Tijs van den Brink stopt bij EO en wil Kamerlid worden voor CDA
HILVERSUM (ANP) - Presentator en journalist Tijs van den Brink stopt na 25 jaar bij de EO. Hij heeft bij het CDA gesolliciteerd naar een plek op de kandidatenlijst, maakte de EO maandag bekend. Van den Brink, een van de bekendste gezichten van de EO, is met onmiddellijke ingang niet meer journalistiek actief voor de omroep.
Mocht Van den Brink (55) na de verkiezingen voor de Tweede Kamer eind oktober niet in het parlement belanden, dan gaan de presentator en de EO in gesprek over "de ontstane situatie". Het is echter uitgesloten dat hij in dat geval terugkeert in zijn huidige werkzaamheden. De EO zoekt op dit moment vervanging voor diverse EO-programma's als Dit is de Dag, Dit is Tijs en podcast De Spindoctors. De omroep heeft besloten het nieuws nu naar buiten te brengen zodat de plek van Van den Brink is opgevuld tegen de tijd dat de verkiezingen zijn.
De EO-coryfee brak door op Radio 1 en op televisie met titels als De Ochtenden, 2Vandaag, Met het Oog op Morgen, Knevel & Van den Brink, Moraalridders, De Tafel van Tijs, Adieu God?, Op1, God, Jezus, Trump en recent Dit is Tijs. "In al die jaren wist hij op kenmerkende en integere wijze geloof, journalistiek en samenleving vanuit overtuiging met elkaar te verbinden", zegt de omroep.
EO respecteert keuze
Van den Brink noemt de omroep "mijn thuis en de journalistiek mijn vak. Ik heb er echter nooit een geheim van gemaakt dat de politiek trekt. Na de val van het kabinet heb ik de stoute schoenen aangetrokken en een sollicitatiebrief geschreven naar het CDA. Of het uiteindelijk tot een Kamerlidmaatschap komt wordt bepaald door het CDA en de kiezer. Dat is spannend, maar ik zet deze stap met overtuiging."
EO-voorzitter Arjan Lock noemt het vertrek "een verlies, maar zijn keuze om dienstbaar te willen zijn via de politiek respecteren we ten zeerste. We wensen hem daarbij Gods zegen toe".
Reactie CDA
Een CDA-woordvoerder bevestigt de sollicitatie van Van den Brink. De partij doet nog geen uitspraken over de kandidatenlijst.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil het financiële deel van de formatiegesprekken met CDA en VVD dinsdag "voor een groot deel" voor elkaar hebben. In januari wil Jetten ook met andere partijen praten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."
5 dagen geleden