Tijd dat Van Nieuwkerk weer aan de slag gaat, vindt RTL
HILVERSUM (ANP) - Het is tijd dat Matthijs van Nieuwkerk weer aan het werk gaat als presentator, vindt zijn nieuwe werkgever RTL. Volgens de commerciële zender heeft Van Nieuwkerk zijn fouten als presentator van DWDD "publiekelijk erkend, excuses gemaakt en zelfreflectie getoond" en heeft hij nieuwe inzichten gekregen over zijn gedrag. "Nu is het tijd dat hij met die nieuwe inzichten weer aan de slag kan als presentator."
RTL reageert daarmee op de publicatie van het rapport van de Commissie-Van Rijn, dat onderzoek deed naar grensoverschrijdend gedrag binnen de publieke omroep. Het onderzoek werd mede ingesteld na een publicatie van de Volkskrant over wangedrag op de werkvloer bij DWDD, het vaste programma van Van Nieuwkerk bij de NPO.
De commissie stelt in het rapport vast dat de gevallen van grensoverschrijdend gedrag bij DWDD geen incidenten waren. In gesprekken met de commissie gaven vrijwel alle medewerkers aan nadelige gevolgen te hebben overgehouden aan hun tijd bij het programma van BNNVARA. Onder meer mentale klachten zoals depressie en burn-out werden genoemd, maar ook fysieke klachten zoals hoofdpijn en slaapproblemen.
Bewustzijn
"De inzichten die Matthijs heeft opgedaan het afgelopen jaar en de gesprekken die hij heeft gevoerd, onder anderen met melders, hebben bij hem een nieuw bewustzijn gebracht over zijn rol en gedrag", aldus RTL. Van Nieuwkerk werkt sinds begin dit jaar voor de zender. In het najaar van 2022 stopte hij met presenteren nadat het Volkskrant-onderzoek werd gepubliceerd.
Van Nieuwkerk bood zelf donderdag opnieuw zijn excuses aan voor zijn "aandeel in de werkcultuur achter de schermen" bij De Wereld Draait Door. Volgens RTL zijn de ervaringen en aanbevelingen in het rapport niet alleen leerzaam voor de NPO, maar voor de hele mediawereld. "De top voorop."
Het besluit van RTL om Van Nieuwkerk in te lijven voordat de Commissie-Van Rijn klaar was met het onderzoek, kwam zowel de presentator als de zender op kritiek te staan. Programmadirecteur Peter van der Vorst gaf eerder aan dat alle adviezen over de werkcultuur in Hilversum opgepakt worden. Ook zei hij dat het lang duurde voordat het rapport er was.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft woensdag een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man in een rolstoel in Utrecht. Het gaat om een 55-jarige man, meldt de politie. Dinsdag werd kort na het incident al een 37-jarige verdachte aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde vorig jaar een "zorgwekkend hoog" aantal gevallen van antisemitisme, zegt Eddo Verdoner, Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Het gaat om 867 gevallen in 2025, vrijwel gelijk aan de 880 meldingen in het jaar ervoor.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er opnieuw meer meldingen van discriminatie. De toename van het aantal meldingen bij twee organisaties kwam door een bericht dat PVV-leider Geert Wilders plaatste op X, staat in een onderzoek dat minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) woensdag in ontvangst neemt.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
3 uur geledenEPE (ANP) - Epe legt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een zogeheten last onder dwangsom op, omdat het niet is gelukt om de noodopvang in het Fletcher Hotel op tijd te sluiten. Het gemeentebestuur heeft besloten dat het opvangorgaan nog een week de tijd krijgt om de opvang te beëindigen. Vanaf 22 april moet het 63.480 euro per dag betalen, met een maximum van 11,4 miljoen euro.
3 uur geleden