Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijd dat Van Nieuwkerk weer aan de slag gaat, vindt RTL

Tijd dat Van Nieuwkerk weer aan de slag gaat, vindt RTL

HILVERSUM (ANP) - Het is tijd dat Matthijs van Nieuwkerk weer aan het werk gaat als presentator, vindt zijn nieuwe werkgever RTL. Volgens de commerciële zender heeft Van Nieuwkerk zijn fouten als presentator van DWDD "publiekelijk erkend, excuses gemaakt en zelfreflectie getoond" en heeft hij nieuwe inzichten gekregen over zijn gedrag. "Nu is het tijd dat hij met die nieuwe inzichten weer aan de slag kan als presentator."

RTL reageert daarmee op de publicatie van het rapport van de Commissie-Van Rijn, dat onderzoek deed naar grensoverschrijdend gedrag binnen de publieke omroep. Het onderzoek werd mede ingesteld na een publicatie van de Volkskrant over wangedrag op de werkvloer bij DWDD, het vaste programma van Van Nieuwkerk bij de NPO.

De commissie stelt in het rapport vast dat de gevallen van grensoverschrijdend gedrag bij DWDD geen incidenten waren. In gesprekken met de commissie gaven vrijwel alle medewerkers aan nadelige gevolgen te hebben overgehouden aan hun tijd bij het programma van BNNVARA. Onder meer mentale klachten zoals depressie en burn-out werden genoemd, maar ook fysieke klachten zoals hoofdpijn en slaapproblemen.

Bewustzijn

"De inzichten die Matthijs heeft opgedaan het afgelopen jaar en de gesprekken die hij heeft gevoerd, onder anderen met melders, hebben bij hem een nieuw bewustzijn gebracht over zijn rol en gedrag", aldus RTL. Van Nieuwkerk werkt sinds begin dit jaar voor de zender. In het najaar van 2022 stopte hij met presenteren nadat het Volkskrant-onderzoek werd gepubliceerd.

Van Nieuwkerk bood zelf donderdag opnieuw zijn excuses aan voor zijn "aandeel in de werkcultuur achter de schermen" bij De Wereld Draait Door. Volgens RTL zijn de ervaringen en aanbevelingen in het rapport niet alleen leerzaam voor de NPO, maar voor de hele mediawereld. "De top voorop."

Het besluit van RTL om Van Nieuwkerk in te lijven voordat de Commissie-Van Rijn klaar was met het onderzoek, kwam zowel de presentator als de zender op kritiek te staan. Programmadirecteur Peter van der Vorst gaf eerder aan dat alle adviezen over de werkcultuur in Hilversum opgepakt worden. Ook zei hij dat het lang duurde voordat het rapport er was.

Meer uit Binnenland

Kabinet kijkt naar stapsgewijze toetreding nieuwe EU-lidstaten

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.

6 minuten geleden
Koning: Trump duidelijk gemaakt dat we het oneens zijn

MIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."

7 minuten geleden
Belastingdienst vindt mogelijk relevante data enquête toeslagen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.

2 uur geleden
AP: 66 meldingen datalek na ChipSoft-hack, ook van bedrijf zelf

DEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.

2 uur geleden
Ambtenaren verwachten dat geluidsregels Schiphol kunnen doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.

2 uur geleden
Man vast voor verkrachting van vrouw (76) in 2021 in haar huis

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.

3 uur geleden
Ziekenhuizen sluiten niet uit dat hackers patiëntgegevens inzagen

DORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.

3 uur geleden