Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijdrit voor vrouwen en mannen, Van Dijke en Van 't End in actie

Tijdrit voor vrouwen en mannen, Van Dijke en Van 't End in actie

TOKIO (ANP) - Voor de Nederlandse wielrenners staat woensdag de olympische tijdrit op het programma. Anna van der Breggen en Annemiek van Vleuten komen in actie bij de vrouwen, Tom Dumoulin verschijnt aan de start bij de mannen. De tijdrit voor vrouwen begint om 04.30 uur Nederlandse tijd en wordt gevolgd door de mannen.

Op de vijfde dag van de Olympische Spelen komen judoka's Sanne van Dijke (tot 70 kilogram) en Noël van ‘t End (tot 90 kilogram) in actie in de judotempel Nippon Budokan. Zij beginnen om 04.00 uur aan hun jacht op de medailles. Het finaleblok is om 10.00 uur.

De strijd om de medailles begint voor TeamNL op de vijfde dag om 02.18 uur. Nederland komt in actie in liefst zes roeifinales. Roos de Jong en Lisa Scheenaard in de dubbeltwee voor vrouwen en vervolgens Stef Broenink en Melvin Twellaar in de dubbeltwee voor mannen. De Nederlandse roeiers maken daarna ook bij de vrouwen en mannen hun opwachting in de eindstrijd van de vier-zonder én de dubbelvier.

Kamminga

In het Tokyo Aquatics Centre zwemt Arno Kamminga in de halve finales van de 200 meter schoolslag (04.21 uur). De Katwijker behoort na het zilver op de 100 school weer tot de medaillekandidaten. In de avondsessie komen Femke Heemskerk en Ranomi Kromowidjojo in actie in de series van de 100 meter vrije slag.

Verder spelen onder meer de Nederlandse hockeysters en waterpolosters. De hockeysters nemen het om 02.30 uur op tegen Zuid-Afrika, de waterpolosters treffen om 11.20 uur Spanje.

Boksster Nouchka Fontijn maakt om 05.18 uur ook voor het eerst haar opwachting en om 10.30 uur is de finale van het dressuur individueel, met Edward Gal en Hans Peter Minderhoud in actie.

Meer uit Sport

Max Verstappen crasht bij kwalificatie Grand Prix Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.

2 uur geleden
De Boo verbaast zichzelf met mooiste schaatsweekend uit carrière

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.

10 uur geleden
Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

11 uur geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

12 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

12 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

13 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

14 uur geleden