Tigres velt ook Palmeiras dankzij Gignac bij WK voor clubs
AL RAYYAN (ANP) - De Mexicaanse voetbalclub Tigres heeft zich bij het WK voor clubs in Qatar geplaatst voor de finale. De kampioen van Noord- en Midden-Amerika versloeg Palmeiras uit Brazilië met 1-0. André-Pierre Gignac scoorde in Al Rayyan tegen de kampioen van Zuid-Amerika uit een strafschop, die kort na de rust door arbiter Danny Makkelie was toegekend. De Franse oud-international was in de kwartfinales tegen het Zuid-Koreaanse Ulsan Hyundai (2-1) ook al heel belangrijk met twee doelpunten.
Tigres speelt donderdag in de finale tegen de winnaar van het duel tussen Bayern München en Al Ahly SC uit Egypte. Die halve finale wordt maandag in Al Rayyan gespeeld. De verliezer van die wedstrijd strijdt donderdag tegen Palmeiras om de derde plek.
Verdediger Dave Bulthuis eindigde met zijn Zuid-Koreaanse club Ulsan Hyundai als zesde in Qatar. Het duel om de vijfde plek met Al Duhail, de kampioen van het gastland, ging verloren: 3-1. Bulthuis speelde de hele wedstrijd bij de Aziatische kampioen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
6 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
8 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
8 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
10 uur geleden