Tijdelijke grenscontroles van start op parkeerplaats in Eijsden
EIJSDEN (ANP) - In het Zuid-Limburgse Eijsden is onder grote belangstelling van Nederlandse en buitenlandse media een van de eerste grenscontroles gehouden die minister Marjolein Faber van Asiel en Migratie heeft ingesteld. Dat gebeurde op een parkeerplaats langs de A2, in de richting van Maastricht. Een verslaggever van het ANP zag dat er voornamelijk buitenlandse auto's van de weg werden gehaald door de Koninklijke Marechaussee.
De marechaussee rijdt met motoren over de wegen in de omgeving, en laat mensen vervolgens achter zich aan rijden voor een controle bij een mobiele controlepost.
Bij de meeste mensen was maandagochtend alles in orde, bij een enkeling duurde de controle langer. Inzittenden van een Franse auto moesten hun voertuig uit en werden door de marechaussees meegenomen naar een kantoortje in een vrachtwagen. Wat er aan de hand was, is niet bekend. Hun voertuig kon rekenen op grote interesse van cameraploegen.
Grote hoeveelheid cameraploegen
Naast Nederlandse media waren ook onder meer de Vlaamse omroep VRT en de Duitse zender ZDF aanwezig. Sommige inzittenden van auto's leken wat verrast door de grote hoeveelheid cameraploegen op de parkeerplaats.
Nederland telt meer dan 840 grensovergangen. De marechaussee controleert het komende half jaar extra op wegen vanuit Duitsland en België, maar ook in internationale treinen en op vliegvelden. Het kabinet wil met de maatregel migratie en mensensmokkel tegengaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
29 minuten geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
5 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
8 uur geleden