Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijdritkampioen Mollema heeft rood-wit-blauw nog niet gedragen

Tijdritkampioen Mollema heeft rood-wit-blauw nog niet gedragen

KOPENHAGEN (ANP) - Voor Bauke Mollema wacht vrijdag iets na 16.00 uur in Kopenhagen een primeur. Niet eerder vertrok de 35-jarige Groninger van Trek-Segafredo in een koers in een nationale kampioenstrui. Mollema pakte vorige week in Emmen de nationale titel tijdrijden. De Tour de France begint met een individuele tijdrit en daarom mag hij in de Deense hoofdstad in het rood-wit-blauw van start gaan.

"Nee, ik heb 'm bij de training nog niet aan gehad. Er is voor mij maar één 'skinsuit' in het rood-wit-blauw. Hij ziet er mooi uit. Het is bijzonder om in deze kleuren aan de Tour te mogen beginnen", vertelde Mollema, voor wie het zijn twaalfde Ronde van Frankrijk wordt.

Mollema heeft zijn zinnen gezet op een ritzege, maar moet naar eigen zeggen geduld hebben voordat er kansen liggen. "Sowieso zijn er wat mij betreft iets te veel aankomsten bergop in deze Tour. Ik heb liever ritten waarin het wat meer op en neer gaat en de finish niet op een berg ligt. Maar er zullen echt wel een paar kansen komen", keek hij vooruit. "Vanaf etappe acht wordt het voor mij pas interessant. Voor de eerste week heb ik geen plannen. Maar wie weet, moeten we wel de gele trui verdedigen." Met name zijn Deense ploeggenoot Mads Pedersen geldt als kanshebber om in het openingsweekeinde, met een tijdrit en twee vlakke etappes, de leiding te nemen.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

9 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

11 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

13 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

13 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

14 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden