Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijdelijke kliniek bij Maracanã-stadion in Rio de Janeiro geopend

Tijdelijke kliniek bij Maracanã-stadion in Rio de Janeiro geopend

RIO DE JANEIRO (ANP) - De tijdelijke kliniek bij het befaamde Maracanã-stadion in Rio de Janeiro is zaterdag officieel geopend. In het provisorische ziekenhuis kunnen coronapatiënten worden opgevangen en verpleegd. Er zijn voorlopig 170 bedden beschikbaar. De medische locatie werd in 38 dagen opgebouwd en ingericht.

Anders dan in het Pacaembu-stadion in São Paulo zijn de bedden en de medische apparaten in Maracaña niet op het speelveld neergezet, maar in het ernaast gelegen atletiekstadion. Het voetbalveld moet vooralsnog beschikbaar blijven voor wedstrijden in de Braziliaanse competitie. Sommige profclubs willen om financiële redenen zo snel mogelijk het onderbroken seizoen hervatten, maar stuiten daarbij op veel onbegrip en kritiek. "Het voetbal moet even wachten, het hele openbare systeem staat op instorten", zei voorzitter Nelson Mufarrej van Botafogo, een van de voetbalclubs die geen voorstander zijn van een snelle hervatting van de competitie.

In Brazilië moet volgens de laatste verwachtingen de piek in de coronapandemie nog komen. In de afgelopen week zijn dagelijks meer dan 600 doden door Covid-19 geregistreerd. Op basis van officiële cijfers zijn in het Zuid-Amerikaanse land inmiddels ruim 10.000 mensen aan het longvirus overleden.

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

1 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

17 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

19 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

22 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

1 dag geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

1 dag geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

1 dag geleden