Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijdelijke commissie corona-enquête ondanks frustraties verder

Tijdelijke commissie corona-enquête ondanks frustraties verder

DEN HAAG (ANP) - De commissie die de parlementaire enquête over het coronabeleid aan het voorbereiden is, gaat verder met haar werkzaamheden. In de Kamercommissie was onenigheid ontstaan over de opstelling van Pepijn van Houwelingen (Forum voor Democratie) en Wybren van Haga (Groep Van Haga), die ook deel uitmaken van de commissie.

Na een urenlang besloten overleg maakte waarnemend voorzitter Mariëlle Paul (VVD) bekend dat de commissie doorgaat met de voorbereidingen. "Ik kan u zeggen dat we vandaag heel goed overleg hebben gehad, en dat we keihard hebben gewerkt aan het onderzoeksvoorstel. Dus we hebben weer meters gemaakt en ik ben daar echt heel blij mee."

Vrijdag schreef NRC dat verschillende leden moeite hebben met de opstelling van Van Houwelingen en Van Haga door uitlatingen die zij over corona doen, in de Tweede Kamer en tijdens werkbezoeken van de commissie. Bronnen zeggen dat er zorgen leefden dat daardoor de indruk kan ontstaan dat leden vooringenomen zijn. Paul zegt dat er maandag afspraken zijn gemaakt over de opstelling van de commissieleden in het politieke en publieke debat, maar op de inhoud van de afspraken wilde ze niet ingaan.

Constructieve gesprekken

Volgens Paul zijn alle leden lid gebleven van de commissie en hebben ze "constructieve gesprekken" gevoerd. Daarbij is ook gesproken over het feit dat er gelekt is. "We hebben daarbij stilgestaan en afgesproken dat, voor zover dat gebeurd zou zijn, dat dat niet meer gebeurt." Volgens Paul is "niet aan de orde geweest" dat een of meer leden zouden moeten opstappen.

De commissie telt negen leden. Naast Paul, Van Houwelingen en Van Haga zijn dat parlementariërs van PVV, CDA, JA21 en de zelfstandige Kamerleden Pieter Omtzigt en Liane den Haan. Aanvankelijk was ook PvdA'er Khadija Arib lid en voorzitter van de commissie, maar zij verliet de Tweede Kamer nadat bekend was geworden dat er een onderzoek werd ingesteld naar haar optreden als Tweede Kamervoorzitter.

Meer uit Politiek

Tielen steunt verbod generatieve AI op basisschool nog niet

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van onderwijs gaat nog niet mee in het verzoek van de Kamer om generatieve AI voor basisschoolleerlingen te verbieden. "Ik snap de zorg heel erg", zei de VVD-staatssecretaris in een debat over haar begroting. "Maar om het nu zo stevig neer te zetten, daar heb ik gewoon echt nog wat meer tijd voor nodig."

23 uur geleden
Meerderheid Kamer wil 40 miljoen renteplafond anders uitgeven

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de 40 miljoen euro die jaarlijks zou worden uitgetrokken voor het renteplafond op de studielening alsnog wordt uitgegeven aan studenten. Ilana Rooderkerk (D66) diende daarvoor een voorstel in samen met het CDA, de VVD, JA21 en de ChristenUnie.

1 dag geleden
Kamer wil generatieve AI verbieden voor basisschoolleerlingen

DEN HAAG (ANP) - Basisschoolleerlingen mogen geen generatieve AI gebruiken, vindt de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid steunt een motie van Volt en CDA die het kabinet vraagt om een verbod te regelen. Volt-leider Laurens Dassen dient de motie donderdag in tijdens het debat over de onderwijsbegroting. Kamerleden van PRO, D66, Partij voor de Dieren, DENK, 50PLUS, SP, ChristenUnie en JA21 hebben hun namen er ook onder gezet.

1 dag geleden
Minimumuurloon bedraagt vanaf volgend jaar 15,29 euro

DEN HAAG (ANP) - Het minimumuurloon gaat vanaf 1 januari 2027 omhoog naar 15,29 euro. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Documenten: Heinen vond renteplafond al in maart te duur

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vond het renteplafond voor studieleningen kort nadat dit in het coalitieakkoord was afgesproken al te duur. In documenten van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap die op verzoek van de Tweede Kamer openbaar zijn gemaakt, schrijven ambtenaren dat de VVD-minister een vast renteplafond van 2,5 procent een te groot risico vindt.

1 dag geleden
Kabinet praat verder over zoektocht naar steun voor belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet komt donderdag weer bijeen om te overleggen hoe een parlementaire meerderheid moet worden gevonden voor het belastingplan voor volgend jaar. Dat melden Haagse bronnen. Premier Rob Jetten, de vicepremiers Bart van den Brink en Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bespreken dan de uitkomsten van hun gesprekken met de oppositie.

1 dag geleden
Jetten: nog veel werk te doen tegen racisme en discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet dat er nog "werk te doen is" bij het tegengaan van racisme en discriminatie in Nederland. Dat heeft hij gezegd in zijn openingsspeech op de vijfde wereldtop van UNESCO over racisme en discriminatie in Den Haag.

1 dag geleden