Tijdelijke kliniek bij Maracanã-stadion in Rio de Janeiro geopend
RIO DE JANEIRO (ANP) - De tijdelijke kliniek bij het befaamde Maracanã-stadion in Rio de Janeiro is zaterdag officieel geopend. In het provisorische ziekenhuis kunnen coronapatiënten worden opgevangen en verpleegd. Er zijn voorlopig 170 bedden beschikbaar. De medische locatie werd in 38 dagen opgebouwd en ingericht.
Anders dan in het Pacaembu-stadion in São Paulo zijn de bedden en de medische apparaten in Maracaña niet op het speelveld neergezet, maar in het ernaast gelegen atletiekstadion. Het voetbalveld moet vooralsnog beschikbaar blijven voor wedstrijden in de Braziliaanse competitie. Sommige profclubs willen om financiële redenen zo snel mogelijk het onderbroken seizoen hervatten, maar stuiten daarbij op veel onbegrip en kritiek. "Het voetbal moet even wachten, het hele openbare systeem staat op instorten", zei voorzitter Nelson Mufarrej van Botafogo, een van de voetbalclubs die geen voorstander zijn van een snelle hervatting van de competitie.
In Brazilië moet volgens de laatste verwachtingen de piek in de coronapandemie nog komen. In de afgelopen week zijn dagelijks meer dan 600 doden door Covid-19 geregistreerd. Op basis van officiële cijfers zijn in het Zuid-Amerikaanse land inmiddels ruim 10.000 mensen aan het longvirus overleden.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
21 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
22 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden