Tijdelijke grenscontroles van start op parkeerplaats in Eijsden
EIJSDEN (ANP) - In het Zuid-Limburgse Eijsden is onder grote belangstelling van Nederlandse en buitenlandse media een van de eerste grenscontroles gehouden die minister Marjolein Faber van Asiel en Migratie heeft ingesteld. Dat gebeurde op een parkeerplaats langs de A2, in de richting van Maastricht. Een verslaggever van het ANP zag dat er voornamelijk buitenlandse auto's van de weg werden gehaald door de Koninklijke Marechaussee.
De marechaussee rijdt met motoren over de wegen in de omgeving, en laat mensen vervolgens achter zich aan rijden voor een controle bij een mobiele controlepost.
Bij de meeste mensen was maandagochtend alles in orde, bij een enkeling duurde de controle langer. Inzittenden van een Franse auto moesten hun voertuig uit en werden door de marechaussees meegenomen naar een kantoortje in een vrachtwagen. Wat er aan de hand was, is niet bekend. Hun voertuig kon rekenen op grote interesse van cameraploegen.
Grote hoeveelheid cameraploegen
Naast Nederlandse media waren ook onder meer de Vlaamse omroep VRT en de Duitse zender ZDF aanwezig. Sommige inzittenden van auto's leken wat verrast door de grote hoeveelheid cameraploegen op de parkeerplaats.
Nederland telt meer dan 840 grensovergangen. De marechaussee controleert het komende half jaar extra op wegen vanuit Duitsland en België, maar ook in internationale treinen en op vliegvelden. Het kabinet wil met de maatregel migratie en mensensmokkel tegengaan.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - In Nunspeet hangt woensdagavond nog een sterke rooklucht, meldt een ANP-verslaggever. Door de windrichting werd de rook van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in de richting van de Gelderse buurplaats gedreven.
48 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Burgemeester Harm-Jan van Schaik van Elburg, waar 't Harde onder valt, prijst de inzet van de vele brandweermensen bij de natuurbrand. "Ik vind het prettig om te merken dat ons land zo goed georganiseerd is, dat uit het hele land tot Limburg aan toe hier brandweerkorpsen staan." Ook burgemeester Céline Blom van het naastgelegen Nunspeet spreekt "grote waardering" uit voor de hulpdiensten.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er materiaal tot ontploffing is gebracht woensdag op het militaire oefenterrein bij 't Harde waar een grote natuurbrand ontstond. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Op het terrein Artillerie Schietkamp (ASK) waren meerdere oefeningen. Of er tijdens die oefeningen iets gebeurd is dat heeft geleid tot de brand wordt nog onderzocht.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer verwacht dat de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde niet verder uitbreidt. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brand is nog niet volledig onder controle, zegt ze er wel bij en het vuur kan "her en der" nog oplaaien. Het gaat om een gebied van 500 hectare.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."
3 uur geledenDE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.
4 uur geleden