Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijdelijke EU-wetgeving voor ingrijpen bij online kindermisbruik

Tijdelijke EU-wetgeving voor ingrijpen bij online kindermisbruik

BRUSSEL (ANP) - De EU voert tijdelijke wetgeving in om het opsporen en melden van online kindermisbruik legaal te maken. Door een uitzondering in te voeren op nieuwe privacyregelgeving die sinds december in de EU van kracht is, kunnen online platforms toch ingrijpen als er een gerede verdenking is van kindermisbruik bij mail- of chatverkeer.

De tijdelijke wetgeving kan na een akkoord tussen het Europees Parlement en de lidstaten worden ingevoerd. Daardoor is het ondanks de nieuwe EU-privacywet mogelijk om kindermisbruik te detecteren, daders te identificeren en aan te geven, en het materiaal te verwijderen. De Europese Commissie komt nog deze zomer met een definitieve wet om online en offline kindermisbruik te bestrijden, aldus een woordvoerder. Maar het kan wel drie jaar duren voor die in de EU in werking treedt.

"De tijdelijke maatregel biedt juridische houvast bij het opsporen en rapporteren van kindermisbruik en het verwijderen van berichten, zowel voor gebruikers als de aanbieders van online berichtendiensten", zegt vicevoorzitter Margrethe Vestager van de commissie. "Tegelijk zorgt de wet voor de nodige waarborgen voor de bescherming van de fundamentele rechten van gebruikers."

Verplichten

Naar schatting een op de vijf kinderen in Europa heeft volgens de commissie te maken met een vorm van seksueel geweld. Door de coronapandemie en thuisisolatie is er een forse toename van activiteiten op sociale media, via onlinenetwerken en op het darkweb. Ook zijn er meer meldingen van kindermisbruik bij hulplijnen.

Momenteel gebeurt het opsporen en melden van kinderpornomateriaal door internetbedrijven op vrijwillige basis. Het dagelijks EU-bestuur wil dat in de nieuwe wetgeving gaan verplichten. Door de nieuwe privacywetgeving van december vorig jaar was ingrijpen bij mail- of chatverkeer van bijvoorbeeld kinderlokkers juridisch niet meer mogelijk.

Meer uit Buitenland

Trump roept Latijns-Amerika op kartels gezamenlijk aan te pakken

PALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft Latijns-Amerikaanse leiders opgeroepen samen te werken met de VS bij het bestrijden van drugskartels. De Amerikaanse president sprak met de hoogwaardigheidsbekleders op zijn landgoed Mar-a-Lago in de context van het zogenoemde 'Shield of the Americas', een samenwerkingsverband dat de regionale verhoudingen moet versterken.

28 minuten geleden
Libanese president belt met Macron over de-escalatie gevechten

BEIROET (ANP) - De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft overleg gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Dat meldt Aoun op X. Volgens het Libanese staatshoofd werd onder meer besproken hoe de huidige beschietingen tot een einde kunnen worden gebracht. De door Iran gesteunde Hezbollah-groepering wordt al dagen onder vuur genomen door Israël, met name in het zuiden van Libanon en in delen van hoofdstad Beiroet. Daarbij vielen tot dusver bijna driehonderd doden, meldde het land eerder op zaterdag.

1 uur geleden
Meer dan twintig doden bij overstromingen in Nairobi

NAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.

2 uur geleden
Libanon meldt nu bijna 300 doden

BEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Ex-rapper wordt nieuwe premier van Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.

3 uur geleden
Italiaanse premier Meloni valt jeugdrechtbank aan

ROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.

3 uur geleden
Israël claimt luchtaanvallen op opslag raketten en universiteit

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.

4 uur geleden