Tijdelijke nachtopvang voor 200 vluchtelingen in Pekela
PEKELA (ANP) - In de gemeente Pekela komt vanaf 1 juli een tijdelijke nachtopvanglocatie voor circa tweehonderd vluchtelingen. Dat meldt de Oost-Groningse gemeente. Vluchtelingen uit Ter Apel worden de komende twee maanden 's nachts opgevangen in een tentenopvang langs de N366, tussen Nieuwe Pekela en Alteveer. Op 1 september sluit de opvanglocatie weer.
Nu worden mensen vanuit Ter Apel nog overgebracht naar een tentencomplex in Zuidwolde, maar die locatie sluit op 1 juli. Pekela neemt de rol van Zuidwolde over, omdat deze locatie volgens de gemeente snel en op korte afstand van Ter Apel beschikbaar is. Volgens de gemeente is de nachtopvanglocatie nodig, omdat vluchtelingen anders in Ter Apel buiten of op stoelen of matrassen op de grond moeten slapen.
De vluchtelingen arriveren elke avond per bus in Nieuwe Pekela en worden de volgende ochtend weer naar Ter Apel gebracht. Overdag is er verder niemand in het tentencomplex, behalve personeel. Het COA betaalt Pekela 100.000 euro voor de hulp, zo meldt de gemeente. Dat geld gaat naar een fonds waar verenigingen en stichtingen uit Pekela een beroep op kunnen doen.
"Het is onbestaanbaar dat gevluchte vrouwen en kinderen in een land als Nederland buiten zouden moeten slapen", zegt burgemeester Jaap Kuin in een persverklaring. "Daarom vinden wij het belangrijk om in deze crisissituatie als gemeente te laten zien dat we solidair zijn met mensen die hun land moeten ontvluchten vanwege oorlog en geweld. We zijn niet alleen solidair met de mensen maar ook met de gemeente Westerwolde. Die krijgt in deze crisis al genoeg voor de kiezen."
Meer uit Binnenland
DRIEBERGEN (ANP) - Een dienst waarmee criminelen dachten ongezien te kunnen communiceren, is uit de lucht gehaald. Dat gebeurde bij een internationale actie waaraan ook Nederland heeft meegedaan. Het onderzoek liep sinds 2023. De vermoedelijke beheerder van de dienst is in Oekraïne opgespoord en verhoord. Ook zijn 33 servers ontmanteld.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie oefent weer met explosieven in natuurgebieden. Dat gebeurde tijdelijk niet nadat er eind vorige maand tijdens militaire oefeningen in onder meer Gelderland en Noord-Brabant natuurbranden waren uitgebroken. Het ministerie meldt wel voorwaarden te hebben gesteld aan oefenen met explosieven en andere brandbare materialen. Het mag alleen wanneer de weersomstandigheden het toelaten en het risico op natuurbranden laag blijft.
42 minuten geledenISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.
1 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In de opvang voor asielzoekers in het Groningse Ter Apel zijn woensdag bijna tachtig plekken vrijgekomen. Het is nog niet bekend of dit betekent dat opvangorgaan Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) donderdag meer mensen kan toelaten op het terrein.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis verwacht ook donderdag en mogelijk de dagen erna hulp te moeten bieden bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. "Er is nog geen oplossing voor vanavond. We blijven hier zo lang als nodig", zegt een woordvoerder.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.
3 uur geleden