Tijdstraf voor Verstappen tijdens Grote Prijs van Las Vegas
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen heeft in de beginfase van de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 een tijdstraf van 5 seconden gekregen. De wereldkampioen kreeg de strafseconden omdat hij Charles Leclerc onrechtmatig hinderde bij de start.
Verstappen startte als tweede, maar stuurde in de eerste bocht zijn Red Bull binnendoor voorbij de Ferrari van Leclerc, die van poleposition was vertrokken. Bij het uitkomen van de bocht duwde Verstappen zijn rivaal uit de baan. Hij kon daardoor aan de leiding blijven.
De stewards hadden een aantal ronden nodig om tot het oordeel te komen dat Verstappen die manoeuvre niet had mogen maken. De Nederlander leek zich er niet druk om te maken. "Prima. Doe hem maar de groeten", riep hij door de boordradio. Verstappen zal zijn straf normaal gesproken 'uitzitten' tijdens een pitstop.
Meer uit Sport
SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
32 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
20 uur geleden