Tijdelijke grenscontroles van start op parkeerplaats in Eijsden
EIJSDEN (ANP) - In het Zuid-Limburgse Eijsden is onder grote belangstelling van Nederlandse en buitenlandse media een van de eerste grenscontroles gehouden die minister Marjolein Faber van Asiel en Migratie heeft ingesteld. Dat gebeurde op een parkeerplaats langs de A2, in de richting van Maastricht. Een verslaggever van het ANP zag dat er voornamelijk buitenlandse auto's van de weg werden gehaald door de Koninklijke Marechaussee.
De marechaussee rijdt met motoren over de wegen in de omgeving, en laat mensen vervolgens achter zich aan rijden voor een controle bij een mobiele controlepost.
Bij de meeste mensen was maandagochtend alles in orde, bij een enkeling duurde de controle langer. Inzittenden van een Franse auto moesten hun voertuig uit en werden door de marechaussees meegenomen naar een kantoortje in een vrachtwagen. Wat er aan de hand was, is niet bekend. Hun voertuig kon rekenen op grote interesse van cameraploegen.
Grote hoeveelheid cameraploegen
Naast Nederlandse media waren ook onder meer de Vlaamse omroep VRT en de Duitse zender ZDF aanwezig. Sommige inzittenden van auto's leken wat verrast door de grote hoeveelheid cameraploegen op de parkeerplaats.
Nederland telt meer dan 840 grensovergangen. De marechaussee controleert het komende half jaar extra op wegen vanuit Duitsland en België, maar ook in internationale treinen en op vliegvelden. Het kabinet wil met de maatregel migratie en mensensmokkel tegengaan.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.
8 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
13 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
14 uur geleden