Tijdelijke grenscontroles van start op parkeerplaats in Eijsden
EIJSDEN (ANP) - In het Zuid-Limburgse Eijsden is onder grote belangstelling van Nederlandse en buitenlandse media een van de eerste grenscontroles gehouden die minister Marjolein Faber van Asiel en Migratie heeft ingesteld. Dat gebeurde op een parkeerplaats langs de A2, in de richting van Maastricht. Een verslaggever van het ANP zag dat er voornamelijk buitenlandse auto's van de weg werden gehaald door de Koninklijke Marechaussee.
De marechaussee rijdt met motoren over de wegen in de omgeving, en laat mensen vervolgens achter zich aan rijden voor een controle bij een mobiele controlepost.
Bij de meeste mensen was maandagochtend alles in orde, bij een enkeling duurde de controle langer. Inzittenden van een Franse auto moesten hun voertuig uit en werden door de marechaussees meegenomen naar een kantoortje in een vrachtwagen. Wat er aan de hand was, is niet bekend. Hun voertuig kon rekenen op grote interesse van cameraploegen.
Grote hoeveelheid cameraploegen
Naast Nederlandse media waren ook onder meer de Vlaamse omroep VRT en de Duitse zender ZDF aanwezig. Sommige inzittenden van auto's leken wat verrast door de grote hoeveelheid cameraploegen op de parkeerplaats.
Nederland telt meer dan 840 grensovergangen. De marechaussee controleert het komende half jaar extra op wegen vanuit Duitsland en Belgiƫ, maar ook in internationale treinen en op vliegvelden. Het kabinet wil met de maatregel migratie en mensensmokkel tegengaan.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.
27 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
1 dag geleden