Tijdelijke opvang voor 45 asielkinderen in Baarle-Nassau
ULICOTEN (ANP) - In recreatiepark Ponderosa in Ulicoten, in de Brabantse gemeente Baarle-Nassau, worden de komende zeven weken tijdelijk 45 minderjarige asielzoekers opgevangen. Het gaat om kinderen van 15 en 16 jaar, maakte de gemeente woensdag bekend.
Het gaat volgens de gemeente om kwetsbare kinderen die zonder ouders in Nederland zijn aangekomen. Driekwart van deze kinderen komt uit Syrië, de rest uit andere landen. Ze zijn nog maar kort in Nederland. Volgens de gemeente is opvang in aanmeldcentrum Ter Apel niet verantwoord voor deze kinderen.
In Ulicoten worden ze dag en nacht begeleid door de jeugdzorgorganisatie Sterk Huis, die ervoor zorgt dat ze in Breda naar school gaan en buiten schooltijd dagbegeleiding hebben. De stichting Nidos krijgt als wettelijk vertegenwoordiger de voogdij over de kinderen.
Op Ponderosa zijn chalets ingericht waar de kinderen de komende weken in kunnen wonen en elkaar ontmoeten.
"Alle kinderen op deze wereld verdienen een veilige omgeving en de mogelijkheid om naar school te gaan", licht burgemeester Marjon De Hoon - Veelenturf toe. "We staan in ons land voor een grote opgave ten aanzien van het vluchtelingenvraagstuk. Met de tijdelijke opvang van deze kinderen bieden we de kinderen dat wat ze nu nodig hebben."
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
15 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
18 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
19 uur geleden