Tijdelijke nachtopvang voor 200 vluchtelingen in Pekela
PEKELA (ANP) - In de gemeente Pekela komt vanaf 1 juli een tijdelijke nachtopvanglocatie voor circa tweehonderd vluchtelingen. Dat meldt de Oost-Groningse gemeente. Vluchtelingen uit Ter Apel worden de komende twee maanden 's nachts opgevangen in een tentenopvang langs de N366, tussen Nieuwe Pekela en Alteveer. Op 1 september sluit de opvanglocatie weer.
Nu worden mensen vanuit Ter Apel nog overgebracht naar een tentencomplex in Zuidwolde, maar die locatie sluit op 1 juli. Pekela neemt de rol van Zuidwolde over, omdat deze locatie volgens de gemeente snel en op korte afstand van Ter Apel beschikbaar is. Volgens de gemeente is de nachtopvanglocatie nodig, omdat vluchtelingen anders in Ter Apel buiten of op stoelen of matrassen op de grond moeten slapen.
De vluchtelingen arriveren elke avond per bus in Nieuwe Pekela en worden de volgende ochtend weer naar Ter Apel gebracht. Overdag is er verder niemand in het tentencomplex, behalve personeel. Het COA betaalt Pekela 100.000 euro voor de hulp, zo meldt de gemeente. Dat geld gaat naar een fonds waar verenigingen en stichtingen uit Pekela een beroep op kunnen doen.
"Het is onbestaanbaar dat gevluchte vrouwen en kinderen in een land als Nederland buiten zouden moeten slapen", zegt burgemeester Jaap Kuin in een persverklaring. "Daarom vinden wij het belangrijk om in deze crisissituatie als gemeente te laten zien dat we solidair zijn met mensen die hun land moeten ontvluchten vanwege oorlog en geweld. We zijn niet alleen solidair met de mensen maar ook met de gemeente Westerwolde. Die krijgt in deze crisis al genoeg voor de kiezen."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politie onderzoekt een schietincident dat in de nacht van woensdag op donderdag zou hebben plaatsgevonden op de Breeakkers in de wijk Empel in Den Bosch. Dat zei de politie op X.
3 uur geledenHAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.
8 uur geledenROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.
12 uur geleden