Tijgermug alweer diverse keren waargenomen
UTRECHT (ANP) - De Aziatische tijgermug, die tropische ziektes als knokkelkoorts kan overdragen, lijkt zijn opmars in Nederland voort te zetten. Het insect, dat meekomt met transporten en vakantievierders, is dit jaar al waargenomen op twaalf plaatsen, aldus de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) na een bericht van de NOS. Het gaat om vier woonwijken en acht andere plekken, zoals bandenbedrijven.
"En dan moeten de meeste mensen nog terugkomen van vakantie", aldus de NVWA. Waar het in 2020 nog om twee en in 2021 om vier woonwijken ging, waren het er vorig jaar al acht waar de tijgermug werd aangetroffen. Dat was nog los van andere plekken. De toename werd toen al gelinkt aan het na corona toegenomen vakantie- en vracht- en transportverkeer. De groei van de populaties tijgermuggen in vakantielanden als Italië, Frankrijk, Spanje en (Zuid-)Duitsland zou ook een rol spelen.
Het muggenseizoen eindigt zo'n beetje in oktober, maar eitjes van deze mug kunnen ook een winter overleven en daarna uitkomen.
Melding maken
De NVWA vraagt mensen melding te maken van waarnemingen van muggen, om de diertjes zo snel mogelijk te kunnen bestrijden. Het muggetje, kleiner dan de gewone mug, is zwart met wit en heeft een witte streep op de rug. Het legt de eitjes niet in de natuur, maar graag tegen een harde rand, zoals van bloempotten en dergelijke. Bakken met water vinden ze ook erg geschikt.
De mug steekt vooral overdag.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
16 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
17 uur geleden