Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijdelijke schaatsbaan bewijst waarde op Spelen met zeven records

Tijdelijke schaatsbaan bewijst waarde op Spelen met zeven records

MILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.

Dit biedt ook mogelijkheden voor de organisatie van de Spelen van 2030 in de Franse Alpen. Dat organisatiecomité kondigde eerder aan geen nieuwe schaatshal te bouwen en uit te wijken naar ofwel Thialf in Heerenveen ofwel het Italiaanse Turijn. Maar het succes van de zogenoemde 'pop-upbaan' in Milaan kan de organisatoren wellicht nog op andere gedachten brengen.

"Het is de eerste tijdelijke ijsbaan op de Olympische Spelen", legt Enrico Fabris, tweevoudig olympisch kampioen van de Spelen van Turijn in 2006 en manager van het stadion uit. "De baan in Turijn was een echte schaatsbaan in een expohal, maar die is daarna niet meer gebruikt. Hier is alles drie weken na de Spelen ontmanteld."

Duurzamer en goedkoper

De ijsbaan in Milaan past in de doelstelling om de Spelen duurzamer en goedkoper te maken. "De baan bestaat uit twintig aparte stukken met koeling en pompen", zegt ijsmeester Mark Messer. "Die kunnen ergens anders hergebruikt worden."

Volgens de Canadese ijsmeester van Calgary is het zeker mogelijk om deze baan te hergebruiken over vier jaar. Messer was verantwoordelijk voor de ijsbaan van 1988 en van alle Spelen sinds 2002 met uitzondering van Sotsji in 2014. Hij denkt dat een soortgelijke baan als in Milaan ook gebruikt kan worden over vier jaar. "We leren van de fouten en hebben vooral meer tijd nodig. Je moet een grote hal hebben, al kan die iets kleiner zijn dan hier."

Luchtvochtigheid

Messer legt uit dat hij in de beurshal drie variabelen onder controle moest krijgen: de temperatuur van het ijs, de temperatuur van de lucht en de luchtvochtigheid. De ijsvloer is met 6 centimeter dikker dan op een normale ijsbaan. Het ijs moet steviger zijn omdat het koelsysteem hier niet in een betonnen ondergrond ligt. De schaatshal is afgesloten met zwarte doeken en erbinnen lukt het juist heel goed om de luchtvochtigheid te reguleren, hebben Messer en Fabris ontdekt.

Schaatsers reageren verdeeld op eventuele Spelen in Heerenveen. Jenning de Boo en Jordan Stolz gaven beiden aan dat het geweldig zou zijn om in Thialf te schaatsen, maar dat het ook afbreuk doet aan het olympische gevoel, zo afgezonderd te zijn van de andere wintersporten.

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

16 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

16 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

23 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

1 dag geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

1 dag geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

1 dag geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

1 dag geleden