Tijdritkampioen Mollema heeft rood-wit-blauw nog niet gedragen
KOPENHAGEN (ANP) - Voor Bauke Mollema wacht vrijdag iets na 16.00 uur in Kopenhagen een primeur. Niet eerder vertrok de 35-jarige Groninger van Trek-Segafredo in een koers in een nationale kampioenstrui. Mollema pakte vorige week in Emmen de nationale titel tijdrijden. De Tour de France begint met een individuele tijdrit en daarom mag hij in de Deense hoofdstad in het rood-wit-blauw van start gaan.
"Nee, ik heb 'm bij de training nog niet aan gehad. Er is voor mij maar één 'skinsuit' in het rood-wit-blauw. Hij ziet er mooi uit. Het is bijzonder om in deze kleuren aan de Tour te mogen beginnen", vertelde Mollema, voor wie het zijn twaalfde Ronde van Frankrijk wordt.
Mollema heeft zijn zinnen gezet op een ritzege, maar moet naar eigen zeggen geduld hebben voordat er kansen liggen. "Sowieso zijn er wat mij betreft iets te veel aankomsten bergop in deze Tour. Ik heb liever ritten waarin het wat meer op en neer gaat en de finish niet op een berg ligt. Maar er zullen echt wel een paar kansen komen", keek hij vooruit. "Vanaf etappe acht wordt het voor mij pas interessant. Voor de eerste week heb ik geen plannen. Maar wie weet, moeten we wel de gele trui verdedigen." Met name zijn Deense ploeggenoot Mads Pedersen geldt als kanshebber om in het openingsweekeinde, met een tijdrit en twee vlakke etappes, de leiding te nemen.
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
5 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
16 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
17 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
17 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
21 uur geleden