Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen vrouwen melden zwangerschap na koperspiraal

Tientallen vrouwen melden zwangerschap na koperspiraal

DEN HAAG (ANP) - Een speciaal meldpunt heeft in de afgelopen maand 88 meldingen gekregen over bijwerkingen van een koperspiraaltje. Dat is bedoeld om een zwangerschap te voorkomen, maar zeker 47 vrouwen zijn toch zwanger geworden, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat beheert het Meldpunt en Expertisecentrum Bijwerkingen Implantaten (MEBI).

De meldingen kwamen binnen na een uitzending van het programma Radar van AVROTROS vorige maand. Dat meldde dat veel meer vrouwen ondanks het spiraaltje onverwacht zwanger waren geraakt dan bekend was. Het zou om meer dan honderd zwangerschappen gaan.

In de uitzending van Radar ging het over de Ballerine-spiraal. Bij 13 van de 47 zwangerschappen die in de afgelopen weken zijn gemeld, ging het om dat implantaat, aldus het RIVM.

'Verwachte bijwerking'

Dat het aantal zwangerschappen bij Ballerine-spiraaltjes niet bekend is, komt doordat zwangerschap als een "verwachte bijwerking" in de bijsluiter staat. Daarom hoeft de fabrikant niets te melden bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) wanneer het gebeurt. Bovendien hoeven mensen geen melding te doen bij het MEBI, dat is vrijwillig.

Radar besteedt maandagavond opnieuw aandacht aan het Ballerine-spiraaltje. Meerdere vrouwen zeggen in de uitzending dat het implantaat vast kwam te zitten in hun baarmoeder. Toen iemand probeerde het te verwijderen, brak het.

De Ballerine-spiraal wordt in Nederland niet meer geplaatst. Het is niet bekend hoeveel vrouwen het voorbehoedsmiddel nog wel

Meer uit Gezond

RIVM werkt nog aan plan voor Nederlanders op besmet cruiseschip

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.

4 dagen geleden
Berendsen overlegt met WHO en Spanje over verdere stappen Hondius

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) overlegt nog onder meer met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en Spanje voordat duidelijk wordt wanneer en hoe de opvarenden van cruiseschip Hondius terug naar huis gaan. Op het schip zijn nog tien Nederlanders, zowel passagiers als bemanningsleden. Berendsen zegt dat Nederland "zich verantwoordelijk voelt voor het schip en alle mensen die aan boord zijn".

4 dagen geleden
Patiënt van KLM-vlucht gehaald die later aan hantavirus overleed

JOHANNESBURG (ANP) - De Nederlandse vrouw die op 26 april aan het hantavirus overleed is een dag eerder "korte tijd" aan boord geweest van een KLM-vliegtuig in Johannesburg. Dat meldt de vliegtuigmaatschappij, na geïnformeerd te zijn door het RIVM. "Vanwege de gezondheidstoestand van de passagier op dat moment heeft de crew besloten om de passagier niet mee te nemen op de vlucht", aldus KLM in een verklaring.

4 dagen geleden
Installatie Tata stoot na proefdraaien nog te veel chroom-6 uit

WIJK AAN ZEE (ANP) - Tata Steel heeft zijn gietwalsinstallatie nog niet herstart, omdat er nog steeds een te hoge uitstoot is van chroom-6. Deze voor de gezondheid zeer schadelijke stof is nog niet voldoende teruggebracht, zo heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied geconstateerd. In april werd de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) stilgelegd omdat de uitstoot in maart veel te hoog was. Na drie dagen proefdraaien bleek dat de vergunde norm nog steeds werd overschreden, aldus de dienst.

4 dagen geleden
LUMC vangt patiënt op die mogelijk besmet is met het hantavirus

DEN HAAG (ANP) - Een patiënt van het cruiseschip MV Hondius die mogelijk is besmet met het hantavirus zal worden opgevangen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Wanneer de patiënt in Nederland aankomt en wordt overgebracht naar het LUMC is nog niet exact bekend, meldt het ziekenhuis op de website.

4 dagen geleden
WHO: hantavirus op cruiseschip lijkt niet op begin covid-pandemie

GENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.

4 dagen geleden
LUMC bereidt mogelijke komst patiënt cruiseschip voor

DEN HAAG (ANP) - Bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) worden voorbereidingen getroffen voor de mogelijke komst van zeker één patiënt van het cruiseschip MV Hondius, zegt een woordvoerder. "Het LUMC is beschikbaar om een patiënt op te vangen en we hebben er de expertise voor in huis."

4 dagen geleden