Tijdelijk subsidie voor wolfwerende maatregelen in Berkelland
ARNHEM (ANP) - Veehouders in het Gelderse Berkelland kunnen tijdelijk subsidie krijgen voor het nemen van maatregelen tegen wolvenaanvallen. Dat heeft de provincie Gelderland besloten nadat er in een week tijd tweemaal schapen zijn aangevallen in Eibergen en in het aangrenzende Haaksbergen in Overijssel.
Gelderland heeft al jaren een calamiteitenregeling voor wolvenaanvallen, nadat de eerste wolven in Nederland zich in deze provincie vestigden. In het plan is het leefgebied van wolven afgeperkt. Berkelland valt buiten dit leefgebied, zodat veehouders geen aanspraak kunnen maken op subsidies.
Nu er tweemaal in een paar dagen tijd een wolvenaanval in de Achterhoek was, lijkt het er volgens de provincie op dat het niet om een zwerfwolf gaat op zoek naar een eigen territorium. Zwerfwolven trekken meestal meteen verder. Het komt ook wel voor dat een wolf een poos in een bepaald blijft en daarna weer verdwijnt. Als de wolf langer in de Achterhoek actief blijft, breidt Gelderland de tijdelijke subsidieregeling uit naar meer gemeenten behalve Berkelland.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het uitfaseren van het gebruik van olie, kolen en gas is voor Nederland een belangrijk thema op de aanstaande VN-klimaattop in Antalya, de COP31 die op 9 november begint. Klimaatminister Stientje van Veldhoven noemt deze "transitie weg van fossiele brandstoffen" in een brief aan de Tweede Kamer een "dwarsdoorsnijdende prioriteit" tijdens de top.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet is niet bereid "stappen terug" te zetten in de aanpak van het slepende stikstofprobleem, of op "belangrijke verworvenheden voor vrouwenrechten". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens de wekelijkse persconferentie na afloop van de ministerraad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt zich zorgen over grondrechten en de privacy van ouders en kinderen bij de nieuwe Europese regels voor internetgebruik door kinderen. Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Handel en Soevereiniteit) wil er in gesprek met Europese collega's voor zorgen dat de grondrechten en privacy worden gewaarborgd in de nieuwe regels.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt vrijdagmiddag toch niet met verdere uitwerking van de stikstofplannen. Landbouwminister Jaimi van Essen zou die bekendmaken nadat hij veelvuldig overlegd heeft met onder andere boerenorganisaties. Vrijdagochtend zat hij nog met LTO en NAJK om de tafel, maar na de ministerraad wilde Van Essen "nog de puntjes op de i zetten" en neemt hij nog een paar dagen de tijd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens PRO-leider Jesse Klaver is het kabinet niet van plan in te gaan op de wensen van drie partijen op de rechterflank om steun voor het belastingplan te krijgen. Maar of het kabinet er met zijn partij en Volt uitkomt, durfde Klaver ook nog niet te zeggen na afloop van een gesprek met het kabinet.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtse oppositiepartijen JA21, BBB en SGP zijn na een nieuw gesprek over het belastingplan met onder anderen premier Rob Jetten niet tevreden over de uitkomst. "Het ligt nog niet zoals wij zouden willen", zei JA21-voorman Joost Eerdmans bij het verlaten van het ministerie van Algemene Zaken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt nog altijd geen keuze te hebben gemaakt tussen steun van de linker- of rechterflank voor het belastingplan. Dat terwijl de tijd om dat plan aan te passen opraakt. De behandeling in de Tweede Kamer gaat volgende week verder, een week later staan de stemmingen gepland. De voorstellen moeten ook nog door de Eerste Kamer en de Belastingdienst heeft tijd nodig om alle veranderingen voor te bereiden.
10 uur geleden