Tigres velt ook Palmeiras dankzij Gignac bij WK voor clubs
AL RAYYAN (ANP) - De Mexicaanse voetbalclub Tigres heeft zich bij het WK voor clubs in Qatar geplaatst voor de finale. De kampioen van Noord- en Midden-Amerika versloeg Palmeiras uit Brazilië met 1-0. André-Pierre Gignac scoorde in Al Rayyan tegen de kampioen van Zuid-Amerika uit een strafschop, die kort na de rust door arbiter Danny Makkelie was toegekend. De Franse oud-international was in de kwartfinales tegen het Zuid-Koreaanse Ulsan Hyundai (2-1) ook al heel belangrijk met twee doelpunten.
Tigres speelt donderdag in de finale tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Al Ahly SC uit Egypte. Die halve finale wordt maandag in Al Rayyan gespeeld. De verliezer van die wedstrijd strijdt donderdag tegen Palmeiras om de derde plek.
Verdediger Dave Bulthuis eindigde met zijn Zuid-Koreaanse club Ulsan Hyundai als zesde in Qatar. Het duel om de vijfde plek met Al Duhail, de kampioen van het gastland, ging verloren: 3-1. Bulthuis speelde de hele wedstrijd bij de Aziatische kampioen.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
9 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
10 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
15 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
19 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
1 dag geleden