Tijd dat Van Nieuwkerk weer aan de slag gaat, vindt RTL
HILVERSUM (ANP) - Het is tijd dat Matthijs van Nieuwkerk weer aan het werk gaat als presentator, vindt zijn nieuwe werkgever RTL. Volgens de commerciële zender heeft Van Nieuwkerk zijn fouten als presentator van DWDD "publiekelijk erkend, excuses gemaakt en zelfreflectie getoond" en heeft hij nieuwe inzichten gekregen over zijn gedrag. "Nu is het tijd dat hij met die nieuwe inzichten weer aan de slag kan als presentator."
RTL reageert daarmee op de publicatie van het rapport van de Commissie-Van Rijn, dat onderzoek deed naar grensoverschrijdend gedrag binnen de publieke omroep. Het onderzoek werd mede ingesteld na een publicatie van de Volkskrant over wangedrag op de werkvloer bij DWDD, het vaste programma van Van Nieuwkerk bij de NPO.
De commissie stelt in het rapport vast dat de gevallen van grensoverschrijdend gedrag bij DWDD geen incidenten waren. In gesprekken met de commissie gaven vrijwel alle medewerkers aan nadelige gevolgen te hebben overgehouden aan hun tijd bij het programma van BNNVARA. Onder meer mentale klachten zoals depressie en burn-out werden genoemd, maar ook fysieke klachten zoals hoofdpijn en slaapproblemen.
Bewustzijn
"De inzichten die Matthijs heeft opgedaan het afgelopen jaar en de gesprekken die hij heeft gevoerd, onder anderen met melders, hebben bij hem een nieuw bewustzijn gebracht over zijn rol en gedrag", aldus RTL. Van Nieuwkerk werkt sinds begin dit jaar voor de zender. In het najaar van 2022 stopte hij met presenteren nadat het Volkskrant-onderzoek werd gepubliceerd.
Van Nieuwkerk bood zelf donderdag opnieuw zijn excuses aan voor zijn "aandeel in de werkcultuur achter de schermen" bij De Wereld Draait Door. Volgens RTL zijn de ervaringen en aanbevelingen in het rapport niet alleen leerzaam voor de NPO, maar voor de hele mediawereld. "De top voorop."
Het besluit van RTL om Van Nieuwkerk in te lijven voordat de Commissie-Van Rijn klaar was met het onderzoek, kwam zowel de presentator als de zender op kritiek te staan. Programmadirecteur Peter van der Vorst gaf eerder aan dat alle adviezen over de werkcultuur in Hilversum opgepakt worden. Ook zei hij dat het lang duurde voordat het rapport er was.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA is er dinsdag in geslaagd om veel plekken elders te vinden voor asielzoekers uit het aanmeldcentrum in Ter Apel. Daardoor zaten er in de nacht van dinsdag op woensdag 2032 mensen in het complex, 76 minder dan een nacht eerder. Het is de grootste daling in een dag tijd sinds 25 december.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd dat "de problemen met de energievoorziening" in dat land toenemen. Volgens het ministerie heeft de Cubaanse overheid extra maatregelen ingesteld wegens de ernstige brandstoftekorten. "Het is moeilijk of onmogelijk om benzine te tanken. De stroom valt vaak en langdurig uit. Ook kan de watertoevoer stoppen. De situatie kan snel verder verslechteren", aldus het ministerie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept "Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch" op om "nee tegen haat" te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds koningin Máxima zich heeft aangemeld als reservist bij de Koninklijke Landmacht, zijn meer mensen online op zoek gegaan naar informatie over werk bij Defensie. Dat laat een woordvoerder van het ministerie desgevraagd weten aan het ANP.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot veertien jaar cel geëist tegen vier mannen in het proces rond de moord op Vincent Jalink. De 38-jarige Jalink werd op 27 mei 2016 bij zijn huis in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten in het bijzijn van zijn toen 9-jarige zoontje. De schutter kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
19 uur geleden