en volop aan het trainen, het gaat bij haar nu om wedstrijdminuten maken. Ik hoop haar die donderdag in de interland tegen Noorwegen al te kunnen geven, maar ik bepaal dat pas in samenspraak met de medische staf en Estavana zelf."

Het moet ook voor Polman goed voelen, zegt Tijsterman. "Ik ken haar goed genoeg en zij zal zelf nooit zeggen dat ze kan spelen als dat niet zo is. Ze zal altijd voor zichzelf opkomen en heeft genoeg meegemaakt met haar eigen lichaam dat ik die beslissing aan haar kan overlaten."

Als Polman mee kan naar het WK, dan zal de ploeg daar beter van worden, meent Tijsterman. "Ik heb met Larissa Nüsser en Inger Smits twee middenopbouwsters met inmiddels wat ervaring, maar als ik Estavana in bepaalde wedstrijden haar minuten kan laten maken, dan hebben we nog meer gevaar op die positie. Bij haar maak je die keuze omdat ze iets extra’s kan toevoegen aan de ploeg.’’

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

5 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

7 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

7 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

9 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden