Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijdritkampioen Mollema heeft rood-wit-blauw nog niet gedragen

Tijdritkampioen Mollema heeft rood-wit-blauw nog niet gedragen

KOPENHAGEN (ANP) - Voor Bauke Mollema wacht vrijdag iets na 16.00 uur in Kopenhagen een primeur. Niet eerder vertrok de 35-jarige Groninger van Trek-Segafredo in een koers in een nationale kampioenstrui. Mollema pakte vorige week in Emmen de nationale titel tijdrijden. De Tour de France begint met een individuele tijdrit en daarom mag hij in de Deense hoofdstad in het rood-wit-blauw van start gaan.

"Nee, ik heb 'm bij de training nog niet aan gehad. Er is voor mij maar één 'skinsuit' in het rood-wit-blauw. Hij ziet er mooi uit. Het is bijzonder om in deze kleuren aan de Tour te mogen beginnen", vertelde Mollema, voor wie het zijn twaalfde Ronde van Frankrijk wordt.

Mollema heeft zijn zinnen gezet op een ritzege, maar moet naar eigen zeggen geduld hebben voordat er kansen liggen. "Sowieso zijn er wat mij betreft iets te veel aankomsten bergop in deze Tour. Ik heb liever ritten waarin het wat meer op en neer gaat en de finish niet op een berg ligt. Maar er zullen echt wel een paar kansen komen", keek hij vooruit. "Vanaf etappe acht wordt het voor mij pas interessant. Voor de eerste week heb ik geen plannen. Maar wie weet, moeten we wel de gele trui verdedigen." Met name zijn Deense ploeggenoot Mads Pedersen geldt als kanshebber om in het openingsweekeinde, met een tijdrit en twee vlakke etappes, de leiding te nemen.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

3 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

5 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

6 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

7 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

10 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

11 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden