Tijd dat Van Nieuwkerk weer aan de slag gaat, vindt RTL
HILVERSUM (ANP) - Het is tijd dat Matthijs van Nieuwkerk weer aan het werk gaat als presentator, vindt zijn nieuwe werkgever RTL. Volgens de commerciële zender heeft Van Nieuwkerk zijn fouten als presentator van DWDD "publiekelijk erkend, excuses gemaakt en zelfreflectie getoond" en heeft hij nieuwe inzichten gekregen over zijn gedrag. "Nu is het tijd dat hij met die nieuwe inzichten weer aan de slag kan als presentator."
RTL reageert daarmee op de publicatie van het rapport van de Commissie-Van Rijn, dat onderzoek deed naar grensoverschrijdend gedrag binnen de publieke omroep. Het onderzoek werd mede ingesteld na een publicatie van de Volkskrant over wangedrag op de werkvloer bij DWDD, het vaste programma van Van Nieuwkerk bij de NPO.
De commissie stelt in het rapport vast dat de gevallen van grensoverschrijdend gedrag bij DWDD geen incidenten waren. In gesprekken met de commissie gaven vrijwel alle medewerkers aan nadelige gevolgen te hebben overgehouden aan hun tijd bij het programma van BNNVARA. Onder meer mentale klachten zoals depressie en burn-out werden genoemd, maar ook fysieke klachten zoals hoofdpijn en slaapproblemen.
Bewustzijn
"De inzichten die Matthijs heeft opgedaan het afgelopen jaar en de gesprekken die hij heeft gevoerd, onder anderen met melders, hebben bij hem een nieuw bewustzijn gebracht over zijn rol en gedrag", aldus RTL. Van Nieuwkerk werkt sinds begin dit jaar voor de zender. In het najaar van 2022 stopte hij met presenteren nadat het Volkskrant-onderzoek werd gepubliceerd.
Van Nieuwkerk bood zelf donderdag opnieuw zijn excuses aan voor zijn "aandeel in de werkcultuur achter de schermen" bij De Wereld Draait Door. Volgens RTL zijn de ervaringen en aanbevelingen in het rapport niet alleen leerzaam voor de NPO, maar voor de hele mediawereld. "De top voorop."
Het besluit van RTL om Van Nieuwkerk in te lijven voordat de Commissie-Van Rijn klaar was met het onderzoek, kwam zowel de presentator als de zender op kritiek te staan. Programmadirecteur Peter van der Vorst gaf eerder aan dat alle adviezen over de werkcultuur in Hilversum opgepakt worden. Ook zei hij dat het lang duurde voordat het rapport er was.
Meer uit Binnenland
MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.
3 uur geledenVUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.
3 uur geleden